Jaký věk vyžaduje autosedačku? Podrobný průvodce

Jaký věk vyžaduje autosedačku? Jedním z nejdůležitějších aspektů, na který lidé nemyslí, je, kdy přesně autosedačku potřebují. Není tak jednoduché odpovědět, jak si možná myslíte, protože to do značné míry závisí na tom, kde jedete.

Pokud cestujete přes státní hranice nebo mimo stát, platí federální předpisy a všechny děti mladší čtyř let musí být ve schváleném dětském zádržném systému (autosedačce).

Pokud však zůstanete ve svém domovském státě bez ohledu na věk vašeho dítěte, nemusíte autosedačku vůbec používat.

Měly by 12leté děti níže potřebovat autosedačky?

V Austrálii musí všechny děti do sedmi let používat autosedačku. Na Novém Zélandu to platí od narození až do doby, kdy vaše dítě dosáhne sedmých narozenin nebo 135 cm výšky, podle toho, co nastane dříve.

Probíhá diskuse o tom, zda 12leté děti níže potřebují autosedačky, protože jsou větší a vyšší než dříve, což může znamenat, že bezpečnostní sedačky mohou být příliš malé.

Stále však musí existovat legislativa o tom, jak malé by děti měly sedět v autech, protože někteří rodiče možná ani neuvažují o tom, že by je zapnuli bezpečnostními pásy místo bezpečnostních sedaček, protože z nich stejně brzy vyrostou, tak proč se obtěžovat.

Lidé také zvažují, zda se zákon vztahuje pouze na mladší děti, pak by se starší děti cítily vynechány, ale nechápou, že by to pro ně mohlo také zvýšit vědomí, že budou přemýšlet o své bezpečnosti.

V jakém věku děti nesmějí sedět před krytým vozidlem?

Děti do 13 let nesmějí sedět před vozidlem, pokud je zakryté. Děti starší 12 let, ale mladší 18 let mohou jezdit, pokud sedí za dospělou osobou starší 21 let.

Pokud je dětem mezi 16 a 17 lety, není požadováno, aby seděly vedle dospělého; tato pravidla se však mohou v jednotlivých státech nebo okresech lišit, proto se před jízdou s teenagerem sedícím před vámi, aniž byste se řídili správným protokolem, poraďte s místním donucovacím orgánem.

Může 7leté dítě sedět v přední části auta?

Ano, je naprosto bezpečné, aby vpředu sedělo dítě, které váží alespoň 40 liber a je mladší 13 let. Nejlepším místem pro děti ve věku od čtyř do sedmi let by bylo buď zadní sedadlo, nebo prostřední sedadlo, protože tyto polohy jsou nejsilněji podporovány autosedačkami, které byly nárazově testovány pro tuto specifickou hmotnostní kategorii.

Ve skutečnosti, podle statistik z roku 2011, téměř 80 % všech úmrtí dětí mladších 12 let bylo způsobeno tím, že nebyly správně připoutány při jízdě v autech.

Kolik by mělo dítě vážit, aby sedělo na předním sedadle?

Nejbezpečnější místo pro děti je na zadním sedadle. Dítě by mělo vážit alespoň 80 liber, aby sedělo před airbagem, podle KidsHealth.

Děti do 13 let jsou bezpečnější sedět za sedadlem řidiče, protože po nehodě mohou snáze vystoupit z auta, pokud jsou již připoutané a sedí nejdále od strany, kde dochází k většině nehod.

Starším teenagerům váží 100 liber umožní být dostatečně v bezpečí a přitom mít stále přístup k hračkám nebo knihám na dlouhých cestách, aniž by se museli příliš ptát na to, proč s nimi ostatní nesmějí sedět na předním sedadle nebo proč není dostatek místa. vzhledem k jejich velikosti je pro některé cestující, kteří se vejdou pouze do jedné řady, obtížné mít správný prostor pro nohy.

V jaké autosedačce by mělo být 6leté dítě?

Děti různého věku musí být v autosedačkách se specifickými požadavky na výšku a váhu. Americká akademie pediatrů doporučuje, aby děti zůstávaly otočené proti směru jízdy až do věku dvou let, nebo když dosáhnou horní hranice výšky/hmotnosti pro jejich sedadlo.

Pokud má vaše dítě více než 40 liber (nebo přibližně čtyři stopy vysoké), měli byste je přepnout na autosedačku po směru jízdy. Při hmotnosti 60 liber (asi pět stop) mohou použít posilovač, který nevyžaduje opasek pro dospělé, ale místo toho používá k zajištění buď popruhy nebo kotvy; jsou k dostání v každém autobazaru.

Některá vozidla budou pro tento typ instalace fungovat lépe než jiná, takže si před nákupem online udělejte průzkum! Neměli by jezdit bez správné autosedačky nebo podsedáku, dokud jim není alespoň osm let.

Může moje 7leté dítě sedět v autosedačce bez opěradel?

Ano, pro starší děti, které přerostly autosedačky s vysokým opěradlem nebo konvertibilní autosedačky, se dává přednost podsedáku bez opěradla. Posilovač bez zad je také možností pro rodiče, kteří chtějí přejít ze systému popruhů v dětském zádržném systému na zařízení pro polohování pásu.

Ne všechny vozy však nabízejí polohy LATCH pro tento typ instalace, takže může být nutné použít jak horní popruh, tak spodní kotvy při instalaci pomocí břišních/ramenních pásů vašeho vozidla.

Bezzádové posilovače poskytují dobrou ochranu, i když nemají oporu hlavy jako jiné typy zádržných systémů, jako jsou high backed (HB) nebo spony (bu).

Při používání těchto zařízení na dlouhých cestách se ujistěte, že se pravidelně zastavujte a než budete pokračovat v cestě, zeptejte se jich, zda potřebují pomoc, aby se uklidnili.