Kdy koupit těhotenské oblečení v prvním těhotenství? Zkontrolujte tuto příručku

Kdy koupit těhotenské oblečení v prvním těhotenství? Jaké je nejlepší těhotenské oblečení pro první těhotenství? Odpověď je na vás! Každý má jiný vkus, typ postavy a velikost.

Existuje celá řada možností pro těhotné ženy, které mohou být matoucí, ne-li ohromující, když se rozhodují, co bude pro ně s ohledem na jejich specifické potřeby nejlepší.

Dobrým místem, kde začít, je podívat se na obrázky nebo si dokonce vyzkoušet „netěhotenské oblečení z minulé sezóny, které dobře padne na většinu oblastí“. Pokud žádný z vašich současných šatníků nefunguje, zvažte nákup levné košile/šaty z jakéhokoli obchodu, nemusí to být ještě těhotenské!

Tyto položky jsou skvělé, protože jsou obvykle levnější než těhotenské kousky & snadno se hodí do tašky a navíc se krásně vejdou do všech fází těhotenství.

Co si mám obléknout na těhotenské focení?

Mateřská sezení se obvykle provádí venku, takže na to myslete při výběru oblečení. Nejlepší je zvolit oblečení, ve kterém se budete během natáčení cítit pohodlně a sebevědomě.

Nechcete nic příliš těsného, ​​jinak by to mohlo způsobit problémy s pořízením dobrých snímků vašeho rostoucího bříška! Pokud je to možné, vyzkoušejte si nosit věci, které již vlastníte (pokud se vám hodí), protože mnoho těhotenských focení probíhá velmi pozdě v těhotenství, často po 36. týdnu.

To je také skvělý čas začít používat nějaké rekvizity, jako jsou šátky nebo čepice, pokud je to nutné, stejně jako předměty, jako jsou přikrývky, které mohou být roztomilé na fotky, ale ne vždy dostatečně funkční venku, kde je může foukat vítr!

Při výběru oblečení mějte na paměti vyvážení bílé – noste světlé barvy se světlým pozadím a tmavší barvy s tmavými. Pokud chcete být ve svých těhotenských natáčeních aktivnější, zvažte, zda si s sebou vzít běžecké boty nebo nějaké vybavení na jógu – jen se ujistěte, že je nenoste příliš těsné!

Který týden je nejlepší pro těhotenské focení?

Nejlepší čas na focení těhotenských fotek je ráno. Díky tomu získáte krásnou zlatavou záři od slunce a vytvoříte na vaší tváři měkké světlo, které vypadá lichotivě pro každého.

Je to také skvělý čas, protože v parcích nebo na jiných scénických místech, kde natáčíme, bývá méně lidí, takže není tak velká šance, že někdo nečekaně vstoupí do jednoho z vašich záběrů.

Je 30 týdnů příliš brzy na těhotenské snímky?

Ano to je. Mnoho fotografů nebude fotit ani těhotenské snímky, dokud vám nebude alespoň 28 týdnů. Do té doby bude hrbol dostatečně velký, abyste viděli, jak vaše těhotenství vypadá a jak krásné může být! Myslím, že 30 týdnů funguje pro některé ženy, ale v žádném případě ne pro všechny, zvláště pokud jste na drobné nebo máte kratší trup.

Před zahájením jakéhokoli cvičebního programu byste se měli poradit se svým lékařem také během těchto prvních několika měsíců, protože se věci mohou během této doby drasticky změnit v závislosti na změnách krevního tlaku atd.

V průměru většina těhotných žen přibere asi 20 až 30 liber, takže je zřejmé, že tím, že budete dříve v termínu, budete méně času zhubnout, což mamince nemusí dát moc pauzu.

Jsem velmi malá a v době, kdy uběhlo 32 týdnů, už mi břicho překáželo ve věcech, jako je zavazování bot nebo sahání po věcech na vysokých poličkách atd.

Takže i když jste vysocí a myslíte si: „Ach, vypadá tak velká“, neznamená to, že se vaše tělo dramaticky nezmění v závislosti na tom, kdy náhodou poroste. Jestli jsem se z tohoto těhotenství něco naučila, tak to, že každá žena je jiná!

Mohu dostat výpověď za chybějící práci z důvodu těhotenství?

Pokud z důvodu těhotenství nemůžete nastoupit do práce, ve většině případů to zaměstnavateli k ukončení pracovního poměru nestačí.

Mohou však existovat výjimky, kdy je nepřítomnost způsobena zdravotním postižením nebo nemocí, ke které dojde během těhotenství (nebo před ním). Pokud by tomu tak bylo a vy jste v práci zameškali příliš mnoho času bez povolení svého lékaře, pak ano – mohli byste dostat výpověď.

To by také záviselo na tom, jak dlouho jste u nich zaměstnáni/jak dobře vědí o vašem stavu atd.

Pokud tedy dojde k ukončení pracovního poměru z důvodu čerpání těhotenské dovolené bez řádné dokumentace, zkontrolujte státní zákony, abyste se mohli bránit! Měli byste si položit otázku: „Je moje práce chráněna zákonem? „Pokud ano, pak se nemáte čeho bát.

Jak FMLA funguje v těhotenství?

Těhotenství je podle FMLA považováno za zdravotní postižení, což znamená, že zaměstnanci mají nárok na 12 týdnů neplacené dovolené. Toto volno lze využít před nebo po narození dítěte. Máte-li další otázky o tom, jak těhotenství zapadá do FMLA, kontaktujte ihned své oddělení lidských zdrojů a začněte s nimi tento rozhovor.

Jak FMLA funguje v mateřství?

Novopečená matka, která za poslední rok odpracovala alespoň jeden rok a 1350 hodin, má nárok na šest týdnů placené zdravotní dovolené v rámci kalifornského programu placené rodinné dovolené (CFRA).

Zaměstnanec si musí vzít alespoň dva po sobě jdoucí týdny, když se poprvé vrátí z dovolené z důvodu zdravotního postižení z důvodu těhotenství, aby se toto období kvalifikovalo jako peněžitá pomoc v mateřství CFRA.

Co se stane, když adoptuji dítě?

Zaměstnanci, kteří v uplynulém roce odpracovali alespoň 30 dní, mají podle CFRA nárok na až 12 týdnů placené zdravotní dovolené.