Kdy koupit těhotenské podprsenky? Průvodce výběrem nejlepšího času

Kdy koupit těhotenské podprsenky? To je častá otázka novopečených maminek. Tento článek jsme však připravili, abychom vám pomohli s podrobným návodem, kdy si pořídit těhotenskou podprsenku.

Těhotenské podprsenky nejsou nejlevnější, takže se chcete ujistit, že dostanete své peníze. Nemusíte je kupovat, jakmile vyjdou z balení – může být dobrý nápad počkat až po prvním vyprání, než si je vyzkoušejte, aby padly a byly pohodlné. Pokud však můžete zajít do obchodu a jeden vyzkoušet, udělejte to!

Pokud není čas nebo místo, kde byste to mohli vyzkoušet, nakupujte online s renomovanými obchody, jako je Amazon Maternity Bras. Nabízejí skvělé nabídky, ale také spoustu recenzí od předchozích zákazníků, kteří řeknou, jaká velikost se nejlépe hodí a které značky vyrábějí pohodlné těhotenské podprsenky.

Jaká je doporučená mateřská dovolená?

Mateřská dovolená je období, které mohou čerstvé maminky strávit se svými novorozenci, než se vrátí do práce. Placená mateřská dovolená je nyní povinná v zemích, jako je Austrálie, Kanada a Spojené státy americké.

Většina evropských zemí využívala systémy placené rodičovské dovolené, kdy si oba rodiče mohou po narození dětí vzít až jeden nebo dva roky volna z práce, aniž by přišli o peníze.

„Zaplaceno“ nutně neznamená, že budete dostávat plnou mzdu – některé společnosti během této doby nabízejí zaměstnancům částečně kompenzovaný plat; liší se podle zásad každé společnosti. Také to nezaručuje, že na vás po návratu bude čekat vaše práce (pokud vůbec povolí těhotenské dovolené).

Například: Pokud má zaměstnavatel více než 50 zaměstnanců, musí poskytnout neplacenou rodinnou zdravotní dovolenou po dobu až 12 týdnů ročně.

Jaký je rozdíl mezi mateřskou dovolenou a FMLA?

Mateřská dovolená je standardní benefit nabízený zaměstnavateli k poskytnutí pracovního volna pro nastávající maminky. FMLA poskytuje specifická práva, ale nezaručuje, že zaměstnanec bude mít během dovolené ochranu zaměstnání nebo získané výhody.

Zaměstnanci by měli znát rozdíl mezi mateřstvím a FMLA, aby mohli v případě potřeby během těhotenských dovolených dostat správně zaplaceno.

Jaký je rozdíl mezi SMP a mateřským příspěvkem?

Je to totéž. Nazývá se to jen peněžitá pomoc v mateřství, když ji pobíráte místo SMP. Oba jsou vypláceni sazbou podobnou vaší obvyklé mzdě po dobu až 39 týdnů, ale není to totéž.

Tuto dávku získáte, pokud jste ve svém zaměstnání nebo zaměstnáních odpracovala dostatek hodin před otěhotněním nebo narozením dítěte během určitých období a musí se jednat o dobu strávenou prací po dubnu 2015 (dříve se to měřilo jinak).

Jak dlouho trvá další mateřská dovolená?

Dodatečná mateřská dovolená se vypočítá tak, že se sečte počet dní, které vám zbývají do řádné vyplácené dávky, a pak se vynásobí dvěma. To však nesmí přesáhnout dvanáct týdnů v roce.

Co se klasifikuje jako běžná mateřská dovolená?

Běžná mateřská dovolená je standardní doba, na kterou mají ženy zákonný nárok po dobu těhotenství. To nezahrnuje žádné další týdny, placené nebo neplacené, které mohou být sjednány mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Mateřská dovolená (běžná) skončí nejpozději 52 týdnů po jejím začátku.

Ke stejnému datu musí skončit i běžná mateřská výplata, pokud ji pobíráte, ale váš zaměstnavatel může požádat HMRC o povolení vyplácet SMP až pět dní před termínem narození vašeho dítěte – nejprve se u něj poraďte!

Nemáte automatické právo na statutární platbu za adopci, nicméně existují pravidla o tom, jak dlouho musíte upozornit, abyste se kvalifikovali pro SAP.

Musím svůj SMP vrátit, když se nevrátím do práce?

Pokud přestanete pracovat, vaše SMP nepodléhá dani. Budete muset vrátit veškeré prvky platby související s příjmem s úroky, dokud nebudou v plné výši splaceny.

To bude podle sazby stanovené HMRC každý daňový rok a v současné době je účtováno 0 % od dubna 2016. Je to procento založené na tom, co byste zaplatili, pokud by vaše výdělky byly vyšší než 45 GBP za týden, místo toho, aby byly nižší nebo ne. pracovní.

Pravidla uvádějí, že toto splacení musí proběhnout pouze tehdy, když roční výdělky překročí 20 000 GBP za jeden měsíc – pokud tedy nevyděláváte více než toto během každého tříměsíčního posuzovacího období (které začíná čtyři měsíce po podání žádosti), HM Revenue & Celní.

Na jaké dávky mám nárok, pokud se po mateřské dovolené nevrátím do práce?

Pokud se po mateřské dovolené nevrátíte do práce, je váš zaměstnavatel povinen nadále vyplácet dávky, které by hradila společnost. Příkladem tohoto typu benefitu je krytí životního pojištění a také pojistné na zdravotní péči.

Stále můžete mít nárok na určité výhody související se zaměstnáním, jako je penzijní plán nebo skupinové životní pojištění, pokud bylo nabídnuto před odchodem na mateřskou dovolenou za předpokladu, že nedošlo k přerušení služby od doby, kdy jste odešli na neplacenou mateřskou dovolenou zpět do zaměstnání u stejného zaměstnavatele.

Co jsou standardní zásady týkající se mateřské dovolené?

Standardní politika je taková, že většina zaměstnanců je nabízena v rámci organizace.