Kdy dítě přeroste z dětského auta? Povinná četba pro maminky

Kdy miminko vyroste z dětské autosedačky? To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů, když se začínají připravovat na první cestu svého dítěte.

Kojenecké sedačky mohou být při správném používání velmi bezpečné a poskytují nejlepší ochranu při cestování ve vozidle. Kdy ale potřebují miminka z těchto sedadel vyrůst?

A co byste měli použít místo toho? V tomto příspěvku na blogu probereme, jak dlouho by dítě mělo zůstat v dětské autosedačce a jaké typy autosedaček jsou k dispozici, když zestárnou.

Když dítě přeroste auto pro kojence

Pokud se ptáte, kdy miminko přeroste z dětské autosedačky, odpověď je obvykle mezi dvěma roky a dvěma a půl lety.

Většina dětí se do té doby vejde do konvertibilní nebo kombinované sedačky. Je však důležité mít na paměti, že všechny děti jsou jiné.

Některé děti mohou být připraveny na pětibodový postroj v 18 měsících, zatímco jiné nemusí být vývojově dostatečně zralé až ve věku tří let.

Takže vždy pamatujte: důvěřujte svému rodičovskému instinktu před tím, co vám kdokoli řekne o dětských sedačkách. Vy přece znáte své dítě nejlépe.

Jak poznáte, že vaše dítě přeroste z autosedačky?

Dětská autosedačka má obvykle datum spotřeby na boku nebo na zadní straně. Dítě z dětské autosedačky vyroste, jakmile bude schopno držet hlavu nahoře a sedět vzpřímeně v běžném bezpečnostním pásu. Měli by mít také alespoň 22 liber a jeden rok (doporučený věk je 15-36 měsíců).

Je důležité, abyste přesně věděli, kdy vaše dítě potřebuje konvertibilní autosedačku, protože tento typ dětského bezpečnostního zádržného systému nelze použít pro děti do 20 liber.

Pokud vaše ratolest ještě není na tato omezení zcela připravena, nebojte se. Dětské sedačky poskytují vynikající ochranu malým kojencům při zachování snadné přenositelnosti z místnosti do místnosti s minimálním zatížením zad maminky a tatínka.

Navíc obsahují základnu, která je kompatibilní s autosedačkami a lze ji nainstalovat na přední nebo zadní sedadlo. Další možností pro rodiče kojenců by bylo použití kojeneckého nosítka, což je měkké nosítko s popruhy určené k nošení dětí do 22 liber.

Kdy mohu vyjmout své dítě z vložky do autosedačky?

Vložka do autosedačky pro kojence je určena pro děti vážící méně než 22 liber. Obvykle musí být vašemu dítěti alespoň dva měsíce, než bude připraveno opustit kojeneckou vložku a přejít na standardní autosedačku nebo konvertibilní autosedačku.

Je však důležité, abyste si promluvili se svým pediatrem o tom, kdy by vaše dítě mělo začít přecházet z dětského kočárku do jiného typu bezpečnostního zádržného systému.

Jaký druh autosedačky by měl mít 6 měsíců starý?

Dítě může zůstat v autosedačce zády ke směru jízdy tak dlouho, jak je to možné. Autosedačky jsou navrženy tak, aby měly popruhy nosnost až 35 liber, takže není důvod otáčet své dítě před touto dobou, i když se zdá větší než většina šestiměsíčních dětí.

Existuje mnoho bezpečnostních faktorů, které vedou k tomu, že děti budou stát alespoň do dvou let proti směru jízdy, přičemž číslo jedna jsou bezpečnější kolize.

Děti, které sedí čelem ke směru jízdy, mají o 30 % větší síly při poranění krku a páteře než děti, které jezdí proti směru jízdy. Je také důležité nejen to, jakou autosedačku používáte, ale také kam ji ve vozidle umístíte.

Může moje 8měsíční autosedačka sedět po směru jízdy?

Tuto otázku si možná budou chtít položit rodiče dětí do 25 liber nebo kolem osmi měsíců, které používají autosedačku po směru jízdy.

Mnoho rodičů se rozhodlo držet své dítě otočené proti směru jízdy, aby mohli zažít pohodlí a bezpečí, které s tím přichází, až do věku téměř dvou let; žádný zákon však nenařizuje, kdy musíte otočit sedadlo svého dítěte.

Zatímco mnozí pediatři doporučují je otočit do jednoho roku, jiní tvrdí, že počkat do dvou let věku miminka nijak neublíží.

Někteří odborníci by ve skutečnosti tvrdili, že ponechání starších kojenců zády ke směru jízdy pomáhá snížit riziko zranění při nehodě, protože síly při nárazu rozdělují rovnoměrněji po celém těle. To také poskytuje větší ochranu rostoucí páteři miminek.

Jaký je hmotnostní limit pro dětskou autosedačku?

Hmotnostní limit dětské autosedačky je obvykle asi 30 liber. Větší a dražší konvertibilní autosedačka může být použita pro dítě do 65 liber nebo více v závislosti na doporučení výrobce.

Rodiče by se měli před instalací vždy podívat na jejich specifickou příručku pro dětskou autosedačku, aby se ujistili, že splňuje bezpečnostní normy.

Kromě toho musí rodiče dodržovat všechny pokyny dodané s produktem, včetně věkových limitů, které se vztahují na použití každého otvoru pro postroj, a také hmotnostních limitů pro použití spodních kotev, které se u některých modelů často nacházejí pouze v rámci možnosti vedení pásu po směru jízdy.

Kdy mohu otočit autosedačku kolem roku 2021?

Většina výrobců autosedaček doporučuje počkat, dokud dítě nebude mít alespoň dva roky a dosáhne hmotnosti 20 liber, než otočíte sedadlo.

Některá auta mohou vyžadovat, abyste čekali ještě déle, protože některá nemají sedadla nainstalovaná tak, aby umožňovala správné otáčení.

Pokud vaše vozidlo neumožňuje instalaci na žádnou stranu, můžete si vybrat, zda je pro vaše dítě nejlepší otočení obličejem dozadu nebo dopředu podle toho, kterým směrem spí lépe.

V tomto případě se mnoho rodičů rozhodne držet své děti v poloze proti směru jízdy tak dlouho, jak je to možné, navzdory skutečnosti, že většina dětských autosedaček má při použití s ​​vnitřním systémem popruhů pouze hmotnost do 35 liber (nosiče pro kojence obvykle drží děti od pěti liber). .

Přestože zatím není mnoho možností kabrioletu, je nejlepší zkontrolovat hmotnostní limit vašeho sedadla, než učiníte rychlé rozhodnutí. Pokud můžete dětskou autosedačku naklonit dopředu nebo ji otočit, pak to umožní více možností při hledání toho, která je pro vaše dítě ta pravá.