Kdy je nejlepší čas na těhotenské fotky? Musíte mít nápady

Kdy je nejlepší fotit těhotenské fotky? Těhotenské fotografie jsou skvělým způsobem, jak zdokumentovat své těhotenství. Kdy je nejlepší čas v těhotenství na těhotenské focení?

Doporučuje se počkat přibližně do 30. týdne vašeho porodu, kdy miminko spadne do polohy a bude dobře vidět na ultrazvuku. V tomto okamžiku bude také pro některé ženy obtížné získat dobré úhly kvůli omezení velikosti žaludku.

Pokud počasí nespolupracuje nebo jsou problémy s plánováním, pak čekat do 36. týdne místo toho nemusí být tak špatný nápad (kolem pátého měsíce).

To dává dítěti více prostoru v děloze, aniž by riskovalo předčasný porod, pokud matka překročí termín porodu. Nastávající maminky by měly mít na paměti, že budou pravděpodobně potřebovat několik sezení, aby si své miminko pořádně prohlédly, takže je naplánujte předem.

Které pojištění je pro těhotenství nejlepší?

Těhotenské pojištění je nejlepší, pokud nejste těhotná. I když to může být chytrý nápad nakupovat a porovnávat sazby, není nutné kupovat pojištění, než zjistíte, zda se vaše rodina rozroste o jednoho.

Jakmile však zjistíte, že čekáte, může být těžké zjistit, jaký druh pojištění by fungoval nejlépe pro všechny zúčastněné: pro maminku, tatínka a miminko!

Mohu získat finanční pomoc, když jsem těhotná?

Většina těhotných žen má nárok na finanční pomoc, když se jim narodí dítě. Existuje mnoho druhů pomoci, o kterou můžete požádat, včetně peněžitého příspěvku v mateřství, daňových úlev a univerzálního úvěru. Toto je nástin toho, jak vyřešit všechny důležité finance, NEŽ dorazí váš malý uzlíček radosti!

Můžete dostat mateřskou, když nepracujete?

Jednou z nejčastějších otázek ohledně porodné je, zda ji můžete pobírat, když nepracujete. Krátká odpověď na tuto otázku zní, ano!

Nicméně, dostat zaplaceno za pracovní volno, protože jste těhotná, bude záviset na pravidlech a předpisech vašeho zaměstnavatele, pokud jde o jeho politiku odměňování v mateřství. Většina zaměstnavatelů má politiku, která vyžaduje, aby zaměstnanci dali výpověď před nástupem na mateřskou dovolenou, jinak riskují, že přijdou o jakoukoli platbu.

Pokud zaměstnankyně dobrovolně neoznámí svému nadřízenému, kterého očekává, brzy poté, co se dozvěděla o sobě, může být považována za nezpůsobilou pro zákonná zaměstnanecká práva související s těhotenstvím, včetně zákonné mateřské dovolené, zákonných dávek v nemoci, ochrany zaměstnání a ochrany. Zákon o právech z roku 1998 (ERA) atd.

Takže i když skutečně nemůže podat výpověď kvůli nějaké nepředvídatelné komplikaci související s těhotenstvím, může to znamenat, že nebude dostávat žádnou zákonnou mateřskou.

Musím hlásit mateřskou dovolenou z daní?

Mateřská dovolená, neboli otcovská dovolená, když si otcové vezmou volno v práci pro své novorozené děti, je častá doba, kdy by si lidé mohli myslet, že ze zákona nemohou platit daně a projde jim to. I když se to na první pohled může zdát, není to pravda.

Zaměstnavatelé jsou ze zákona povinni odvádět peníze na vaše sociální zabezpečení, když jste na mateřské/otcovské dovolené, takže bez ohledu na to, jaká vaše situace skončí poté, co odejdete z práce (vrátíte se do práce na částečný úvazek před zaměstnáním na plný úvazek nebo zůstat doma na neurčito) bude stále existovat určitá finanční jistota pro oba rodiče v době, jako je tato.

Není důvod se obávat oznamování dovolené svému zaměstnavateli, protože o tom bude informován správou sociálního zabezpečení.

Jak dlouho je placená mateřská dovolená?

Placená mateřská dovolená obvykle trvá od 12 do 16 týdnů v závislosti na zemi, ve které žijete. Většina žen může využít placené těhotenství nebo dny nemoci před začátkem plného volna.

Některé země také nabízejí otcům výhody za čerpání rodičovské dovolené, i když to zákon nevyžaduje, jako je tomu u matek.

Mezi další možnosti patří rozdělení pracovního rozvrhu na částečný úvazek, když jste těhotná, a návrat k normálu, jakmile se dítě narodí!

Mnoho zdrojů vám může pomoci provést proces plánování budoucnosti vaší rodiny, takže pokud se to týká vaší situace, udělejte si průzkum!

Mateřská dovolená: Mateřská dovolená se liší, ale obecně trvá 12 – 16 týdnů. Matky nebo nastávající matky si mohou vzít nebo neplacené volno před a/nebo po narození dítěte. Některé země vyžadují, aby zaměstnavatelé poskytovali placenou mateřskou dovolenou, ale obvykle existují určité požadavky, které musíte splnit, abyste měli nárok na tuto dávku.

Otcovská dovolená: Otcové mají také určité výhody, pokud jde o plánování rodiny! Zákony se v jednotlivých zemích liší, ale obecně platí, že otcovská dovolená zahrnuje několik týdnů placeného volna pro otce, kteří chtějí trávit více času se svými novorozenci.

Pokud váš zaměstnavatel nenabízí otcovskou dovolenou právě teď, neznamená to, že v budoucnu nebude – ujistěte se, že si s ním o těchto věcech promluvíte, aby se ani jeden z vás necítil zneužíván! Pokud stále chcete trávit čas se svým dítětem, mohou být k dispozici i další možnosti mimo pracovní dobu.