Kdy budu muset koupit těhotenské oblečení? Nejlepší nápady

Kdy si budu muset koupit těhotenské oblečení? Těhotenské oblečení se obvykle nosí během první poloviny těhotenství, přibližně do 20. nebo 25. týdne. Je to proto, že takovou dobu trvá, než vaše miminko naroste natolik, že už nemůžete nosit běžné oblečení.

Obvykle v pátém měsíci těhotenství většina žen začíná nosit těhotenské oblečení až do porodu svého dítěte.

Mnoho žen se rozhodne nekupovat vůbec žádné těhotenské oblečení a prostě použije to, co už vlastní, jako jsou legíny (které se roztáhnou, jak je potřeba), oversized svetry, dlouhé maxi šaty s velkým páskem uvázaným kolem pasu atd.

Je to úplně v pořádku, pokud nechcete utrácet peníze za nové věci, i když se vám možná bude lépe hodit oblečení volnějšího střihu. Pokud si myslíte, že to zní jako dobrý nápad, jděte do toho!

Možná budete chtít experimentovat s různými styly oblečení, protože na trhu existuje několik možností, zvláště pokud víte, jaký druh těhotenského oblečení hledáte.

Kolik hodin by měla těhotná žena pracovat?

Většina těhotných žen může pracovat až den před termínem porodu. Jedinou výjimkou je situace, kdy práce ženy představuje určitý druh rizika nebo má jiný zdravotní stav, který by mohl ovlivnit porod. Mnoho lékařů nedoporučí pracovat, pokud se nastávající matka necítí dostatečně dobře na to, aby to dělala bez jakéhokoli fyzického zatížení svého těla.

Existují zákonné limity pro počet hodin týdně, které mohou těhotné zaměstnankyně strávit na pracovišti. Těhotné pracovnice by to měly projednat se svými zaměstnavateli během prenatálních prohlídek nebo poté, co obdrží potvrzení od svých lékařů o tom, kdy se budou moci po porodu znovu vrátit do práce. Obecně však platí, že pro většinu nastávajících matek, které mají rizikové těhotenství, by bylo bezpečné nepřekračovat 40 hodin týdně.

Měly by si také naplánovat, že by si vzaly volno, pokud jsou nemocné nebo mají nějaké komplikace, které by mohly nastat během těhotenství, protože by to ovlivnilo porod. Mnoho lékařů nedoporučí pracovat, pokud se nastávající matka necítí dostatečně dobře na to, aby to dělala bez jakéhokoli fyzického zatížení svého těla.

Existují zákonné limity pro počet hodin týdně, které mohou těhotné zaměstnankyně strávit na pracovišti. Těhotné pracovnice by to měly projednat se svými zaměstnavateli během prenatálních prohlídek nebo poté, co obdrží potvrzení od svých lékařů o tom, kdy se budou moci po porodu znovu vrátit do práce.

Obecně řečeno, pro většinu nastávajících matek s rizikovým těhotenstvím by bylo bezpečné nepřekračovat 40 hodin za těhotenství. Měli by také plánovat, že budou pracovat méně hodin během druhého trimestru těhotenství, kdy se mnoho žen cítí unaveně.

Kdy byste měli nastoupit na mateřskou?

Na mateřskou dovolenou byste měla nastoupit, až budete připravena přestat pracovat. Obvykle je to přibližně v době, kdy začnete porodit, nebo několik týdnů předtím, ale ne více než tři měsíce předtím.

Obecně to znamená promluvit si se svým šéfem a zjistit, jaké termíny pro ně nejlépe vyhovují, pokud mají nějaké požadavky na dřívější odchody z důvodu mimořádných událostí. Měli byste se však ujistit, že vaše tříměsíční dovolená nezačíná před narozením dítěte a musí být alespoň dva týdny po něm.

Kdy byste měli přestat pracovat, když jste těhotná v Austrálii?

Na tuto otázku není snadné odpovědět, ale během těhotenství musíte dodržovat pokyny svého lékaře.

Jak funguje mateřská dovolená v Austrálii?

Ve většině zemí je mateřská dovolená povinná. V Austrálii nemůže zaměstnavatel diskriminovat těhotnou zaměstnankyni nebo zaměstnankyni vracející se z rodičovské dovolené tím, že je během tohoto období nezaměstná nebo nepropustí.

Jak dlouho můžete pobírat placenou mateřskou dovolenou?

Na tuto otázku existují různé odpovědi v závislosti na zemi, ve které žijete. Celkově Amerika zaostává za ostatními zeměmi, pokud jde o dávky placené mateřské dovolené pro ženy, které porodí nebo adoptují dítě.

Federální zákon Spojených států pouze vyžaduje, aby zaměstnavatelé poskytovali 12 týdnů neplacené dovolené podle zákona o rodinné a lékařské dovolené (FMLA). FMLA byla schválena Kongresem již v roce 1993, takže se nezapomeňte také podívat na zákony vašeho státu, protože některé státy mají štědřejší politiku než jiné!

Například Kalifornie poskytuje až 17 týdnů volna po porodu s částečnou mzdou, zatímco Rhode Island poskytuje těhotným zaměstnankyním celý rok volna za polovinu jejich platu plus ochranu práce prostřednictvím invalidního pojištění EI, pokud se nemohou vrátit ze zdravotních důvodů.

Mezi další státy, které nabízejí skvělé výhody mateřské dovolené, patří New York, Massachusetts a Illinois.

Kolik vláda platí za mateřskou dovolenou?

Mateřskou dovolenou platí stát. Vyplácí ho zaměstnavatel podle vládních nařízení a nařízení. Množství peněz, které zaměstnanec dostane měsíčně, závisí na tom, kolik vydělají za rok (liší se mezi společnostmi).

Mezi další faktory patří, jak dlouho matka pracovala ve své společnosti, zda si bere volno před porodem nebo po něm atd. Obecně však počítejte s přibližně 2 000 $ měsíčně, pokud vyděláváte zhruba 50 000 $ ročně a pracujete na plný úvazek se svým zaměstnavatelem déle než 12 měsíců nepřetržitě před porodem. Pokud si oba rodiče vezmou volno, může to být dvojnásobek – v závislosti na jejich konkrétním zaměstnání a zemi, ve které žijí!