Kdy dát dítě do kočárku bez autosedačky

Kdy dát dítě do kočárku bez autosedačky? Mnoho čerstvých rodičů si klade otázku, kdy by měli dát své dítě do kočárku bez autosedačky.

Tento článek bude užitečný pro rodiče, kteří musí nosit dítě a všechny věci, které k němu patří. Tento blogový příspěvek je o tom, kdy byste měli dát své dítě do kočárku bez použití autosedačky.

Kdy mám dát dítě do kočárku bez autosedačky

V dětské komunitě je častá otázka, kdy dát novorozence do kočárku bez autosedačky.

Ve většině případů se nedoporučuje umístit novorozence do prvního kočárku, dokud nedosáhne osm kilo nebo více a nebude staré alespoň dva týdny. Mohou však nastat okolnosti, kdy se vás to netýká.

Jakého věku může dítě jít v kočárku?

Kočárky jsou k dispozici od narození do přibližně čtyř let, kdy dítě obvykle přeroste z kočárku. Děti by však neměly být ponechány bez dozoru v kočárku, dokud se nedokážou samy posadit a držet hlavu vzpřímeně bez opory. Proto je spodní hranicí šest měsíců věku dítěte, které stále vyžaduje další oporu zad při sezení.

U starších kojenců a batolat záleží na tom, jak moc s vámi v tu dobu chodí, nebo jestli je musíte nosit celý den, pak se postarejte o to, abyste si je pořídili dříve, protože budete velmi unavení nošením dítěte celý den.

Horní hranice je obvykle stanovena bezpečnostními obavami spojenými s jízdou vleže: jakmile se vyvine dostatečná svalová síla (obvykle kolem 18 měsíců věku), může se dítě bez pomoci posadit a bezpečně jezdit v kočárku, který je nakloněn.

Kdy můžete běhat s dítětem v autosedačce?

Je bezpečné běhat s dítětem v autosedačce, pokud se budete řídit těmito pokyny:

Při běhání byste měli své dítě vyndat z autosedačky a položit ho na zem. Pokud necháte své dítě připoutané v bezpečnostní sedačce, může se při nehodě v terénu nebo náhlém zastavení zranit.

Nechcete riskovat, že je zraníte ostrými zatáčkami ve vysokých rychlostech, zatímco se budete držet tohoto typu zádržných prostředků.

Požádejte někoho jiného, ​​aby se vašeho dítěte při běhání držel, aby byly všechny ruce volné pro řízení a rovnováhu. Vaší další možností by bylo věnovat zvláštní pozornost zajištění viditelnosti mezi projíždějícími auty (pokud to okolnosti dovolují), když běžíte venku po rušných silnicích, ale ani to se nedoporučuje, protože podmínky na silnici se mohou rychle měnit.

Můžete používat kočárek na běhání s autem

To závisí na produktu a na tom, jak byl navržen, ale obecně ne. Nemůžete používat kočárek na jogging s autosedačkou, protože se jedná o dvě různá zařízení, která slouží dvěma zcela odlišným účelům; ke svému současnému kočárku si však můžete zakoupit doplněk, aby byl kompatibilní s většinou dětských autosedaček.

Jak mohu přimět své dítě, aby sedělo na kočárku?

Můžete cvičit s různými předměty, jako je deka nebo malý polštář. Ujistěte se, že je předmět měkký a nebude mít žádné ostré hrany, které by mohly vašemu dítěti ublížit v případě, že se náhle pohne.

Poté začněte tím, že položíte kočárek na rovný povrch, aby se nepohyboval, když k němu dítě připojíte. Ať si lehne s hlavou na jednom konci a nohama na druhém.

Jakmile je správně umístíte, začněte je pomalu připevňovat k látkovým popruhům u kotníků a teprve poté je pracujte směrem k ramenům, dokud nebudou zcela bezpečně připevněny.

Pokud to z nějakého důvodu nefunguje (například když je vaše dítě příliš vybíravé), nebojte se spěchat. Položte ho zpět na kočárek a zkuste to znovu, až bude klidnější.

Kdy může dítě jet po směru jízdy?

v autosedačce čelem k zadní části vozidla od narození do dvou let, nebo když dosáhnou výškového a váhového limitu stanoveného jejich výrobcem. Jakmile dítě překročí tento limit, může jezdit ve vzpřímené poloze, pokud je to doporučeno pro jeho velikost a úroveň vyspělosti.

Jak dlouho můžete Chicco Keyfit 30 používat?

Pokud si chcete svůj Chicco KeyFit 30 ponechat a používat ho po celý první rok života vašeho miminka, není důvod, proč to nemůžete udělat. Hmotnostní limit u tohoto konkrétního modelu začíná na čtyřech librách, dokud nedosáhnou třiceti liber, protože jejich výška bude asi 32 palců, než si vymění sedadla za jiné.

To může trvat až dvanáct měsíců, což z něj činí mimořádně hodnotný nákup, takže pokud chcete sobě nebo někomu jinému koupit skvělý dárek, nehledejte nic jiného než zde.

I když po dvou letech věku dítěte doporučujeme nepoužívat žádné autosedačky, ale v některých případech je rodiče potřebují a díky tomu, jak dobře je vyrobena, to bude jediná sedačka, kterou pro své dítě použijete, dokud z ní nevyroste.