Kde koupit drobné těhotenské oblečení? Koukni na tohle

Zdá se, že mnoho těhotných žen má jednu společnou otázku, a to, kde koupit drobné těhotenské oblečení? Přečtení tohoto příspěvku vám poskytne odpovědi.

Pokud máte drobnou postavu, je nesmírně důležité najít těhotenské oblečení, které odpovídá vaší velikosti. I když se může zdát jako nejsnazší rozhodnutí na světě objednat si malý nebo extra malý top z webové stránky a označit to za dobré; ale to může být neuvěřitelně frustrující, když zjistíte, že nejen, že vám všechno stále připadá příliš velké.

Teď už ale nenabízejí ani výměnu za jinou velikost! S takto omezeným výběrem, který je k dispozici u místních prodejců – zejména pokud žijete v menších městech, kde není v obchodech příliš rozmanitá – bude nákup online pravděpodobně stejně nakonec vaší nejlepší volbou.

Takže ať už mluvíme o nošení jednoho z našich vysoce kvalitních topů (které byly navrženy s ohledem na skutečná ženská těla a křivky) nebo o objednání jednoho z online prodejce – budete chtít, aby byly vaše možnosti otevřené. velikosti!

Někdy mají tendenci být stále trochu příliš velké, i když děláme naše topy docela věrné velikosti. Vždy si můžete objednat malý top a říkat tomu dobře, ale to může být neuvěřitelně frustrující, když zjistíte, že nejen, že vám všechno stále připadá příliš velké.

Může mi zaměstnavatel odmítnout zkrátit hodiny po mateřské dovolené?

Odpověď na to je ne. Pokud zaměstnavatel chce, abyste po mateřské dovolené zkrátili pracovní dobu, potřebuje k tomu dobrý obchodní důvod, protože jinak by to bylo v rozporu se zákonem.

Zaměstnavatelé nemohou své zaměstnance nutit ke zkrácení pracovní doby během normálních výpovědních lhůt – pokud mezi nimi nebyla dříve uzavřena dohoda o zkrácení nebo změně pracovních modelů po rodičovské dovolené.

Totéž by mělo platit, pokud se chcete po těhotenství vrátit na částečný úvazek a se zaměstnavatelem jste si již předem vyjednali, jaké dny/hodiny budete pracovat před nástupem na mateřskou dovolenou.

To by mohlo zahrnovat oba rodiče vracející se na částečný úvazek po otcovské nebo sdílené rodičovské dovolené (pokud je to způsobilé). V opačném případě byste měli mít možnost jednat přímo se zaměstnavatelem.

Mohu odložit návrat do práce po mateřské dovolené?

Ano, zákon o rodinné a zdravotní dovolené (FMLA) vyžaduje, aby se zaměstnankyně, které nastoupí na mateřskou dovolenou, vrátily do práce po 12 týdnech neplacené dovolené.

V rámci FMLA však můžete odložit svůj návrat až o dvanáct týdnů, pokud nemůžete kvůli vážnému zdravotnímu stavu vykonávat některé nebo všechny pracovní povinnosti.

Zaměstnankyně by se například mohla dostat z porodu včas na formální školení svého zaměstnavatele, ale přesto potřebuje dalších osm týdnů, než bude připravena na plný výkon v práci. Rozhodnutí, zda je to v tomto okamžiku proveditelné, by mělo záležet na jednotlivém pracovníkovi, nikoli na vedení.

Pokud požádáte o další období zdravotní dovolené nad rámec těchto dvanáctitýdenních prodloužení, musíte poskytnout dostatečné lékařské potvrzení pokaždé, když popíšete, proč stále nemůžete vykonávat svou práci.

Na jaké dávky mám nárok, pokud se po mateřské dovolené nevrátím do práce?

Pokud se po mateřské dovolené nevrátíte do práce, může vám zaměstnavatel snížit nebo odebrat dávky. Můžete být také požádáni o náhradu části nákladů na tyto dávky, pokud se nevrátíte, jak bylo dohodnuto.

Navíc v důsledku toho můžete přijít o propagační příležitosti a po návratu z mateřské dovolené se ocitnete v méně výhodných podmínkách v práci.

Existují však situace, kdy zaměstnavatel nemůže zkrátit nebo odebrat práva zaměstnankyň poté, co byla nepřítomna z důvodu nemoci související s těhotenstvím, na kterou se vztahuje nařízení o mateřské dovolené (2003). Některé příklady:

  • Pokud zaměstnankyně neoznámí, že je těhotná před nástupem na mateřskou dovolenou, ale její smlouva uvádí, že musí být daná výpověď předem * Pokud je zaměstnankyně převedena na jinou práci nebo má zkrácenou pracovní dobu
  • Pokud se žena rozhodne nevrátit se po mateřské dovolené.

Můžete se vrátit z mateřské dovolené dříve?

Pracující rodiče stojí před obtížnou volbou, zda se vrátit z mateřské dovolené předčasně. Jednou z možností je, že se vy a váš zaměstnavatel dohodnete, že se budete moci vrátit před uplynutím doby plného nároku.

Dohoda musí mít písemnou formu a splňovat určité náležitosti podle pracovněprávních předpisů, jinak byste při předčasném návratu mohli přijít o některé ze svých nároků (např. stálí zaměstnanci s minimálně 12 odpracovanými měsíci, kteří nemají nárok na placenou dovolenou za kalendářní rok).

Pokud však dokážete přijít na rozumný důvod, proč by to mělo smysl pro obě strany, může to fungovat dobře, zejména pokud existuje flexibilita týkající se dat zahájení.

Měli byste si také ověřit, jaký typ výpovědní lhůty platí, během níž může kterákoli ze stran smlouvu bez sankcí vypovědět, a přitom se může starat o nemocného nebo zraněného člena rodiny.

Trpí děti, když se matky vrátí do práce?

To je obava mnoha rodičů a matek, když se po mateřské dovolené vrátí do práce.

Rozhodnutí vrátit se do práce může být těžké, protože to znamená nechat své dítě v péči jiných lidí, zatímco vy se vydáte do světa a vyděláte si příjem, který vám pomůže uživit vás i vaši rodinu.

Můžete se zeptat: „Trpí děti, když se jejich matky vrátí do práce? Jak jsme již dříve na tomto blogu diskutovali, existují výhody pro maminky, které se rozhodnou nezůstávat se svými dětmi doma během prvních několika měsíců před nástupem do školy.

Patří mezi ně zvýšené sebevědomí, vyšší úroveň dosaženého vzdělání (zejména ženy) a opožděné mateřství, které podle některých studií má dlouhodobé pozitivní účinky, jako jsou vyšší výdělky a lepší duševní zdraví.