Kde lze najít dětskou knížku? Tipy

Kde se dá sehnat dětská knížka? Existuje několik různých míst, kde byste mohli hledat dětskou knihu. Nejviditelnějším místem, kde začít, by bylo knihkupectví, ať už online nebo osobně.

Další možností by bylo navštívit místní knihovnu, protože obvykle mají sekci věnovanou rodičovství a péči o děti. Kromě toho existuje mnoho webových stránek, které prodávají dětské knihy, takže by také stálo za to je prozkoumat.

V konečném důsledku záleží na tom, jakou knihu hledáte a kde se cítíte nejpohodlněji nakupovat. S trochou úsilí byste měli být schopni najít perfektní dětskou knihu pro vaše potřeby!

Pokud si nejste jisti, kde začít, zkuste se zeptat přátel nebo členů rodiny, kteří mají děti, zda mají nějaké doporučení. Je pravděpodobné, že prošli stejným procesem a mohou vás nasměrovat správným směrem.

Jak by se měla matka připravit na knihu?

Je pár věcí, které by každá maminka měla mít při přípravě na knihu na paměti. Za prvé, je důležité si uvědomit, že kniha je pro dítě a ne pro rodiče.

To znamená, že kniha by měla být pro dítě přiměřená věku a zajímavá. Za druhé, je důležité zajistit, aby byla kniha pro dítě bezpečná ke čtení.

To znamená kontrolovat věci, jako jsou ostré hrany nebo malé části, které by mohly být spolknuty. Nakonec je důležité zajistit, aby byla kniha pro dítě přístupná.

To znamená mít jej na dosah a zajistit, aby se dal snadno otevřít a zavřít. Dodržováním těchto jednoduchých tipů mohou matky pomoci svým dětem užívat si knihy bezpečněji a efektivněji.

Pokud hledáte doporučení na skvělé knihy, podívejte se na náš seznam nejlepších knih pro děti. Od klasických příběhů po nové oblíbené, v tomto seznamu je něco pro každého!

Máte nějaké oblíbené knihy, které rádi čtete s dětmi? Podělte se o ně s námi v komentářích níže!

Co by měla dětská knížka obsahovat?

Do dětské knížky je třeba zahrnout tolik věcí! Zde je jen několik nápadů:

-Jméno a datum narození vašeho dítěte

-Fotografie vašeho dítěte v den, kdy se narodilo

– Rodokmen zobrazující příbuzné vašeho dítěte

-Fotky a příběhy milníků prvního roku vašeho dítěte, jako jsou jeho první kroky nebo slova

-Umělecká díla, karty a dopisy od přátel a rodinných příslušníků

-Vzpomínky na zvláštní příležitosti, jako je křest vašeho dítěte nebo oslava prvních narozenin

– Záznamy v časopisech dokumentující vaše naděje a sny o budoucnosti vašeho dítěte

Vytvoření dětské knížky je tak zábavný způsob, jak zdokumentovat všechny vzácné okamžiky života vašeho děťátka. Je to projekt, na kterém můžete společně pracovat, jak vaše dítě poroste, a bude to drahá památka na další roky.

Máte dětskou knížku? Jaké věci do něj nejraději zařazujete? Podělte se o své nápady v komentářích níže!

Jaká je dobrá kniha pro prvorodičky?

Existuje spousta skvělých knih pro prvorodičky. Může však být těžké zjistit, které z nich skutečně stojí za přečtení. Zde je pět skvělých knih, které budou užitečné pro každou prvorodičku:

Prvních čtyřicet dní: Základní umění výživy nové matky od Heng Ou

Tato kniha je o pomoci nové matce zotavit se z porodu a přizpůsobit se své nové roli. Zahrnuje témata jako výživa, péče o sebe a emoční podpora.

Toto je vynikající kniha pro každou ženu, která se chce ujistit, že o sebe v tomto důležitém období pečuje.

Nejšťastnější dítě v bloku; Harvey Karp nový způsob, jak ztišit pláč a pomoci novorozenci spát déle

Tuto knihu si musí přečíst každý rodič novorozence. Zahrnuje vše od toho, jak uklidnit plačící miminko, až po jeho uspání celou noc.

Tato kniha vám pomůže porozumět vašemu novorozenci a poskytne vám nástroje, které potřebujete, abyste jim (a vám) pomohli dopřát si tolik potřebný odpočinek.

Baby Book: Vše, co potřebujete vědět o svém dítěti od narození do dvou let od Williama Searse.

Tato kniha je komplexním průvodcem vším, co se týká miminek a batolat. Pokrývá témata jako krmení, spánek, vývoj a disciplína.

Tato kniha je ideální pro všechny rodiče, kteří chtějí být připraveni na vše, co by jejich dítě mohlo potřebovat nebo chtít.

Co očekávat, když čekáte od Heidi Murkoff

Tato kniha je z nějakého důvodu klasika. Pokrývá vše, co potřebujete vědět o těhotenství, od raných fází až po porod. Tato kniha je nezbytnou četbou pro každou ženu, která čeká dítě.

Ina May’s Guide to Childbirth od Iny May Gaskin

Tato kniha je ideální pro každou ženu, která se chce připravit na porod. Zahrnuje vše od různých dostupných typů úlev od bolesti až po to, co lze očekávat během porodu a po něm.

Tato kniha je vynikajícím zdrojem pro každou ženu, která chce být co nejvíce informována o porodu.

To je jen několik skvělých knih, které jsou k dispozici pro prvorodičky. S tolika možnostmi může být těžké zjistit, které z nich skutečně stojí za přečtení.

Všech těchto pět knih je však vynikajícím zdrojem, který může pomoci každé mamince, která se poprvé narodila. Takže pokud hledáte nějakou dobrou četbu, určitě se podívejte na jednu (nebo všechny) z těchto knih!

Jakou knihu byste doporučila prvorodičkám? Dejte nám vědět v komentářích níže!