Kdy mám fotit těhotenské fotky? Otázky zodpovězeny!

Kdy mám fotit těhotenské fotky? Nápady pro nové rodiče. Když je čas na focení těhotenských fotek, budete chtít fotografa, který vám pomůže cítit se uvolněně a krásně.

Mohli byste být v pokušení naplánovat si focení na pozdější trimestr kvůli ranním nevolnostem nebo obavám, jak velké můžete být v těhotenství.

Ale to je důležité pro každého, kdo se ohlíží zpět za svým těhotenstvím za několik let, takže nečekejte příliš dlouho! To také znamená, že pokud se na cestě vyskytnou nějaké problémy (jako je těhotenská cukrovka), bude snazší je odhalit na těchto raných snímcích.

Obecně platí, že většina žen začíná fotit kolem 18. až 20. týdne – začátku třetího trimestru, kdy se mnoho maminek cítí skvěle, zatímco jiné stále bojují s únavou a bolestmi. Čtvrtý měsíc bývá nejnáročnější, proto je také dobré tento čas zdokumentovat.

Mohu předčasně nastoupit na mateřskou?

Když jsem poprvé začal pracovat, moje personální oddělení mi řeklo, že pokud budu mít od lékaře poznámku, že je z lékařského hlediska nutné, abych odešel na dovolenou dříve, schválí to.

Kolik týdnů před termínem splatnosti byste měli přestat pracovat?

Odpověď je ve skutečnosti pro každou ženu jiná, ale obecně řečeno, je to mezi 17 a 20 týdny.

Toto číslo pochází od Amerického kongresu porodníků a gynekologů (ACOG), který navrhl, abyste se pokusili přestat pracovat před datem porodu v roce 2009.

Od té doby se mnoho lidí zajímalo, jak dlouho mohou bezpečně pracovat do těhotenství, aniž by ublížili sobě nebo svému dítěti. Pravdou je, že nikdo neví, proč si ACOG vybral tento konkrétní týdenní rozsah, protože žádné studie neukazují zvýšené riziko po těchto dvou milnících.

Mohlo by to být proto, že kolem 18. týdne většina žen pocítí pohyby plodu, což jim může zpříjemnit pobyt doma s rostoucími dětmi, místo aby se tak brzy vracely na plný úvazek do kanceláře. Nebo je to možná proto, že kolem 17. týdne se u většiny žen začíná projevovat, což jim může způsobit nepříjemné pocity, když vyjdou na veřejnost nebo je vidí jejich kolegové.

Který týden je nejlepší pro mateřskou dovolenou?

-Minimálně deset týdnů před narozením dítěte.

-Neexistují žádná federální pravidla pro mateřskou dovolenou, ale ve všech společnostech by měla existovat vnitrostátní politika pro mateřskou a otcovskou dovolenou, aby bylo zajištěno rovné zacházení s muži a ženami, kteří odcházejí na rodinnou dovolenou.

Co se stane, když se dítě narodí před mateřskou dovolenou?

Mateřská dovolená začíná ihned po narození miminka. Pokud jste již ukončili mateřskou dovolenou a dítě se narodí předčasně, budete po návratu do práce dostávat poměrnou část svých dávek za dny před úplným těhotenstvím.

Aby měli zaměstnanci nárok na placené rodičovské volno od Workday, musí to oznámit svému nadřízenému alespoň 90 dní před nástupem na mateřskou dovolenou, aby tyto informace mohly být poskytnuty efektivně předem.

Když zaměstnanec čerpá rodičovskou dovolenou, jakmile začne dostávat mzdu přes Workday, nemá během tohoto období nárok ani na podporu v nezaměstnanosti, pokud státní právo nevyžaduje jinak.

Pokud však žádný požadavek neexistuje, bude záležet na přání, zda někdo požaduje další skrovnou náhradu.

Je v pořádku být v těhotenství celý den na nohou?

Unavíte se snadněji než dříve, ale pokud je to jen jeden nebo dva dny po sobě, neměli byste mít žádné problémy. Při práci je důležité se během dne hýbat, aby krevní oběh zůstal dobrý a nedostali jste křeče, bolesti nebo otoky.

Pokud se to pro vás během těhotenství stane příliš velkým problémem, ačkoli existují způsoby, jak to obejít, například požádat někoho jiného, ​​aby převzal některé vaše povinnosti (nebo je přesunout na sebe) brzy ráno / pozdě odpoledne atd., pravidelně vstávat. kdyby jen na krátké procházky; během dne si pravidelně dělejte přestávky (i pět minut každou hodinu znamenalo velký rozdíl), noste pohodlnou obuv a dbejte na to, aby byl váš stůl ve správné výšce.

Kdy mám přestat pracovat, když jsem těhotná?

To je otázka, kterou si klade většina žen. Jak všichni víme, zůstat v zaměstnání během těhotenství může být těžké a někdy dokonce nebezpečné pro vás i vaše dítě, pokud není provedeno správně. Existuje však mnoho způsobů, jak očekávat, že maminky budou pokračovat ve své kariéře, aniž by samy sebe příliš zatěžovaly nebo ohrožovaly své děti.

Může můj zaměstnavatel odmítnout moji otcovskou dovolenou?

Existuje mnoho důvodů, proč muži neberou otcovskou dovolenou. Někteří mají pocit, že budou diskriminováni, pokud tak učiní, zatímco jiní se obávají, že volno kvůli péči o jejich dítě nebo děti z dlouhodobého hlediska poškodí jejich kariérní vyhlídky.

Někteří nastávající tatínkové mají také pocit, že není úplně mužné strávit delší dobu péčí o někoho jiného, ​​než se jím sami stanou.

Mnohé z těchto obav jsou však neopodstatněné a vzhledem k tomu, že stále více otců chce hrát větší roli ve výchově svých dětí, nebyl nikdy lepší čas požádat svého zaměstnavatele o prodloužení příspěvku na rodičovskou dovolenou.