Kdy děti přerostou ohrádky? Přečti si tohle!

Kdy miminka přerostou ohrádky? Obvykle jsou odstraněny, jakmile začnou vylézat ven nebo se alespoň mohou samy posadit.

Možná budete chtít své dítě přesunout do dětské postýlky, pokud je ohrádka k tomuto účelu určena, ale bude to záviset také na jeho věku a velikosti. Většina dětí nevydrží celý rok v kojeneckém spánku, než přejdou na něco jiného, ​​takže se nemusíte cítit, že jste je nějak zklamali, když utečou!

Ohrádka může být dobrá pro dočasné použití i po kojeneckém věku – některé děti zůstávají spánkem až do pozdního předškolního věku (někdy i déle) a stále potřebují uzavřený prostor v těch denních dobách, kdy čas zdřímnutí často zkracuje, protože prostředí je příliš stimulující nebo unavené ztěžuje sebeobsluhu.

Jak dlouho nechat dítě v ohrádce?

Rodiče by nikdy neměli nechávat děti v ohrádce bez dozoru. I když je tam brána, nezaručuje to, že je udrží v bezpečí. Dítě se může postavit a spadnout na hlavu nebo strčit něco do elektrické zásuvky.

Pokud necháte své dítě samotné s hračkami déle než pět minut, může to také poškodit jeho vývoj, protože celý den nevidí nikoho jiného než vás.

Americká pediatrická akademie doporučuje používat tato zařízení minimálně do 12 měsíců věku, což znamená jen asi tři hodiny denně!

Výhody a nevýhody dětské ohrádky

Dětské ohrádky existují již více než deset let. Přicházejí v mnoha tvarech a velikostech, od těch, které jsou vyrobeny z plastových materiálů až po ty, které mají síťované nebo drátěné stěny.

Některé modely dětských ohrádek lze použít jako přenosné cestovní postýlky, zatímco jiné poskytují pouze místo, kde může vaše dítě v nich bezpečně sedět na koberci doma. Zde je seznam výhod a nevýhod toho, že je máte:

Výhody

– Velmi bezpečné, protože děti nemohou uniknout.

– U některých značek lze snadno zablokovat schody.

– Dítě se bude cítit chráněno tím, že bude uzavřeno v kotci, takže se bude cítit méně vystrašené svým okolím, což by mohlo vést k lepší kvalitě spánku!

– Skvělá volba, když vaříte večeři nebo se potřebujete postarat o jiné domácí práce

– Děti se mohou proměnit v „gaučáky“ a rychleji přibírat na váze, pokud budou sedět na jednom místě příliš dlouho!

Nevýhody

– Může být objemný a uložit jej, jakmile dítě zestárne.

– Některé značky jsou poměrně drahé, zejména ty, které mají extra funkce, jako je přebalovací pult nebo úložné kapsy.

– Síťované stěny mohou děti povzbudit, aby se více postavily, místo aby seděly v klidu, což není skvělé, když potřebujete, aby si po všem tom hraní zdřímly!

Je ohrádka bezpečná pro dítě?

Ohrádka je uzavřený prostor pro hraní vašeho dítěte. Boky kotce jsou obvykle vyrobeny z kovové síťoviny a může mít horní i spodní část, takže je zcela uzavíratelné.

Může mít také hračky připevněné na boku, díky čemuž je pro vaše dítě ještě zábavnější! I když si můžete myslet, že tyto kotce udrží děti v bezpečí, zatímco rodiče dělají své věci kolem domu, bezpečnostní experti je přesně nedoporučují kvůli několika problémům s nimi.

Zde se podíváme na tři hlavní problémy, které přicházejí spolu s používáním tohoto typu bezpečnostního vybavení, abychom zjistili, zda je skutečně bezpečné pro použití v blízkosti kojenců:

– Tvar – První problém s ohrádkami je, že jsou obvykle čtvercové nebo obdélníkové. To znamená, že existují čtyři rohy, o které mohou děti uvíznout nebo spadnout, což z něj činí nebezpečnou volbu pro mladší děti.

– Prostor – Dalším problémem s těmito typy dětských bezpečnostních zařízení je množství prostoru v nich může být poměrně malé. Pokud jste někdy byli uvnitř, pak víte, že to velmi ztěžuje plazení a omezuje, jak moc se vaše dítě může pohybovat, což není dobré vzhledem k jeho zvědavosti!

– Pláč miminek – Třetí obava, kterou mají lidé při používání ohrádek v blízkosti kojenců, souvisí se skutečností, že mnoho malých dětí nemá rádo, když jsou kdekoli zavření kvůli těsné blízkosti.

Pokud dítě pláče, že je v kotci, nemusí tam být v bezpečí, protože to může způsobit ještě větší paniku a potenciálně si ublížit tím, že se snaží uniknout z ohrady, což by mohlo mít za následek v nejlepším případě řezné rány nebo modřiny, poranění hlavy nebo vnitřních orgánů. při nejhorším poškození pádem!

– Teplota – Teplota těchto kotců má tendenci být v určitých denních obdobích poměrně vysoká kvůli slunečnímu záření, které na ně dopadá, takže je známo, že rodiče umísťují přikrývky přes horní část, pokud bude jejich dítě uvnitř po nějakou dobu.

Jak asi víte, miminkům se vyšší teploty příliš nedaří, a to může vést k vážným zdravotním problémům, jako je úpal, který by mohl skončit až!

Jak čistíte podložku do ohrádky?

Podložka do ohrádky se může pěkně zašpinit. Použijte vysavač k odstranění nečistot a nečistot z vnějšku ohrádky, poté ji otřete vlhkým hadříkem nebo pokud možno vyperte v pračce.

Ujistěte se, že jej zavěsíte do sucha, aby se na vůni netvořily žádné plísně. Pokud máte starou, použijte sprej s esenciálním olejem, který dodá spánkové oblasti vašeho dítěte svěží vůni a zároveň udělá věci hygieničtější!