Kdy je čas na velikost v plenkách? Tipy

Kdy je čas na velikost v plenkách? Když vaše dítě mokvá více než šestkrát denně nebo protéká plenkou, je čas zabalit se do plen.

Budete také muset velikost upravit, pokud si vaše dítě neustále špiní plenku. Když často přebalujete, může to být nepříjemné a nepohodlné jak pro vás, tak pro vašeho děťátka. O nejlepším postupu pro vaše dítě se určitě poraďte se svým pediatrem.

Na trhu je k dispozici mnoho různých typů plen, takže najít ty správné pro vaši rodinu může být skličující úkol. Udělejte si průzkum a najděte ideální řešení pro vás a vaše dítě!​

Kdy bych měl začít používat jednorázové plenky?

Odpověď na tuto otázku závisí na několika faktorech: jak často bude vaše dítě smáčet plenku, jak často si bude plenku špinit a zda vám vyhovuje používání jednorázových plen.

Pokud vaše dítě mokvá více než šestkrát denně nebo si špiní plenku více než třikrát týdně, je pravděpodobně čas začít používat jednorázové plenky.

Někteří rodiče raději počkají, až jejich dítě bude starší (kolem devíti měsíců), než přejdou na jednorázové plenky z důvodu ochrany životního prostředí. Nakonec je rozhodnutí na vás a na tom, co bude pro vaši rodinu nejlepší!

Na dnešním trhu je mnoho různých typů jednorázových plen – od ekologických značek až po možnosti vše v jednom – tak si věnujte čas jejich procházením a najděte ty, které se perfektně hodí pro vaši rodinu.​​

Jaká je velikost plenky po 7?

Velikost plen se určuje podle hmotnosti, nikoli podle věku. Velikosti plen začínají u novorozenců (až 12 liber), poté se po další tři měsíce zvyšují po dvou. Poté jsou označeny podle hmotnosti:

Až 14 liber: Velikost pro novorozence (NB)

Od 13 do 18 liber.: Velikost jedna (menší děti mohou potřebovat menší plenky, větší děti z nich mohou vyrůst rychleji.)

Od 16 do 28 liber: Velikost 2 (střední)

Od 22-37+lbs.: Velikost tři (větší batolata a předškoláci). *nejběžnější* Většina dětí se do nich vejde do věku kolem 35 liber nebo více než jednoho roku. rodiče je používají déle a někteří začínají používat velikost čtyři (37+ liber)

Existují i ​​„plusové“ velikosti pro větší děti, které se pohybují kolem 55 liber. Pokud má vaše dítě více než 35 liber a je stále v plenkách, budete chtít koupit další velikost. Tabulky hmotnosti plen najdete online nebo v knihách péče o dítě. Některé značky mohou mít mírně odlišné velikosti, ale to vám dá obecnou představu o tom, co můžete očekávat.

Plenky Walmart’s Parent’s Choice se dodávají ve velikosti NB čtyři, takže by měly pokrýt většinu miminek/batolat, dokud nebudou cvičit na nočník.

Pampers nabízí NB-velikost šest

Sedmá generace má NB-velikost pět

Huggies má NB-velikost čtyři a Luvs má NB-velikost tři.

Jaké velikosti stahovacích kalhotek pro 3leté děti?

Na tuto otázku neexistuje žádná univerzální odpověď, protože nejlepší velikost zatahování pro tříleté dítě se bude lišit v závislosti na typu postavy a stavbě dítěte. Mnoho rodičů však zjišťuje, že jejich dítě je připraveno přejít z plen na stahovací, když dosáhne hmotnosti kolem 27 liber a 32 palců na výšku.

Pokud si nejste jisti, jakou velikost vytahování vaše dítě potřebuje, je nejlepší mýlit se na straně opatrnosti a koupit číslo nebo dvě větší, než je nutné, spíše než příliš malé.

V konečném důsledku je důležité naslouchat svému dítěti – pokud se vám zdají nepohodlné nebo mají potíže s používáním stahovaček, pak mohou být příliš malé a potřebují menší velikost. Na druhou stranu, pokud jsou stahování příliš velké a opadávají, je potřeba menší velikost.

Několik obecných tipů, které je třeba mít na paměti při výběru správné velikosti zatahovacího lůžka pro vaše dítě:

-Hledejte stahovací kalhotky, které mají nastavitelný pas, takže si můžete přizpůsobit, jak vaše dítě roste.

-Pokud je vaše dítě vysoké nebo má delší trup, hledejte stahovací stahovací kalhotky s vyšším vzrůstem (neboli „vzestup“ je délka látky od předního pasu k zadnímu pasu). To pomůže zabránit tomu, aby sklouzly dolů nebo se shlukly kolem středu.

-Pokud je vaše dítě na drobounké straně, hledejte přítahy s nižším vzrůstem. To zajistí, že zůstanou na svém místě a pohodlně padnou, aniž by byly příliš těsné kolem nohou.

-U mladších batolat hledejte přítahy s nízkým nebo žádným zdvihem. Může být obtížnější je najít v obchodech, ale pokud je najdete, pravděpodobně budou fungovat nejlépe, dokud vaše dítě nebude dost staré na pravidelné stahování (kolem 30 liber). Pokud ne, pak se jen ujistěte, že v přední části jejich rozkroku nevisí žádný další materiál, protože by to mohlo časem způsobit tření a nepohodlí.

Vyprší platnost plen?

Pleny vyprší, protože se časem začnou znehodnocovat a ztrácet účinnost. Chemikálie používané v tomto typu produktu nejsou stabilní a ztrácejí na účinnosti, jak plenky stárnou.

Staré nepoužité plenky svého dítěte musíte zlikvidovat, aby z nich nikdo neonemocněl nebo na sebe náhodou nepoužil prošlou plenku!

Měli byste také zvážit použití nového balení pro každé dítě; může to být bezpečnější než skladování mnoha otevřených balení pohromadě, které by se mohly náhodně smíchat se staršími produkty nebo by děti mohly být vystaveny déle, než je nutné, ve srovnání se zbrusu novými. A nezapomeňte: pokud máte nějaké pochybnosti o bezpečnosti, vyhoďte je!