Kdy koupit těhotenské oblečení? Povinná četba pro maminky

Kdy koupit těhotenské oblečení? Jakmile zaznamenáte první náznak dětské boule, je přirozené se divit, kdy by těhotné ženy měly začít nakupovat těhotenské oblečení.

Pravděpodobně jste prošli kolem a obdivovali instagramovou módní blogerku s perfektně tvarovaným těhotenským bříškem, díky níž oblékání jejich hrbolků vypadá bez námahy – nejen zepředu, ale i ven pod úhlem, kde předvádějí ty slavné boky. V tomto příspěvku se podíváme na to, kdy nakupovat těhotenské oblečení. Začněme!

Kdy tedy mám nakupovat těhotenské oblečení?

Zjistíte, že nastávající maminky začínají nosit těhotenské oblečení v různých obdobích těhotenství. Některé ženy začínají již v 8. týdnu těhotenství, zatímco jiné čekají asi 12 týdnů, než se u nich projeví známky toho, že jsou s dítětem.

Pravděpodobně jste připraveni koupit těhotenské oblečení, pokud se celý den cítíte nafouklí, z košile vám začíná vykukovat hrbol a nemůžete zapnout horní knoflík na více než jednom nebo dvou knoflících, které zůstávají rozepnuté, a nyní dáváte přednost Spandexu jako váš oblíbený hadřík, protože se s vámi během těhotenství natahuje.

Jaké základní těhotenské oblečení bych si měl koupit?

 • T-Shirt: Kupte si pár pružných těhotenských tílek v bílé, šedé a černé! S tímto nejzákladnějším základem nemůžete udělat chybu, pokud jde o kombinace oblečení pro těhotné ženy, které potřebují nějaké extra pohodlné topy kolem rozšiřující se oblasti břicha.
 • Mom Jeans: Když se vaše tělo změní způsobem, který jste nikdy nepovažovali za možný, může být těžké najít oblečení pro všechny ty nové křivky a úhly. Ale když říkáme „mom jeans“, nejsou to jen tak nějaké staré modré nebo černé džínové číslo – jsou to super pohodlné těhotenské džíny navržené s pohodlím v jejich jádru. Očekávané maminky jako já potřebují více místa, protože v nich rostou věci pro miminko.
 • Legíny: Pro dny, kdy chcete zůstat v pohodlí, jsou legíny skvělou volbou. Dokonale se přizpůsobí vašemu tělu a poskytují pohodlí, které jinde nenajdete.
 • Spodní prádlo: Spodní prádlo by mělo být pohodlné a hezké. Budete chtít několik stylů, ve kterých se budete cítit dobře, ale zároveň budete vypadat skvěle s čímkoli jiným navrchu nebo pod ním! Investice do těchto malých změn může mít velký dopad, když je spárujete s každým dalším kusem oblečení během dne – výsledky uvidíte již nyní. Těhotenské podprsenky fungují také jako kojící podprsenky, což šetří peníze, protože můžete nakupovat na jednom místě v jejich nejintimnější vrstvě.
 • Maxi: Maxi šaty jsou dokonalou volbou pro ženy, které chtějí zakrýt tyto problémové partie, aniž by měly postavu jako vykrajovátka. Nejlichotivější částí tohoto stylu je jeho přiléhavý design, který vám poskytuje trochu místa navíc, jak se vaše tělo v průběhu času mění!
 • Líbí se mi, že jsou Maxies v mnoha různých délkách a lze je snadno vrstvit, takže jsou skvělé i po celý rok – není třeba kupovat nové oblečení jen proto, že je venku zima.
 • li>
 • LBD: Během těhotenství budete potřebovat malé černé šaty, ve kterých se budete cítit sebevědomě a můžete si je obléci na nějakou událost, jako je svatba. Měly by to být MVP (nejcennější kousky) vašeho šatníku, protože najdou využití více než jakýkoli jiný předmět.
 • Bejzry: S oversize blejzrem jako druhou vrstvou budete vždy vypadat šik bez ohledu na roční období. Tento kousek lze nosit po celý rok a během těhotenství se přizpůsobí vaší měnící se postavě, takže se budete cítit stejně elegantně, když je těhotná.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při nákupu těhotenských šatů:

 • Flexibilita: Když jste těhotná, oblečení, které vám nejlépe padne, umožní, aby se váš zvětšující se hrbolek roztáhl a mohl se snadno pohybovat. Například cokoliv vyrobeného z pružné látky, jako je polyester nebo nylon, by mělo být skvělé pro pohyb ve všech třech trimestrech, protože neomezují elasticitu žádné části; zatímco pokud má něco silnější látky než tyto dva materiály, může to ztěžovat některé omezené pohyby.
 • Průhlednost: Pokud sháníte nějaké nové těhotenské oblečení, je důležité si oblečení v obchodě vyzkoušet. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, by bylo ohnout se a prohmatat prsty na podlaze a zeptat se zaměstnance, zda by při nošení něco nemělo být divné nebo těsné. Ujistěte se, že zde nejsou žádné průhledné textury, které by se pod slunečním světlem šmýkaly.
 • Ručování: Klíčovým prvkem, který byste měli ve svém těhotenském šatníku hledat, je šněrování. To umožňuje, aby vaše oblečení rostlo spolu s těhotným tělem a může jej používat každý jednotlivý typ člověka, i když si něco zakoupil před prvním trimestrem, kdy bude stále perfektně fungovat, protože se ohýbá podle tvaru.
 • Přemýšlejte nad mateřstvím: Investice do vašeho těhotenského šatníku je víc než jen nákup pár šatů. „Přemýšlejte nad těhotenstvím,“ říká Greenstein. „Těhotenské oblečení by mělo být investicí, kterou můžete nosit po porodu i při kojení.“

Závěr

Spousta lidí si vždy láme hlavu nad tím, kdy si pořídit těhotenské šaty, a to je to, co inspirovalo toto téma. Ačkoli to bude záviset na jednotlivcích, probrali jsme několik rad, které vám pomohou vědět, kdy začít nakupovat a co nakupovat.