Kdy dáváte svému dítěti jejich Baby Book? Průvodce

Kdy dáte svému dítěti jeho dětskou knížku? Neexistuje správný nebo nesprávný čas dát svému dítěti jeho dětskou knížku.

Vše záleží na tom, co je pro vás, vaši rodinu a životní etapu, ve které se s dítětem nacházíte, nejlepší.

Mnoho lidí rádo čeká, až jejich dítě bude starší, protože nechtějí, aby to zkoušeli jíst! Jiní si pak myslí, že čím dříve dítě porozumí knihám, tím lépe, a tak by začali číst jednu od prvního dne, pokud je to možné.

Rozhodla jsem se, že nebudu používat dětské knížky svých dětí, dokud jim nebudou tři roky, ale nepřekvapilo by mě, kdyby se někteří lidé rozhodli tu svou nikdy nevydat. Moje rada, když přemýšlíte o tom, kdy byste měli předat toto speciální upomínkové dílo, je řídit se svým vnitřním pocitem.

Někteří rodiče se rozhodnou dát svému dítěti dětskou knížku po narození, jiní počkají, až bude dítě starší.

Komu adresujete přáníčko pro miminko?

Při odesílání baby shower card je nejdůležitější zvážit, komu se karta posílá. Jde karta například rodičům dítěte nebo jiným příbuzným? Pokud si nejste jisti, komu ji poslat, vždy je bezpečné poslat ji rodičům.

Někteří lidé se však mohou rozhodnout poslat karty přímo členům rodiny. Ať už se rozhodnete jít kteroukoli cestou, ujistěte se, že jste na kartě uvedli všechny potřebné informace, aby každý věděl, kdy a kde se bude miminko konat!

Pokud hledáte osobnější dotek, mnoho lidí se rozhodne napsat srdečný vzkaz do svých karet pro miminko.

Může to být skvělý způsob, jak ukázat své nadšení z nadcházející události a dát ostatním vědět, jak moc vám na nich záleží. Pokud si nejste jisti, co napsat, mnoho webových stránek na internetu nabízí šablony pro psaní těchto typů zpráv v různých stylech a barvách.

Jak oslovím kartu miminka?

Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, když adresujete pozvánky na oslavu miminka, je, že nemusí být adresovány přímo rodičům nebo opatrovníkům oslavovaného dítěte v tuto chvíli (i když někteří lidé se tak mohou rozhodnout).

Může také jednoduše říci: „Mému drahému příteli,“ nebo dokonce jen říci něco jako „Od všech našich přátel, kteří nás milují.“ Neexistují žádná pravidla, pokud jde o to, jaký typ pozdravu je vhodný – je to zcela na vás. !

Pokud nevíte, jaký typ zprávy by byl pro vaši kartu vhodný, zkuste se zamyslet nad tím, kdo ji obdrží.

Když vezmete v úvahu jejich vztah k dotyčným nastávajícím rodičům nebo opatrovníkům, jakož i dalším důležitým osobám (jako jsou budoucí prarodiče), můžete přijít s adresou, která dobře zapadá do kontextu této vzrušující milníkové události.

Za zmínku také stojí, že pokud je na jedné pozvánce uvedeno více příjemců – řekněme tři různé skupiny prarodičů z rodin obou stran – může mít smysl neuvádět všechna tato jména najednou, ale místo toho je uvádět samostatně, aby každý dostal svůj malý souhlas. od mámy a táty, než se dítě narodí.

Zde je další tip Pokud vaši přátelé nebo rodina chystají sprchu pro nastávající rodiče, může být dobrý nápad nechat je adresovat pozvánky vaším jménem. Tímto způsobem můžete zajistit, aby bylo vše napsáno správně a vypadalo uhlazeně, než se vydá do světa!

Mělo by moje dvouměsíční dítě číst?

Na tuto otázku neexistuje správná ani špatná odpověď, protože každé dítě postupuje svým tempem. Pokud se však vaše dvouměsíční dítě zajímá o prohlížení knih a pokusy o následování textu, je velká šance, že je připraveno začít číst!

Některé jednoduché tipy, jak začít, zahrnují: začněte knihami, které jsou speciálně navrženy pro miminka, ukažte na obrázcích barevné předměty a zvířata a vyslovte slova nahlas při čtení. Ujistěte se, že je to zábavné a interaktivní – ptejte se, zpívejte písničky a udělejte z příběhu rutinu.

I když vaše děťátko ještě není zcela připraveno na čtení, existuje spousta dalších způsobů, jak podpořit lásku ke knihám a učení.

Když jste venku, ukažte na písmena a čísla, navštivte místní knihovnu nebo se přihlaste na příběhy v nedalekém knihkupectví. Nejdůležitější je, aby čtení bylo zábavné a příjemné pro vás i vaše dítě!

Kdy mám svému dítěti představit knihu?

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď, protože děti se liší svým vývojem a zájmy. Jako obecné pravidlo se však obvykle doporučuje seznamovat s knihami děti kolem šesti měsíců.

Tehdy se obvykle začnou zajímat o svět kolem sebe a mohou začít chápat základní pojmy, jako jsou barvy a tvary.

Pokud hledáte nějaké dobré doporučení na pohádkové knihy, podívejte se na náš blogový příspěvek na téma Nejlepší knihy pro miminka! Najdete tam seznam knih pro děti, které jsou zábavné i poučné.

A nezapomeňte svému děťátku často nahlas číst – je to skvělý způsob, jak se s ním spojit a podpořit jeho lásku ke čtení!

Někteří rodiče se rozhodnou zavádět knihy až později, ale většina se shoduje, že nikdy není příliš brzy začít číst nahlas. Čím dříve, tím lépe!