Kdy je vhodné vzít si mateřskou dovolenou? Triky

Kdy je vhodné nastoupit na mateřskou dovolenou? Na tuto otázku je těžké odpovědět, protože neexistuje jeden „správný“ čas.

Situace každé ženy je jiná a každá se musí rozhodnout, co je pro ni a její rodinu nejlepší. Při tomto rozhodování je však třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve zvažte svou finanční situaci. Mateřská dovolená může být drahá a možná si ji nebudete moci dovolit, pokud nejste finančně stabilní.

Pokud se bojíte o peníze, promluvte si se zaměstnavatelem o svých možnostech. Některé společnosti nabízejí placenou mateřskou dovolenou, případně si můžete vyjednat volno bez platu.

Za druhé, přemýšlejte o svém pracovním plánu. Pokud máte náročnou práci nebo často za prací cestujete, možná budete chtít nastoupit na mateřskou dříve, abyste mohli trávit více času doma s miminkem.

Nakonec zvažte své osobní preference. Některým ženám vyhovuje vzít si mateřskou dovolenou blíže k datu porodu, zatímco jiné dávají přednost tomu, aby si ji vzaly na začátku těhotenství. Zde neexistuje správná ani špatná odpověď – je to zcela na vás.

Pokud si stále nejste jisti, kdy nastoupit na mateřskou dovolenou, promluvte si se svým lékařem nebo jiným důvěryhodným poradcem. Mohou vám pomoci zvážit vaše možnosti a učinit nejlepší rozhodnutí pro vás a vaši rodinu.

Jak pořídíte lichotivý snímek?

Existuje několik věcí, které je třeba mít na paměti při pořizování lichotivého snímku. Nejprve se snažte najít dobrý úhel. Za druhé, ujistěte se, že jste zaostření. Za třetí, nebojte se ukázat své křivky!

Zde je několik tipů, které vám pomohou pořídit skvělý snímek:

– Najděte dobrý úhel. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je experimentovat, dokud nenajdete perfektní záběr. Vyzkoušejte různé úhly a vzdálenosti, dokud nenajdete tu, která vypadá nejlépe.

– Soustřeďte se. Toto je pravděpodobně nejdůležitější rada ze všech! Ujistěte se, že je váš fotoaparát ve správném nastavení a že jste zaostřeni, než odskočíte.

– Ukažte své křivky! Nebojte se pochlubit svým novým tělem. Vždyť v sobě nosíte krásný život!

Tak tady to máte! Několik jednoduchých tipů, které vám pomohou pořídit skvělý snímek. Nezapomeňte se bavit a užívat si tento zvláštní čas ve svém životě.

Kdy byste měli dělat těhotenské fotky?

Odpověď na tuto otázku je u každé nastávající maminky jiná. Některé ženy se cítí skvěle a chtějí předvést svůj dětský hrbolek brzy, zatímco jiné raději počkají, až budou v těhotenství dále.

A jsou některé maminky, které se prostě necítí dobře, když se fotí v těhotenství. Nakonec je jen na vás, kdy chcete své těhotenské fotky udělat.

Jak pózovat na těhotenských fotografiích

Těhotenství je krásné období v životě ženy. Zdokumentujte své pokroky těhotenskými fotkami. Zde je několik tipů, jak pózovat pro dokonalou těhotenskou fotografii:

-Noste něco, v čem se budete cítit krásně. Ať už jsou to splývavé šaty nebo vaše oblíbené džíny, chcete se cítit pohodlně a sebejistě v tom, co máte na sobě.

-Zkoušejte různé polohy a úhly. Nemusíte se držet tradičních póz; buďte kreativní a experimentujte s různými způsoby, jak předvést svůj dětský hrbolek.

-Přibližte se svému partnerovi. Toto je speciální čas pro vás oba, takže je nezapomeňte zahrnout do fotografie!

-Najděte správného fotografa. Chcete někoho, s kým se budete cítit pohodlně a zachytí krásu vašeho těhotenství.

Udělejte si čas na plánování svých těhotenských fotografií a skončíte s krásnými vzpomínkami, které si budete pamatovat po celý život.

Jak mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství SSS?

Abyste měli nárok na peněžitou pomoc v mateřství SSS, musíte být aktivním členem systému sociálního zabezpečení (SSS) s alespoň třemi měsíčními příspěvky před pololetím vašeho porodu nebo potratu.

Měli byste také informovat svého zaměstnavatele o svém těhotenství a předložit kopii svého lékařského potvrzení vydaného licencovaným lékařem.

Pokud splníte tyto požadavky, budete dostávat denní peněžní příspěvek po dobu 60 dnů, což odpovídá 100 % vašeho průměrného denního platu.

Mateřskou dávku SSS lze použít na pokrytí výdajů souvisejících s vaším těhotenstvím, jako jsou účty v nemocnici, léky a prenatální péče. Lze jej také použít na náklady na poporodní péči vzniklé do 42 dnů po porodu.

Jaké podmínky mají nárok na dovolenou FMLA?

Zákon o rodinné a zdravotní dovolené (FMLA) poskytuje neplacené volno s ochranou zaměstnání z určitých zdravotních a rodinných důvodů. Abyste měli nárok na dovolenou FMLA, musíte:

* Práce pro kryté zaměstnavatele

* Odpracovali pro zaměstnavatele alespoň 12 měsíců

* Mít alespoň 1250 hodin služby během 12 měsíců před začátkem dovolené.

Jaká je výše mateřské dávky SSS v roce 2022?

Peněžitá pomoc v mateřství SSS je denní peněžitý příspěvek poskytovaný kvalifikovaným ženám, které jsou na mateřské dovolené. Odpovídá 100 % průměrného denního platu člena.

Pokud je například váš průměrný denní plat 20 000 P, budete na mateřské dovolené dostávat denní peněžní příspěvek ve výši 20 000 P.

Maximální počet dní, po které můžete pobírat peněžitou pomoc v mateřství SSS, je 60 dní pro normální porod nebo 78 dní pro porod císařským řezem. Možná se vám budou líbit i další články jako z čeho se vyrábí plenky Luvs a kam darovat otevřené plenky