Jakou zprávu napsat do dětské knížky? Průvodce

Pokud jde o to, jaké sdělení napsat do dětské knížky, neexistují žádná pevná pravidla.

Někteří rodiče se rozhodnou zaznamenat každý malý detail o životě svého dítěte, zatímco jiní dávají přednost stručnosti a soustředí se na to nejdůležitější.

Nakonec je rozhodnutí na vás. Pokud ale hledáte nějakou inspiraci, zde je pár tipů, jak začít.

Zpráva k zápisu do dětské knížky

Napsat zprávu do dětské knížky může být skličující úkol. Co říkáte, že to bude mít smysl do dalších let? Máme pro vás pár tipů. Nejprve začněte tím, že si sepíšete své myšlenky na narození dítěte.

Jaké byly vaše pocity, když jste je poprvé viděl? Dále zahrňte milníky, jak dítě roste. Ujistěte se, že zachytíte vtipné momenty a malé detaily, díky nimž bude vaše dítě jedinečné.

Až se budete blížit ke konci knihy, přemýšlejte o tom, jaké poselství chcete svému dítěti zanechat. V konečném důsledku je nejdůležitější, že do toho, co napíšete v dětské knížce, vložíte své city a lásku – bude to navždy uchováno.

Co píšete v dětské knížce od babičky?

Někteří rodiče se rozhodnou zahrnout ultrazvukové fotografie a obrázky svého novorozeného dítěte, stejně jako nemocniční náramky a identifikační štítky. Mezi další patří karty a dopisy od přátel a rodiny nebo dokonce ručně kreslené obrázky od starších sourozenců dítěte.

Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď, pokud jde o to, co píšete v knížce pro babičku – nejdůležitější je, že to pochází ze srdce.

Jednou z oblíbených tradic je napsat dopis svému novému vnoučeti a sdílet s ním své naděje a sny. Můžete mluvit o tom, jak rádi je přivítáte ve své rodině, nebo se podělit o nějaké moudro, které jste se za ta léta naučili.

Ať už se rozhodnete říci cokoli, ujistěte se, že je to něco zvláštního, na co se vaše vnouče může ohlédnout a o které se bude starat.

Bez ohledu na to, co zahrnete do své babiččiny knížky, bude to jistě drahá památka na další roky. Gratulujeme k prarodičům – nejlepší práci na světě.

Jaký vzkaz píšete do knihy o miminkách?

Dětská knížka je skvělým místem pro zapsání přání novopečených rodičů a jejich dítěte. Můžete také zahrnout zprávy od rodiny a přátel.

Někteří lidé se rozhodnou napsat do knihy také básně nebo texty písní. Nakonec by zpráva, kterou napíšete do knihy o miminku, měla být srdečná a zvláštní.

Jak věnujete knihu dítěti?

Existuje několik způsobů, jak věnovat knihu dítěti. Jedním ze způsobů je napsat věnování na přední stranu obálky knihy. Dalším způsobem je vložit samostatný list papíru s napsaným věnováním.

Nejběžnějším způsobem je však vypsání věnování a jeho zařazení do elektronického souboru, který je připojen k verzi knihy v elektronické podobě. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete to udělat, ujistěte se, že jste se zamysleli nad svým věnováním a vybrali něco zvláštního, co bude pro dítě něco znamenat.

Níže uvádíme několik tipů, jak správně věnovat knihu:

-Buďte osobní a konkrétní – vyvarujte se obecnosti

– Ujistěte se, že vaše slova vycházejí ze srdce

-Nech to být krátké a sladké

-Používejte humor, je-li to vhodné

-Nebojte se projevit emoce

Co píšete na přání pro miminko?

Nemusíte být otřepaní se svým psaním. Nechte to jednoduché a sladké. Zde je několik tipů, co říci na kartě miminka:

Pokud maminka nečeká své první dítě, řekněte jim, jak se těšíte, že přivítají jejich nový přírůstek do rodiny. Řekněte, že z nich budou skvělí rodiče a že by svého malého vychovali dobře, i když to není jejich poprvé.

Pokud je to její druhé nebo třetí dítě, zmiňte, že vypadá tak krásně a nosí v lůně další uzlíček radosti. Řekněte těhotné matce, že má stále ‚to‘, pokud jde o zářivou těhotnou, přestože už má několik dětí.

Pochvalte budoucí maminku za její rodičovské dovednosti, i když ji tak dobře neznáte. Řekněte jí, že to má s dětmi přirozeným způsobem a bude úžasnou maminkou pro svého nového drobečka. Pokud ještě žádné miminko není, ale sprcha je pro oznámení o těhotenství, napište něco ve smyslu „Jsme tak nadšení, že se s vaším malým dítětem brzy setkáme!“

Bez ohledu na to, jen stručně a mile – koneckonců nejde o vás, ale o nastávající maminku!

Zde je několik frází, které můžete na své kartě použít:

„Přeji vám všechno štěstí na světě, když se připravujete stát se mámou!“

„Gratulujeme k této nové kapitole vašeho života! Nemůžeme se dočkat, až se setkáme s vaším malým.“

„Jsme na vás tak nadšení a nemůžeme se dočkat, až vám pomůžeme oslavit, až se vaše dítě narodí!“

„Kéž tyto příští měsíce utečou a ať je rodičovství vším, v co doufáte.“

„Budeš úžasná máma – to už můžeme prozradit!“

„Přeji vám všechnu lásku, radost a smích, který přichází s rodičovstvím.“

„Vaše těhotenství je tak zvláštní období – užívejte si každý jeho okamžik!“ „Nejlepší na tom mít děti je vidět svět jejich očima a získat úplně nový pohled na život.“ –

„Vaše těhotenství je tak zvláštní období – užívejte si každý jeho okamžik!“

„Bez ohledu na to, držte to krátké a sladké – koneckonců nejde o vás, ale o nastávající maminku!“