Kdy by mělo být dítě bez plen? Průvodce

Kdy by mělo být dítě bez plen? Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď. Jako většina rodičovských rozhodnutí budete muset vzít v úvahu věk a vývojovou připravenost dítěte (například, ví, jak používat nočník?)

Budete se také chtít ujistit, že váš poskytovatel denní péče nebo chůva bude schopen nastavit školku pro noční přebalování dříve, než to bude nutné. A nakonec přemýšlejte o tom, co je pro vás nejlepší – protože koneckonců plenky jsou pouze částí rovnice, když přijde čas na záchod.

Pokud vaše dítě v 18 měsících nemá zájem používat nočník, ale má lepší noční kontrolu než kdykoli předtím, nebojte se; může být připraven až za 24 měsíců! Pokud ale ve dvou letech a dvou měsících ještě mokne alespoň jednou denně, je čas začít trénovat.

Kolik plen každý měsíc potřebujete?

Pokud máte dítě, budete muset koupit plenky. Kolik jich potřebujete každý měsíc? Pravděpodobně budete potřebovat asi 20-30 plen týdně.

To znamená, že byste potřebovali 80-120 plen měsíčně. Můžete také chtít mít po ruce nějaké jednorázové ubrousky. Jednorázové ubrousky lze použít k čištění ručiček a obličeje vašeho dítěte a také oblasti plen. Ubrousky lze použít i na jiné věci kolem domu, jako je úklid nepořádku.

Většina lidí má v autě balíček utěrek pro úklid na cestách. Pokud používáte látkové plenky, pak je budete muset pravidelně prát. Udělejte si dostatek pracího prostředku a úložného prostoru pro špinavé plenky.

Kolik novorozeneckých plen si mám koupit?

To je otázka, kterou si klade mnoho nastávajících rodičů a odpověď závisí na tom, jak často plánujete prát. Pokud plánujete prát každý druhý den, budete potřebovat asi 24 novorozeneckých plenek.

Pokud plánujete prát každý třetí den, budete potřebovat asi 36 novorozeneckých plenek. A pokud plánujete prát jednou týdně, budete potřebovat asi 72 novorozeneckých plenek. Mějte na paměti, že vaše dítě může projít více nebo méně plen než toto v závislosti na jeho věku a velikosti. Vždy je dobré pro každý případ dokoupit!

Plenky jsou nezbytnou položkou pro každého nového rodiče, ale mohou být drahé. Dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak na nich ušetřit. Jedním ze způsobů je nákup plen ve velkém z velkoobchodu. Dalším způsobem je používání látkových plen místo jednorázových, které vám mohou ušetřit tuny!

Kolik položek je normálních v registru dětí?

V registru dětí není žádný „normální“ počet položek, protože existuje tolik různých produktů a značek, ze kterých si můžete vybrat. Obvykle však doporučujeme, aby si noví rodiče vytvořili dva registry: jeden v obchodním domě, kde jsou registrováni pro oblečení a dárky (jako Target nebo Walmart), a další u vybraného poskytovatele zdravotní péče (jako Babies R Us).

Průměrný počet položek v registru novorozenců se pohybuje mezi 20-25; to však bude do značné míry záviset na tom, jak dlouho hodláte kojit své dítě.

Pokud například plánujete kojit výhradně do šesti měsíců svého děťátka, jak to obhajuje většina nemocnic, pak je pravděpodobné, že budete potřebovat méně lahví, než kdybyste plánovali krmení umělou výživou hned.

Také, pokud dobře znáte přátele a rodinu, možná nebudou potřebovat seznam registru, aby mohli nakupovat položky pro vaše dítě – v takovém případě jej můžete zkrátit!

Kolik mokrých plen je příliš mnoho?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože každé dítě je jiné. Obecně však platí, že možná budete chtít začít uvažovat o častějším přebalování vašeho dítěte, pokud má více než šest mokrých plen za 24 hodin.

Toto číslo se může lišit v závislosti na věku a velikosti vašeho dítěte, takže je vždy nejlepší poradit se s vaším pediatrem, pokud máte obavy.

Během prvních týdnů života mají děti obvykle kolem šesti mokrých plen denně. Jejich počet se postupně snižuje, jak stárnou a jejich močový měchýř se stává silnějším.

V době, kdy dosáhnou věku tří měsíců, bude mít většina dětí pouze čtyři nebo pět mokrých plen každý den. Pokud tedy vaše ratolest má více než toto, možná budete chtít uvažovat o častější výměně plenky.

Vzhledem k tomu, že miminka neustále rostou a vyvíjejí se, není neobvyklé, že procházejí obdobími, kdy mají méně než čtyři mokré plenky za jediný den, nebo dokonce jednu úplně vynechají (což může být znepokojivé, ale stále se to považuje za normální).

Pokud se vaše dítě zdá jinak zdravé a nevykazuje žádné známky nepohodlí mezi pohyby střev, neměli byste si dělat starosti s jeho nedostatečným výdejem.

Opět však – a s rizikem, že to bude znít jako porouchaná deska – to nejlepší, co můžete udělat, když čelíte těmto obavám, je promluvit si se svým pediatrem, který vám pomůže uklidnit vaši mysl. Do té doby sledujte věci a mějte všechny příležitosti k diskusi!