Kdy děti přestávají nosit plenky? Nápady

Kdy děti přestanou nosit plenky? Podle Americké akademie pediatrů by kojenci měli být schopni zůstat ve stavu bez plen do 18 měsíců.

Doporučují, abyste v této době začali používat tréninkové kalhotky, které vašemu dítěti umožní určitou úroveň nezávislosti, pokud jde o nácvik nočníku. To však není exaktní věda!

Každé miminko má jiné potřeby na nočník a každá rodina přistupuje k věcem jinak, pokud jde o pohyby střev jejich dětí.

Naštěstí pro rodiče, kteří hledají více informací o tom, jak často jejich děti potřebují používat toaletu, je k dispozici mnoho nástrojů, které jim mohou poskytnout užitečné údaje o vzoru jejich děťátka – a pomohou jim zjistit, co je pro všechny zúčastněné nejlepší! Následující příklady jsou tři takové zdroje.

– Webová stránka BabyCenter obsahuje skvělý článek na toto téma, který obsahuje informace o tom, kdy začít s nácvikem na nočník (na základě gestačního věku vašeho dítěte), jak zjistit, zda je vaše dítě připraveno, a co od tohoto procesu můžete očekávat.

– Druhým zdrojem je aplikace s názvem „Trénink nočníku za jeden den“ od Glenna Domana. Tato aplikace je určena pro batolata od 12 měsíců a pomáhá rodičům trénovat své děti během jednoho dne pomocí průvodce krok za krokem, který lze přizpůsobit jedinečným potřebám každého dítěte.

– A konečně, existuje také mnoho užitečných knih na téma kojení dětí na nočník – včetně knihy, kterou napsala Dr. Rebecca Park Totilo, dětská uroložka a klinická instruktorka z dětské nemocnice ve Philadelphii.

Jak zjistím, jakou velikost plen by mé dítě mělo nosit?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože miminka se liší velikostí a tvarem. Většina novorozenců však bude potřebovat plenky velikosti NB nebo S. Jak vaše dítě roste, můžete postupně přecházet na větší velikosti, dokud nebudou připraveni nosit plenky pro dospělé. Chcete-li najít správnou velikost pro vaše dítě, můžete se podívat na tabulku velikostí plen poskytovanou výrobcem.

Při nákupu plen je důležité zvážit nejen velikost vašeho miminka, ale také typ plenky, která mu bude nejlépe vyhovovat. Některým miminkům vyhovují jednorázové plenky, zatímco jiné preferují látkové plenky. Je na vás, abyste se rozhodli, co je pro vaše dítě nejlepší, ale než se rozhodnete, prozkoumejte obě možnosti.

Kolik dětských ubrousků bych si měl dát do registru?

To je otázka, kterou si klade mnoho budoucích rodičů. Odpověď na tuto otázku závisí na tom, jak často plánujete dětské ubrousky používat. Pokud je plánujete používat při každé výměně plen, pak jich budete potřebovat víc, než když je plánujete používat jen na občasné nepořádky.

Měli byste také zvážit, zda chcete nebo nechcete jednorázové nebo látkové ubrousky. Jednorázové ubrousky se snáze používají, ale z dlouhodobého hlediska mohou být drahé. Látkové ubrousky vyžadují trochu více práce, ale z dlouhodobého hlediska mohou ušetřit peníze. Bez ohledu na to, jaký typ utěrek si vyberete, ujistěte se, že jich máte ve svém registru dostatek!

Co je lepší Huggies nebo Pampers?

Pokud jde o Huggies vs Pampers, neexistuje jednoznačná odpověď. Obě značky jsou vysoce uznávané a mají věrné následovníky. Existuje však několik klíčových rozdílů mezi těmito dvěma, které vám mohou pomoci při rozhodování.

Pleny Huggies bývají o něco dražší než Pampers, ale také mívají delší životnost. To znamená, že s Huggies můžete z dlouhodobého hlediska utrácet méně. Huggies navíc na svých plenkách často zdobí vzory a potisky, díky nimž je nošení pro miminka bude zábavnější.

Plenky Pampers jsou o něco levnější než Huggies a také se dodávají v širší škále velikostí. Díky tomu jsou dobrou volbou pro rodiče s dětmi různého věku. Kromě toho Pampers často nabízí speciální nabídky a slevy, díky nimž jsou dostupnější.

Nakonec záleží na osobních preferencích. Někteří rodiče preferují pocit z plen Huggies, zatímco jiní zjišťují, že Pampers jsou více savé. Promluvte si se svými přáteli a rodinou, kteří mají děti, abyste viděli, co doporučují, a pak pokračujte!

Můžete použít plenky velikosti 1 u novorozenců?

Ano, u novorozence můžete použít plenky velikosti jedna. Nemusí však dobře sedět a mohou způsobit netěsnosti. Možná budete muset přejít na plenky velikosti dvě, jak dítě roste. předčasně narozené děti mohou potřebovat nosit plenky velikosti tři nebo čtyři. Pokud máte nějaké dotazy ohledně velikosti plen, vždy se poraďte se svým pediatrem.

Budou vám schopni pomoci najít správnou plenku pro specifické potřeby vašeho dítěte. Pleny jsou důležitou součástí péče o novorozence, proto je důležité dbát na to, aby se jim dostalo té nejlepší možné ochrany. Novorozenci procházejí spoustou plen, proto je důležité mít jich dostatek po ruce!

Jak víte, jakou velikost plenky vaše dítě potřebuje?

Nejlepší způsob, jak zjistit, jakou velikost plenky vaše dítě potřebuje, je pomocí tabulky velikostí. To vám dá představu o tom, jakou budou mít velikost, až vyrostou, a jak velké plenky musí být, aby se pohodlně vešly na pas, boky, stehna atd.

Tabulky velikostí najdete online nebo se zeptejte někoho, kdo to už dělal, jestli existují nějaké dobré, které by doporučil.