Jaký věk pro pomocné sedadlo v NYC? Nápady

Jaký věk pro podsedák v NYC? Zákon říká, že děti by měly jezdit v autosedačce s polohovacím pásem nebo v autosedačce, dokud nedosáhnou výšky alespoň 160 cm.

Po uplynutí této doby může dítě používat pouze bezpečnostní pás pro dospělé, aby správně sedělo s oběma nohama ohnutými přes okraj sedáku vozidla, takže jeho záda jsou podepřena opěrkou hlavy automobilu. To znamená, že se vaše dítě už nemusí bát, že je na pásy příliš malé!

Jedna důležitá věc, kterou je třeba mít na paměti, je, co uděláte, když vaše dítě přejde z jednoho typu zádržného systému (dětské zádržné systémy) do jiného typu (bezpečnostní pás pro dospělé). Nechcete, aby přerostl jednu sadu dříve, než ji bude potřebovat, protože je připraven na druhou.

Co je součástí podsedáku?

Podsedáky jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly dětem dodatečnou oporu, kterou potřebují při jízdě v autě. Pomáhají předcházet zraněním při kolizích a snižují riziko vážných zranění vašeho dítěte až o 85 %.

Univerzální podsedák neexistuje, takže jej musíte zakoupit na základě velikosti a hmotnosti vašeho dítěte.

Více o výběru správného typu pro vaši rodinu se dozvíte zde: Výběr správného podsedáku pro vaše dítě.

Při nákupu nového posilovače zkontrolujte, zda jsou součástí dodávky všechny potřebné díly; ty často zahrnují nastavitelnou opěrku hlavy, sponu nebo popruh na břišní pás, vodicí smyčku ramenního pásu, hrudní spony, područky v případě potřeby a kryty přezek v případě potřeby. Ujistěte se však, že jste dvakrát zkontrolovali příručku zesilovače, abyste zjistili, zda jsou nutné pro použití.

Podsedáky se dodávají v široké škále stylů a barev, díky čemuž jsou přitažlivé pro děti i rodiče. Pokud je vaše dítě velmi malé nebo má speciální potřeby, jako je autismus, může být nejlepší vybrat si dítě s více vycpávkami nebo další podporou při jízdě v autě.

Ujistěte se, že sedadlo poskytuje dostatečnou ochranu a zároveň je pohodlné; některé posilovače mají extra odpružení za zády, područky, hluboké opěrky hlavy.

Některé modely dokonce obsahují vestavěné držáky nápojů, odkládací kapsy na rodičovských konzolách, konektory LATCH (pokud je vozidlo takto vybaveno) nebo nastavitelné popruhy, které umožňují snadný přenos z domácí základny do jiných vozidel bez opětovné montáže.

Tyto sedačky jsou také skvělé pro pomoc vašemu dítěti při přechodu z podsedáku na zadní sedadlo. Některé modely s vysokým opěradlem lze používat jako cestovní posilovače do osmi nebo devíti let a přesto poskytují podporu, i když nejsou používány ve vozidle. Jiné mají nastavitelné opěrky hlavy, které jim umožňují růst s vaším dítětem.

Při vysazování starších dětí z autosedačky byste měli mít na paměti několik věcí: Ujistěte se, že je mezi cestujícími vpředu a vzadu dostatek místa pro nohy; chcete pokud možno alespoň palec. Pokud to není možné, ujistěte se, že každý posilovač je lehký, aby se dal snadno přenášet mezi vozidly

Ujistěte se, že všechny pásy správně sedí, a to kontrolou dráhy pásů na každé straně břišní oblasti; měli byste se ujistit, že pás není příliš volný a neměl by přecházet přes krk, obličej nebo trup vašeho dítěte.

Může moje 4leté dítě používat podsedák bez opěrek?

AAP doporučuje, aby děti používaly posilovač pro polohování pásů (podsedák), dokud nedosáhnou výšky alespoň 57 palců. To obvykle znamená držet své dítě v bezpečnostních pásech auta a nepřecházet na systém břišních a ramenních pásů pro dospělé, dokud pro ně nebude příliš velké.

Posilovač bez zádové opěry zajišťuje správné umístění břišních a ramenních pásů vozidla u malých dětí, které již odrostly zádržným systémům směřujícím dopředu, ale jsou stále příliš malé pro samotné bezpečnostní pásy pro dospělé.

Tyto typy posilovačů jsou vhodné pouze pro starší batolata, jejichž hmotnost přesahuje 20 liber a výška je vyšší než 40 palců. Při výběru mějte na paměti tyto zásady: Vaše batole by mělo být schopno sedět pohodlně ohnuto přes okraj autosedačky a opřít si chodidla celou plochou na podlahu vozidla.

Posilovač bez zad by se neměl používat se štítem, zejména proto, že nefunguje příliš dobře pro menší děti, které potřebují tuto přidanou podporu hlavy. Ramenní pás by měl sedět přes hrudník a rameno vašeho dítěte, aniž by byl příliš utažen ke krku; jinak ji pravděpodobně posune přes břicho (nesprávná poloha v tomto věku).

Pokud můžete sevřít popruh mezi prsty, pak je kolem něj příliš volný. Nakonec se ujistěte, že mezi tvrdou skořepinou autosedačky a zadečkem vašeho dítěte, když sedíte, nejsou žádné mezery – což znamená, že jeho stehna by neměla sklouznout z obou stran okrajů do vypouklých záhybů.

Mějte na paměti, že se jedná o obecné doporučení a z každého pravidla existují výjimky. Pokud máte obavy, poraďte se s poskytovatelem primární péče o vaše dítě nebo požádejte o radu zkušeného technika autosedaček, který vám může pomoci určit nejlepší způsob, jak mohou vaše děti bezpečně cestovat a přitom si užívat výhled na svět za oknem.