Kdy mám začít kupovat těhotenské oblečení? Podrobný průvodce

Kdy mám začít kupovat těhotenské oblečení? Těhotenské oblečení se nemusí hned kupovat. Pokud stále nosíte své běžné oblečení, není třeba ještě kupovat těhotenské oblečení.

Pokud však břicho začíná vyčnívat a vypadá to, že nastal čas na nové možnosti oblečení, pak pokračujte a začněte hledat, co je k dispozici v obchodě nebo online, co by mohlo v této fázi života dobře fungovat.

Někdy po 25. týdnu těhotenství?

Na otázku, kdy mám začít kupovat těhotenské oblečení, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na tom, jak rychle ženy mají tendenci růst během těhotenství – což se může lišit od ženy k ženě, stejně jako v průběhu každého trimestru. Pravidlem je však zhruba dva měsíce před termínem porodu.

Nejdůležitější je zapamatovat si, že ať už se rozhodnete bez ohledu na to, začněte nakupovat brzy a ne ke konci těhotenství, protože budete omezeni tím, co obchody nabízejí ve větších velikostech. Je také užitečné, když si můžete oblečení před nákupem vyzkoušet, takže nic nezůstane sedět doma nenošené nebo nepotřebné.

Pokračujte a hledejte možnosti oblečení hned – jen je ještě nekupujte! Dávejte si však pozor na výprodeje, protože mnoho společností nabízí slevy při nákupu těhotenského oblečení i v pozdějších měsících těhotenství, což by mohlo pomoci ušetřit trochu více peněz.

Opět, i když to vše závisí na osobních preferencích, není třeba spěchat s nákupem, dokud to nebude nutné kvůli rostoucí velikosti hrbolků.

Kolik hodin by měla těhotná žena stát na nohou?

Těhotná žena by neměla stát na nohou déle než dvě hodiny v kuse. Zejména v posledním měsíci těhotenství je důležité dělat časté přestávky a v případě potřeby si sednout.

Stání může být únavné, protože s sebou celý den nosíte nadbytečnou váhu! Správné množství odpočinku pomůže zabránit poškození vašeho dítěte nebo vás a zároveň zabrání dlouhodobému nahromadění stresu způsobujícího bolesti zad později v životě.

Nejen, že se musíte ujistit, že se vaše tělo cítí zdravé, ale také vaše mysl; pravidelný odpočinek v průběhu pracovního dne vám umožní určitou duševní úlevu a také fyzickou relaxaci, která je neuvěřitelně prospěšná jak psychicky, tak fyzicky k udržení nízké hladiny stresu.

Zůstat aktivní udržuje krev proudící naším tělem, což nám umožňuje cítit se zdravě a šťastně!

Jak napíšu žádost o mateřskou?

Čekáte-li miminko a nastupujete na mateřskou dovolenou, pak je v první řadě třeba o ni zažádat. Zda vaše pracoviště bude poskytovat placené volno, nebo ne, se liší podle země a zaměstnavatele, takže neexistuje snadná odpověď. Co však pomáhá vědět, jakou část svého platu můžete v tomto období očekávat? Pokud se na vás nevztahují žádná kritéria (např. pokud vaše společnost nabízí méně než 14 týdnů), použijte tyto pokyny:

– V Evropě ženy, které ve svých 20 letech pracují na plný úvazek, si po narození dítěte obvykle berou šestiměsíční rodičovskou dovolenou; těm, kteří pracují na částečný úvazek, trvá v průměru devět měsíců.

– V Kanadě je placená mateřská dovolená obvykle mezi 17 a 52 týdny. Počet týdnů se zvyšuje podle toho, jak dlouho jste byli u zaměstnavatele před porodem dítěte – to platí bez ohledu na to, zda pracujete na plný nebo částečný úvazek.

Pokud si žena přeje více než 52 týdnů rodičovské dovolené, může mít možnost pobírat dávky sociálního pojištění z zaměstnaneckého pojištění (EI), které může pokrýt až 15 % jejího předchozího výdělku po dobu 35 týdnů po narození dítěte.

Mohu dostat výpověď za chybějící práci z důvodu těhotenství?

Jednou z nejčastějších otázek, které dostávám od svých klientek, je, zda mohou dostat výpověď z důvodu chybějící práce z důvodu těhotenství.

Odpověď? Záleží. Pokud má váš zaměstnavatel systém, který umožňuje zaměstnancům volno z důvodu určitých zdravotních potíží, bylo by diskriminační neumožnit těhotné zaměstnankyni odejít z podobných hodin, protože s nimi zacházíte odlišně na základě jejich pohlaví nebo stavu těhotenství.

Tento typ systému musí být v souladu s antidiskriminační legislativou, takže se bude uplatňovat pouze v některých případech, kdy není k dispozici žádná praktická alternativa (např. pokud někdo jiný nemůže tuto práci vykonávat, protože vyžaduje zvedání těžkých předmětů).

Zaměstnavatelé samozřejmě nemusejí poskytovat nemocenskou, ale stejně jako ostatní pracovníci mohou chtít dovolenou – mnoho žen se domnívá, že by přišly o práci, protože potřebují volno kvůli mateřské.

Akční plán pro diskriminaci v těhotenství: Vláda dnes zveřejní svůj aktualizovaný akční plán pro těhotenství a mateřství na podporu těhotných žen, čerstvých matek a rodičů v celém Spojeném království.

Ukáže, jak spolupracuje se zaměstnavateli, zdravotnickými službami a dalšími, aby pomohla snížit diskriminaci v těhotenství prostřednictvím zvýšeného povědomí o právech, lepších informací o tom, jaké změny se dějí v různých sektorech, aby těhotné zaměstnankyně věděly, kdy jejich šéfové musí něco udělat nebo ne – což může být cokoli od přiměřených úprav v práci (např. poskytnutí soukromého místa k odsávání mléka) až po nabízení flexibilní pracovní doby (pro předporodní schůzky).

Plán také požaduje dostupnější péči o děti – jako jsou bezplatná místa na částečný úvazek po skončení rodičovské dovolené; lepší přístup k odborné přípravě a učňovské přípravě; větší dostupnost práce na částečný úvazek – zejména pro málo placená odvětví, jako je péče, kde čtvrtinu pracovníků tvoří ženy.