Kdy měníte autosedačky pro děti? Návody a podrobnosti

Kdy měníte autosedačky pro miminka? Rodiče kojenců a batolat vědí, že autosedačka jejich dítěte hraje hlavní roli v jejich bezpečí na cestách.

Někteří rodiče se staršími dětmi si možná neuvědomují, jak velký vliv může mít dobrá autosedačka na ochranu dětí před zraněním, ale je to jeden z nejdůležitějších bezpečnostních prvků pro malé děti.

Autosedačky jsou navrženy tak, aby vyhovovaly určitým rozsahům velikostí na základě statistických údajů o hmotnosti a výšce, takže použití moderního nebo aktualizovaného modelu vám pomůže zajistit, aby vaše dítě nebo batole mělo při cestování vozidlem veškerou ochranu, kterou potřebují.

V některých případech tyto skupiny jednoduše nahrazují stávající zařízení novějšími modely, jak plyne čas, aniž by bylo třeba provádět jakékoli změny z důvodu věku nebo úrovně vyspělosti. Rodiče by si měli uvědomit, že při výběru náhradních sedadel hraje roli několik faktorů, včetně:

– Kdy měníte autosedačky pro děti

– Když je vaše dítě připraveno přejít z dětské sedačky na sedačku pro batolata nebo podsedák

– Velikost staršího modelu se nahrazuje z hlediska nároků na výšku a hmotnost.

Rodiče by si měli uvědomit, že ne všechny státy mají specifické zákony upravující autosedačky, ale před provedením jakýchkoli změn musí být obeznámeni se svými vlastními státními předpisy a také federálními směrnicemi.

Náhradní sedadlo bude muset být instalováno podle stávajících místních nařízení, takže rodiče možná budou chtít toto zkontrolovat předem, než čekat, až dojde k nehodě nebo problému s jízdenkou.

Výrobci jako Britax poskytují manuály, průvodce a informace o instalaci, které mohou rodičům pomoci začít s montáží nového vybavení.

Jaká je nejbezpečnější konvertibilní autosedačka 2021?

Konvertibilní autosedačky pro děti najdete v mnoha různých tvarech a velikostech. To ztěžuje nalezení nejbezpečnější konvertibilní autosedačky 2021.

Existuje mnoho faktorů, které hrají roli v tom, co byste měli hledat, když se snažíte zjistit, co nejlépe vyhovuje potřebám vašeho dítěte. Abychom vám s tím pomohli, poskytli jsme několik pokynů, jak vybrat ten správný, a také naše nejlepší doporučení níže:

– Výškové a váhové limity uváděné výrobci nemusí být vždy přesné, takže před nákupem zkontrolujte, zda sedí!

– Konvertibilní autosedačky se dodávají s datem expirace obvykle mezi šesti měsíci a deseti lety ode dne nákupu v závislosti na specifikacích výrobce

– Při výběru bezpečnostního prvku nezapomeňte zvážit, zda jej vaše dítě bude schopno správně používat nebo zda rozumí tomu, proč je připoutáno.

Jak zjistím, jakou autosedačku moje dítě potřebuje?

Nejprve musíte znát výšku a váhu dítěte. Najdete to v příručce k autosedačce nebo v příručce k vozidlu. Pokud tam nejsou uvedeny, ověřte si tyto informace u výrobce v části „Specifikace“.

Většina sedaček bude mít také maximální věkový nebo váhový limit, takže znalost těchto čísel je důležitá při výběru správné sedačky pro vaše dítě.

Jakmile určíte velikost sedačky pomocí některé z výše uvedených metod, je čas se rozhodnout, zda chcete dětskou autosedačku (pouze pro kojence), konvertibilní (pro kojence a batolata) nebo kombinovanou sedačku (postroj do 80 liber).

Dětská autosedačka váží od narození do přibližně 20 liber, zatímco kabriolet vydrží déle, ale může vyžadovat odstranění části základny, aby se správně vešla do vašeho vozidla. Kombinovaný posilovač je pro mnohé tou nejlepší volbou, protože udržuje děti v bezpečí a umožňuje jim zůstat déle připoutané (až 80 liber).

V jakém věku by mělo dítě přejít na konvertibilní autosedačku?

Konvertibilní autosedačky jsou modely, které může dítě používat, dokud nedosáhne určitého váhového nebo výškového limitu, kdy byste si museli koupit jiný model.

Většina modelů konvertibilních autosedaček je vhodná pro děti do 22 kg. Někteří výrobci doporučují přepnout vaše dítě, když dosáhne 20-30 liber (asi devět kilogramů), zatímco jiní říkají, že by to mělo být kolem 30 liber.

Pokud máte ve svém vozidle více než jedno dítě různého věku, může mít smysl, aby starší děti seděly na podsedacích sedačkách, zvláště pokud jejich mladší sourozenci stále potřebují pomoc při nastupování a vystupování z vozidla. Toto je důležité rozhodnutí, protože jakmile je přepnete z autosedaček pro kojence/děti na tento styl, není cesty zpět.

Mají všechny konvertibilní autosedačky základny?

Konvertibilní autosedačky se obvykle dodávají se základnami, ale ne všechny. Ty jsou určeny k instalaci do vozidla bez základny pro rychlou instalaci a demontáž. Pokud však chcete, aby fungovala jako hlavní cestovní systém vašeho dítěte, potřebujete dětskou sedačku nebo konvertibilní sedačku, která je dodávána s vlastní základnou.

Mám mnoho možností, pokud jde o nákup dalšího?

Můžete si vybrat ze dvou typů konvertibilních autosedaček: ty, které mají základny, a ty, které základnu nemají, protože jsou vyrobeny speciálně pro cestování pouze letadlem. Pokud se vydáte touto cestou, pak se před nákupem čehokoli jiného ujistěte, že je váš kočárek kompatibilní s jejich spojovacím popruhem!

Můžete také zvážit pořízení alespoň jedné přídavné základny pro vaše auto, abyste mohli snadno přesouvat sedadlo mezi auty při cestování s přáteli nebo rodinou.