Jaký je rozdíl mezi plenkami na plavání a běžnými plenkami? Nápady

Jaký je rozdíl mezi plaveckými plenkami a běžnými? Plavecké plenky jsou speciálně navrženy tak, aby zadržovaly fekálie a moč, zatímco běžné plenky nejsou určeny do vody.

Plavecké plenky mají speciální vložku, která zabraňuje vytékání obsahu, a také mají obvykle těsnější střih než běžné plenky.

To je důležité, protože to zabraňuje tomu, aby se plenka ve vodě sundala a neznečistila bazén nebo vířivku. Je také důležité, aby vaše dítě při plavání vždy nosilo plaveckou plenku, i když se nezdá, že by potřebovalo chodit na nočník, protože i tak může dojít k nehodě.

Běžné plenky nejsou účinné při prevenci prosakování a rychle se naplní vodou, takže jsou velmi těžké a pro vaše dítě nepohodlné při nošení. Navíc, pokud by někdo náhodou v bazénu šlápl na běžnou plenku, mohl by potenciálně kontaminovat vodu.

Pokud hledáte plenku na plavání pro vaše dítě, existuje několik různých možností. Nejoblíbenějším typem plen na plavání jsou jednorázové plenky, které lze zakoupit ve většině obchodů, které prodávají kojenecké potřeby.

Existují také opakovaně použitelné plavecké plenky vyrobené z látky nebo neoprenu, které lze prát a opakovaně použít. Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ujistěte se, že velikost plenky na plavání vašeho dítěte je vhodná, aby dobře seděla a ve vodě se nesvlékala. Také zvažte, jaká je dobrá cena za plenky, abyste se ujistili, že jste na správné cestě.

Jaké jsou běžné problémy rodičů s učením na nočník?

Během nácviku na nočník může být na silnici několik nerovností:

-Některé děti jsou frustrované, když nejsou okamžitě úspěšné. Mohou plakat, křičet nebo dokonce odmítnout vůbec jít! Pokud k tomu dojde, nebuďte frustrovaní a snažte se nekřičet – čím je situace napjatější, tím je méně pravděpodobné, že se dítě bude schopno soustředit na to, co se je snažíte naučit.

Je také důležité, aby si rodiče uvědomili, že nehody se stávají, když se děti učí něco nového. Snažte se nezlobit, pokud vašemu dítěti potrvá několik dní, než začne bez problémů používat nočník!

-Další častý problém nemá nic společného se samotným učením na nočník: mnoho malých dětí má potíže sdělit svým pečovatelům, když se „zpackaly“ při nošení plen nebo zatahování.

To vede k tomu, že obě zúčastněné strany jsou velmi frustrované, protože dítě vám nemůže říct, co se děje, a rodiče nakonec musí své dítě kontrolovat zhruba každých třicet minut. Tento problém často zmizí, jakmile dítě začne pravidelně používat nočník, ale pro všechny zúčastněné to může být obtížné přechodné období.

-Někdy u některých dětí učení na nočník prostě nefunguje, bez ohledu na to, jak moc se jejich rodiče snaží. Pokud je to vaše zkušenost, nezoufejte! Nenaznačuje to nic špatného na vás nebo vašich rodičovských schopnostech.

Některým dětem prostě trvá o něco déle než jiným, než si na tuto novou dovednost zvyknou. Zkoušejte různé metody, dokud něco nezapadne, a buďte trpěliví. Každá cesta ke zvládnutí nočníku je jedinečná!

Jaké jsou některé známky toho, že je čas začít se starat o učení vašeho dítěte na nočník?

Existuje několik známek, na které byste si měli dát pozor, pokud si myslíte, že něco není v pořádku:

-Pokud má vaše dítě potíže nebo odmítá toaletu vůbec používat, může mít zdravotní problém. Pokud k tomu dojde, vezměte je co nejdříve k lékaři, aby mohl určit, zda s nimi není fyzicky něco v pořádku, a poradit vám, jaké kroky je třeba odtud podniknout. Může to také znamenat, že vaše dítě potřebuje více času, než to zkusí znovu!

-Dalším příznakem obav je, když děti často sklouzávají zpět k používání plen, i když byly několik týdnů nebo měsíců plně zaškoleny. To obvykle znamená, že se děje něco, co jim brání v tom, aby zůstali v suchu, a může být nutné vrátit se na začátek.

-Pokud se vaše dítě během dne pomočuje nebo špiní, přestože nočník pravidelně používá, může to být známkou toho, že s jeho návyky na toaletu není něco v pořádku. To může vyžadovat, abyste vyhledali odbornou pomoc, abyste se dostali k jádru problému.

Všechny děti jsou jiné a některým může trvat o něco déle než jiným, než všechno zjistí – ale pokud po měsících soustředěného úsilí stále nedochází k žádnému pokroku, je čas přivést posily!

V kolika letech nosí pleny velikosti 2?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože záleží na jednotlivci. Některá miminka mohou nosit plenky velikosti 2, když jim je pouhých pár měsíců, zatímco jiná to možná nebudou moci, dokud nebudou trochu starší. Nakonec je na rodičích nebo pečovatelích, aby rozhodli, jaká velikost plenky je pro jejich dítě vhodná.

To znamená, že lze dodržovat některé obecné pokyny. Většina miminek bude muset přejít na plenku velikosti tři v době, kdy dosáhnou věku šesti měsíců, a většina bude potřebovat plenku velikosti čtyři v době, kdy jim bude jeden rok.

Opět platí, že tato čísla se liší v závislosti na mírách a postavě dítěte, takže je důležité konzultovat s pediatrem, pokud máte obavy ohledně velikosti plenky vašeho dítěte. Přemýšlíte o dětech, které nosí plenky velikosti 5? Přečtěte si tento úžasný blog o tom, v jakém věku nosí děti plenky velikosti 5, kde jsme odpověděli na všechny otázky.