Kde si mohu autosedačku nainstalovat? Nápady

Kde mohu nainstalovat autosedačku? Častou otázkou rodičů je, kde si nechat nainstalovat autosedačku. Mnoho nováčků je z toho zmateno – a právem! Neexistuje snadná odpověď, ale existují způsoby, jak najít správnou odpověď pro vás a vaši rodinu.

Záleží na tom, jaký typ autosedačky máte (dětský zádržný systém), zda má speciální požadavky na instalaci (pouze pro kojence vs. konvertibilní), nebo zda někdo ve vaší domácnosti vyžaduje speciální umístění sedadel (starší osoby, invalidní vozík).

Při zvažování bezpečnosti a praktičnosti při pohledu na místa pro instalaci dětského zádržného systému je třeba, aby bylo možné správně zajistit sedadlo buď ZÁPADKOU NEBO bezpečnostním pásem v závislosti na tom, která metoda nejlépe vyhovuje vašemu konkrétnímu nastavení.

Druhým hlavním faktorem, na který se zaměřují, je umístění bezpečnostního pásu vašeho vozidla a také to, zda bude nebo nebude překážet jinému cestujícímu.

Kolik typů stupňů dětských bezpečnostních sedaček existuje?

Existují tři typy dětských bezpečnostních sedaček: dětská autosedačka, konvertibilní autosedačka a podsedák. Každá fáze se liší v závislosti na věku a velikosti vašeho miminka nebo malých dětí.

Jaké jsou 4 typy autosedaček?

Existují čtyři hlavní typy autosedaček: kojenecké, konvertibilní, autosedačky a kombinované. Při nákupu nové sedačky nebo při hledání té, která vašemu dítěti správně sedne, je důležité porozumět těmto kategoriím, abyste našli tu správnou sedačku pro vás a vaše dítě.

Tyto termíny mohou být zpočátku matoucí, ale když jim porozumíte jasněji, budete mít snazší výběr nejlepší možnosti pro potřeby každého.

Vůz kterého roku nepotřebuje bezpečnostní pásy?

Bez bezpečnostních pásů mohou být autonehody smrtelné. Zákony týkající se bezpečnostních pásů byly poprvé schváleny ve Spojených státech poté, co byl taxikář v New Yorku vážně zraněn letícím sklem a jeho spolujezdec zemřel, když proletěl čelním sklem bez zapnutého bezpečnostního pásu.

Zažaloval a vyhrál 18 000 dolarů za svá zranění – to ani zdaleka nestačilo na pokrytí jeho lékařských účtů nebo ztráty příjmu. Toto rozhodnutí podnítilo schválení legislativy o povinném používání bezpečnostních pásů, která vyžadovala, aby cestující na předních sedadlech používali své břišní pásy během každé cesty vozidlem počínaje lednem 1984. V roce 1986 byl tento zákon rozšířen tak, aby vyžadoval i cestující na zadních sedadlech.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) nyní hlásí, že od roku 1975 do roku 2012 došlo k 82% poklesu smrtelných nehod na dálnicích připisovaných nepřipoutaným cestujícím na předních sedadlech.

Jak staré může být dítě bez autosedačky?

Neexistuje žádný konkrétní věk, který musí dítě dosáhnout, než bude moci jezdit v autě bez autosedačky nebo podsedáku. Vše závisí na výšce a váze vašeho dítěte a také na úrovni jeho vývoje.

Co dělali rodiče před autosedačkami?

Ne vždy měli rodiče ten luxus používat autosedačky. Museli improvizovat s tím, co našli doma nebo získali z jiného zdroje, například z garážového prodeje příbuzného.

Je to proto, že neexistovaly žádné normy pro bezpečnost v autech, dokud American National Standards Institute (ANSI) nevytvořil svou první normu v roce 1959, která se vztahovala pouze na vozidla vyrobená po 15. listopadu téhož roku a byla aktualizována o dva roky později.

Aktualizovaná verze zavedla tři různé typy instalace: instalace kombi; přední vnější místa k sezení; a zadní vnější sedadla.

Vyžadovalo to také kotvení s pevným bodem namontované na všech osobních automobilech kromě kabrioletů nebo univerzální dětské bezpečnostní sedačky, které se připevňují přímo do ukotvení vozidla namontovaného výrobcem.

Musíte mít dětskou autosedačku, abyste mohli opustit nemocnici?

Ne, nemusíte mít dětskou autosedačku. Místo toho sestra poskytne dítěti nemocniční zařízení, které musí být vráceno po propuštění z nemocnice.

Nejbezpečnější je vrátit tento předmět, stejně jako jakékoli jiné vybavení, které bylo použito během porodu, protože zdravotnický personál tyto předměty před použitím na vašem dítěti zkontroloval.

V opačném případě mohou rodiče počkat, až si koupí svůj vlastní standardní model, jakmile opustí zařízení se svým novým balíkem radosti v závěsu!

Mohu vzít své dítě domů v konvertibilní autosedačce?

Ano můžeš. Pokud má vaše konvertibilní autosedačka nejvyšší hodnocení z hlediska bezpečnosti a pohodlí pro novorozence (viz naše recenze), pak ano! Existují však určité úvahy, aby to fungovalo.

Hlavním z nich je, že dítě bude během cesty domů z nemocnice nebo porodního centra otočeno čelem vzad.

To znamená, že je zde menší ochrana v případě nehody; nicméně doktoři říkají, že je to bezpečnější, než je mít čelem dopředu, protože krky kojenců ještě nejsou dostatečně pevné, aby vydržely nárazovou sílu, jakou by v tuto chvíli mohly starší děti.

Mohu přeskočit dětskou autosedačku?

Zatímco AAP doporučuje, aby v nich byli kojenci v autosedačkách umístěných proti směru jízdy drženi až do věku dvou let, ve skutečnosti můžete své dítě předat dospělému asi po osmi měsících, pokud splňuje všechny tyto požadavky: přerostlo nebo její dětská sedačka; váží přes 20 liber a sedí bez pomoci.

Pokud to zní jako vaše dítě, poraďte se s lékařem, než přepnete na orientaci po směru jízdy. Abyste se ujistili, že vaše děťátko je stále v bezpečí, i když se zvětšuje, je také důležité, aby bylo při jízdě ve vozidle neustále připoutané – nejen ve chvílích, kdy se auto nehýbe (např. zaparkoval jsem).