jaký je rozdíl mezi postýlkou ​​a ohrádkou? Průvodce

V této příručce probereme, jaký je rozdíl mezi postýlkou ​​a ohrádkou. Čtěte dále, když mluvíme o dalších aspektech ohrádky.

Rozdíl mezi postýlkou ​​a ohrádkou

– Dětská postýlka je malá postel pro spaní kojenců. Obvykle má po stranách mříže, aby rodiče viděli své dítě, když spí, ale neměly by tam být žádné mezery nebo prostory dostatečně široké, aby si vaše dítě mohlo zachytit hlavu. .

Americká komise pro bezpečnost spotřebního zboží uvádí, že všechna sklopná zábradlí by měla být z postýlek odstraněna do roku 2010 kvůli vysokému riziku uškrcení spojenému s těmito otvory; proto si musíte zakoupit nový styl postýlky bez této funkce, pokud je to možné.

Bezpečnou alternativou by byla cestovní korbička Pack ‚n Play, která nemá otevřené lamely jako tradiční ohrádky a navíc v ní bezpečně udrží děti.

-Ohrádka je uzavřená konstrukce, která obsahuje vaše dítě. Tímto způsobem můžete opustit místnost a nemusíte se starat o to, zda vaše dítě sleze z postele nebo jiné velké plochy, kam by mohlo spadnout z výšky.

Pro tento účel by byla ideální mini ohrádka, protože má síťované strany, takže rodiče na své dítě stále vidí, ale nejsou zde žádné mezery, ve kterých by mohlo uvíznout mezi lamelami na spodní části ohrádky.

Rám také udržuje děti bezpečně uvnitř a zároveň odrazuje od útěku svým samotným designem – s krátkými stěnami po celém obvodu, aby se zabránilo převrácení na rovný povrch.

Tento typ produktu silně připomíná to, co si většina lidí myslí, když slyší „ohrádka“, ale není to totéž.

Proč děti pláčou v ohrádkách?

Diskutuje se o tom, zda by miminka měla nebo neměla být umístěna v ohrádkách. Široká škála odborníků, jako jsou pediatři a specialisté na vývoj dětí, zvažovala obě strany sporu o umístění kojenců do těchto typů ohrad, aby jim pomohli s plánem spánku.

Americká akademie pediatrů (AAP) uvádí, že jejich používání po příchodu kojeneckého věku nepřináší žádné výhody, protože to může vést ke špatným spánkovým návykům a zvýšit rizikový faktor syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS).

Jak zařídím, aby mé dítě bylo jako ohrádka?

Dětská ohrádka je skvělé místo, kde se může natáhnout a prozkoumat, ale může mít pocit, že nemá moc vlastního prostoru. Existuje však několik věcí, které můžete udělat pro to, aby byla tato oblast „přívětivější pro děti“!

Plyšové hračky můžete nechat v kotci (jen se ujistěte, že zůstanou v bezpečí, pokud je vaše dítě rádo hází), nebo dokonce nahoře postavte poutavý mobil.

Pokud chcete dodatečnou ochranu před choroboplodnými zárodky vydávanými nemocnými dětmi ve školce, zvažte investici do plastových krytů na obě strany pletiva na vašem kotci; ty pomohou zabránit bakteriím a zároveň umožní dostatečné proudění vzduchu do tohoto omezeného prostředí.

Ohrádky se mohou zdát malé, když jsou vaše ohrádky velké, ale pro miminka v tomto věku mají ideální velikost.

V jakém věku děti používají ohrádky?

Dětská ohrádka je perfektním místem, kde bude vaše dítě v bezpečí, zatímco budete otevírat dveře, dělat večeři nebo se sprchovat. Ne všechna miminka jsou však na tento typ izolace dostatečně stará. Podle Baby Center je většina rodičů začíná používat, když jejich děti dosáhnou zhruba šesti měsíců věku.

Může dítě spát přes noc v kočárku Pack N?

Ano, ale nedoporučuje se to. Boky kočárku Pack N Play jsou nižší než u běžných postelí a nesplňují normy minimální výšky pro povrchy na spaní podle směrnic AAP, které najdete na webu Healthy Child Care America.

I když to může být v některých situacích v pořádku, mohou nastat případy, kdy se miminka odvalí nebo uvíznou mezi matrací a postranicemi, což může představovat riziko udušení.

Mnoho rodičů je používá jako alternativy postýlky, protože stojí méně peněz, ale pokud chcete, aby vaše dítě přes noc bezpečně spalo, doporučil bych mu místo toho pořídit skutečnou postýlku/postýlku, aby mělo více místa, kde se může pohodlně natáhnout.

Jaká by měla být ohrádka?

Všechny děti se vyvíjejí svým tempem, takže při rozhodování, jaká výška je pro vás vhodná, byste měli použít svůj úsudek. Ohrádka musí být dostatečně vysoká, aby byla v bezpečí, ale ne příliš velká, aby z ní mohli vylézt a ublížit si.

AAP navrhuje minimálně 23 palců na výšku bez stanoveného maximálního limitu. Navíc musí být dostatečně široký, aby si spolu mohly pohodlně hrát dvě nebo více dětí.

I když nemůžeme zaručit, které věkové skupiny by se nejlépe hodily do každé velikosti pera, doporučujeme jako měřítko použít průměrnou délku paže pro dospělého: 24palcové vysoké pero funguje dobře pro 18měsíční dítě, zatímco pro 36 -palcová varianta poskytuje dostatek prostoru pro tříleté děti hrající si vedle sebe.

Jak děti spí v ohrádkách?

Děti nejlépe spí v bezpečném prostředí. Podle Americké akademie pediatrů by děti měly být ukládány ke spánku na záda bez jakýchkoli nárazníků nebo přikrývek až do věku jednoho roku.

Doporučují, aby rodiče udržovali ohrádky mimo ložnice a nepoužívali je jako náhražky postýlky, jakmile vaše dítě dosáhne šesti měsíců věku.