Kde je vaše bříško Baby Book? Průvodce a tipy

Kde máš knížku o břiše? Pokud jste jako většina budoucích rodičů, pravděpodobně začínáte přemýšlet o tom, co budete pro svého drobečka potřebovat.

Jednou z nejdůležitějších položek na vašem seznamu bude pravděpodobně dětská knížka. Ale který z nich byste si měli vybrat?

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti při nákupu knížky pro břicho:

První věc, kterou je třeba zvážit, je, kolik místa budete potřebovat. Některé knihy jsou určeny pouze pro raná léta, zatímco jiné pokrývají celé dětství. Pokud chcete něco, co vydrží přes všechny ty milníky, pořiďte si velkou knihu se spoustou stránek.

Dále se zamyslete nad tím, jaké informace chcete sledovat. Většina knih obsahuje prostory pro fotografie, stopy a další dětské upomínkové předměty, ale některé obsahují také oddíly pro zaznamenávání milníků, plánů krmení a výměny plen.

Nakonec zvažte svůj rozpočet. Dětské knihy se mohou pohybovat v ceně od několika dolarů až po hodně přes 100 dolarů. Vyberte si ten, který vyhovuje vašim potřebám a vašemu rozpočtu.

Jakmile si vyberete knížku pro miminko na břicho, je čas začít ji plnit všemi těmi rozkošnými fotkami a vzpomínkami! Gratulujeme k novému přírůstku!

Měli byste napsat do knihy, kterou dáváte jako dárek?

Někteří lidé věří, že psaním do knihy je to méně výjimečné. Jiní si myslí, že přidáním vašich myšlenek a postřehů je kniha pro příjemce osobnější a hodnotnější.

Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď, ale pokud uvažujete o psaní do knihy, kterou darujete, je třeba zvážit několik věcí:

* Ocení příjemce vašich komentářů? Někteří lidé rádi dostávají personalizované knihy s poznámkami od dárce, zatímco jiní to mohou považovat za rušivé nebo dokonce troufalé.

* Co do knihy napíšete? Pokud chcete napsat jen rychlou zprávu, možná by byla lepší karta. Na druhou stranu, pokud se chcete podělit o své myšlenky na autora nebo samotný text, může být zápis do knihy velmi cenný.

* Co když se příjemci nebude líbit, co jste napsali? Pokud jsou vaše komentáře negativní nebo kritické, mohou způsobit více škody než užitku. Ale i když jsou pozitivní, někteří lidé dávají přednost prázdnému plátnu, aby přidali své vlastní myšlenky a poznámky.

* Budou ostatní čtenáři chtít číst, co jste napsal? Lidé si často půjčují knihy a sdílejí je s přáteli. Pokud ostatní uvidí vaše psaní v knize, ujistěte se, že je to něco, co by bylo oceněno samo o sobě, nikoli jen proto, že to napsal někdo konkrétní, koho čtenář osobně zná.

Co píšete do knížky od babičky?

No, nebe je limitem toho, co byste mohli chtít zahrnout do knížky pro babičku! Můžete si zapsat každou maličkost, kterou váš nový vnuk udělá – od prvního otevření očí a úsměvu až po jeho první kroky a slova.

Nebo se možná raději soustředíte na zaznamenávání vlastních myšlenek a pocitů z toho, že se stanete poprvé babičkou. Bez ohledu na to, co se rozhodnete zahrnout, knížka pro miminko od babičky bude jistě cennou vzpomínkou, na kterou se můžete vy a váš vnuk společně dívat v nadcházejících letech.

Začněte tedy psát ještě dnes – a ujistěte se, že během toho zachytíte všechny sladké okamžiky!

Některé nápady na věci, které byste mohli chtít zahrnout do své babiččiny knížky:

-Vaše myšlenky a pocity ohledně toho, že se stanete poprvé babičkou

-Podrobnosti o narození vašeho vnuka, včetně jeho hmotnosti, délky a mír

-Fotky vašeho vnuka v různých fázích jeho života

-Citáty nebo výroky, které říká nebo dělá váš vnuk a které vám připadají zvláštní

-Seznam všech nezapomenutelných okamžiků, které sdílíte se svým vnukem

-Vstupenky na všechny akce, kterých se účastníte společně jako rodina

– Ručně psaný dopis od vás vašemu novému vnukovi (nebo ještě lépe, ať vám jeden odepíše!)

-A mnohem víc!

Pamatujte, že nebe je limit, pokud jde o to, co zahrnete do knížky pro babičku – tak buďte kreativní a bavte se s ní!

Poznámka: Pokud se chcete naučit kroky k otevření vašeho kočárku Britax, podívejte se, jak otevřít kočárek Britax B-Agile, kde najdete tipy a triky.

Co by měla dětská knížka obsahovat?

Dětská knížka může být skvělým způsobem, jak zdokumentovat život vašeho dítěte. Může obsahovat fotografie, milníky a další důležité okamžiky. Zde je několik věcí, které byste mohli chtít zahrnout do své dětské knihy:

-Fotky vašeho dítěte po celý jeho život

-Rodný list

-První pramínek vlasů nebo ostříhání nehtů

– ultrazvukové foto

-Nemocniční náramek nebo ID pásek

-Oblečení ode dne, kdy se narodili

– Stopy a otisky rukou

-Karty a dopisy od přátel a rodinných příslušníků

-Fotky rodičů s dítětem

-Zpravodajské články o narození nebo o dítěti později v životě

Jak vidíte, o předměty, které lze do dětské knížky zařadit, není nouze. To jsou jen některé nápady, jak začít!

Co napsat miminku od prarodičů?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý prarodič bude mít své vlastní myšlenky a pocity o tom, co říci novorozenému dítěti.

Některé obecné tipy, co napsat, však mohou zahrnovat vyjádření blahopřání k novému přírůstku do rodiny, sdílení šťastných vzpomínek na to, kdy se dítě předtím narodilo (pokud existuje), nebo jednoduše říct dítěti, jak moc je miluje.

V konečném důsledku je důležité, aby vše, co je napsáno, vycházelo ze srdce, protože se to rodičů a dítěte zvláštním způsobem dotkne.