Kdy by se mělo dítě přesunout do konvertibilní autosedačky? Odpovědi!

Kdy by se dítě mělo přesunout do konvertibilní autosedačky? Věk dítěte je jedním z faktorů, který rodiče zvažují při přechodu z nosítka.

Mezi další faktory patří hmotnost a výška a také velikost vašeho vozidla. Až budete na tento přechod připraveni, je třeba si před přechodem promyslet několik věcí.

Například: Jak staré je moje dítě? Jaké mám auto? Vejde se mi na zadní sedadlo? Poskytuje správné ochranné bezpečnostní prvky, jako je pěnová podšívka pohlcující energii nebo pevný materiál opěrky hlavy, takže dokáže absorbovat nárazové síly lépe než standardní posilovač?

Odpovědi na tyto otázky vám pomohou při výběru nejlepšího typu konvertibilních sedadel na současném trhu. Bohužel ne všechna sedadla nabízejí stejnou úroveň ochrany.

V jaké autosedačce by mělo být čtyřleté dítě?

Všechny děti do 12 let by měly jezdit na zadním sedadle. Jsou tam totiž bezpečnější a pohodlnější než na předním sedadle, kde airbagy představují riziko pro jejich malá těla.

Mnoho vozidel má břišní pásy nebo kombinaci břišních/ramenních pásů pro místa k sezení ve druhé řadě; tyto lze v případě potřeby správně použít s podsedáky.

Pro starší děti, které stále potřebují posilovače (věk osm až dvanáct), pamatujte, že umístění pásu je klíčové: Ramenní část pásu musí přecházet přes klíční kost vašeho dítěte a směrem od krku, zatímco střed bezpečnostního pásu auta vede přes jeho středovou hmotu zhruba v úrovni podpaží na hrudi a ne dolů podél oblasti pupku.

Jaký druh podsedáku by mělo používat 6leté dítě?

Podsedák je dobrý nápad pro všechny děti ve věku šesti let, i když jsou dostatečně vysoké na to, aby seděly na standardní autosedačce, která žádnou nemá.

Hmotnostní limit na těchto sedadlech je obvykle 40-80 liber. Pokud použijete tento typ dětského zádržného systému, bude správně pasovat na bezpečnostní pás vašeho dítěte i jeho auta.

Pomáhají také chránit vaše dítě před zraněním během nehody, protože je bezpečně drží na zadním sedadle vozidla, což může zabránit jeho vymrštění uvnitř kabiny nebo vymrštění okny.

Kolik musí dítě vážit, aby sedělo na podsedáku?

Dítě musí vážit pouze 80 liber. aby mohli sedět na podsedáku. Podle Americké akademie pediatrů by děti měly zůstat otočené proti směru jízdy, dokud nebudou mít alespoň dva roky a váží o 20 liber více, než je jejich věk.

Je to proto, že děti se nebudou moci vejít do jednoho, který směřuje dopředu, pokud tento požadavek nesplní. Pokud vaše dítě nesplňuje tyto požadavky, můžete místo ní použít autosedačku s vysokým opěradlem.

Je však důležité, abyste při používání kteréhokoli typu autosedačky drželi autosedačku během cesty co nejvíce směrem k zadní části vozidla, protože je mnohem méně pravděpodobné, že by došlo k nehodě u malých dětí, které jsou otočeny čelem spíše dozadu než dopředu, i když bezpečnost normy se v průběhu let měnily.

Jaké jsou požadavky na výšku a hmotnost pro podsedák bez opěradla?

Podsedák bez opěradla je typ dětského zádržného systému určeného pro starší děti, které přerostly ze svých sedaček orientovaných po směru jízdy.

Tento druh auto zádržného systému můžete používat, dokud nebude vašemu dítěti přibližně osm let, což znamená, že z něj můžete mít největší hodnotu, pokud vašemu dítěti právě byly čtyři nebo pět let.

Rodiče se často obávají požadavků na výšku a váhu, protože se chtějí ujistit, že jejich děti budou v těchto zařízeních v bezpečí.

Při používání tohoto stylu autosedačky by rodiče měli mít na paměti několik věcí:

Za prvé, je důležité si uvědomit, že mnoho výrobců nedoporučuje delší používání po šesti letech.

Zadruhé, i když zde neexistují žádné federální předpisy týkající se minim (na rozdíl od zábran směřujících dozadu), některé státy mají zákony a ty byste si měli být vědomi.

Nakonec stojí za zmínku, že vaše dítě je dostatečně vysoké na posilovač bez zad, pokud je vysoké alespoň 160 cm.

Jak sundáte záda z podsedáku Graco?

Je důležité používat správné nástroje pro sejmutí opěradla autosedačky Graco. Na obou stranách jsou tlačítka, která je třeba stisknout současně, aby se uvolnil ze základny.

Po úspěšném uvolnění uslyšíte cvaknutí. Pevně ​​zatáhněte za obě strany zad a poté se zvedněte směrem k sobě. Různé modely se mohou mírně lišit, ale toto by vám mělo poskytnout obecnou představu o tom, jak to funguje!

V jakém věku může dítě používat posilovač bez zad?

Dítě může používat posilovač bez zad, když má alespoň 40 liber a je starší čtyř let. Mnoho rodičů se s přemístěním z autosedačky rozhodlo počkat, až bude jejich dětem blíže pět, ale není to vždy nutné.

Pokud vaše dítě splňuje tyto dva požadavky, můžete se cítit pohodlně, když se pohnete vpřed, abyste mu umožnili sedět v autosedačce bez opěradel, kdykoli jedete v automobilu.

Jak změníte Graco 4ever na posilovač bez zad?

Když sundáte potah sedadla, je tam plastový kousek, který lze sejmout stisknutím malého žlutého tlačítka. Dále opatrně vysuňte kovovou tyč a odstraňte všechny šrouby/šrouby, které ji drží k základně.

Možná budete potřebovat další sadu rukou v závislosti na tom, jak je vaše dítě vysoké nebo staré, a také podle toho, zda sedí v posilovně nebo ne! Vodítko pásu bez hřbetu nyní zapadne na místo kolem této nové kovové tyče, která tvoří součást systému Click Connect společnosti Graco.

Pokud máte potíže se skládáním těchto kusů holýma rukama, zkuste je zajistit kleštěmi, aniž byste je zlomili (NEDOPORUČUJEME zkoušet s běžnými kleštěmi). Po dokončení jednoduše nasaďte hlavovou opěrku na vodítko pásu bez zádové opěrky a sedadlo znovu smontujte.