Jakou velikost těhotenského oblečení potřebuji? Koukni na tohle

Jakou velikost těhotenského oblečení potřebuji? Těhotenské oblečení: Když jste těhotná, vždy byste měla nosit těhotenské oblečení správné velikosti.

Vyhněte se nákupu příliš malých kusů, protože vaše děťátko poroste a nošení může být nepříjemné, pokud to neočekáváte. Pokud si koupíte o několik velikostí větší, než je obvyklé, pro maminku se do nich snáze vejde, protože v těhotenství roste.

Obvykle, jakmile je vaše břicho velké dva nebo tři měsíce, potřebujete oblečení jiné velikosti, takže se připravte na to, že budete mít před porodem alespoň jednu sadu pravidelných předtěhotenských oděvů!

Možná zjistíte, že některé značky jsou populárnější u žen, které jsou očekávané, než jiné, takže jich vyzkoušejte několik, dokud nenajdete, co dobře padne na vaše rostoucí bříško, ale vypadá dobře i navenek! Je dobré mít alespoň jedny černé šaty, které lze obléknout nahoru nebo dolů podle vašich potřeb, a další na vycházky s přáteli.

Mohu využít svou dlouhodobou neschopnost na mateřskou dovolenou?

Ano, můžete využít své LTD dávky na mateřské dovolené. Existují však omezení, pokud jde o dobu, po kterou je obdržíte, a dobu jejich trvání.

Podle zákona FMLA (Family Medical Leave Act) mohou mít ženy, které během roku pracují ve společnostech s 50 nebo více zaměstnanci, možnost vzít si 12 týdnů dovolené kvůli těhotenství, aniž by přišly o práci.

Musí také oznámit 30 dní před vzletem v této době; pokud však komplikace nastanou neočekávaně, pak je přijatelné toto varování předem neposkytovat.

To zahrnuje neočekávanou nemoc a také zjištění, že byla těhotná, když nebyla v práci tak dlouho po termínu, že by v žádném případě nemohla odpracovat žádné hodiny navíc, i kdyby na to byla dostatečně zdravá. Na práci pro menší firmu není nic špatného, ​​i když doba mateřské dovolené, která je poskytnuta, může být zkrácena.

Je mateřská dovolená zdravotní postižení?

Mnoho čerstvých matek má po porodu potíže s návratem do práce. Část problému spočívá v tom, že se stále zotavují z fyzických zranění, ale další část toho může být způsobena stavy duševního zdraví, jako je poporodní deprese a úzkost.

Pokud tyto podmínky někomu brání v práci několik týdnů nebo déle, pak by mateřská dovolená měla být považována za zdravotní postižení podle zákonů o odměňování pracovníků ve většině států.

Jak si mohu vydělat peníze na mateřské dovolené?

Jste-li zaměstnanec, je váš zaměstnavatel povinen vám držet pracovní místo po dobu, kdy jste na otcovské nebo mateřské dovolené. Pokud tak neučiní, musí prokázat, že to nebylo způsobeno obchodními okolnostmi mimo jejich kontrolu. Vaše práva závisí na době, kdy jste ve společnosti začali pracovat, a na tom, zda má více než 50 zaměstnanců.

Měli byste také vědět, co zákony ve vašem státě říkají o rodičovské dovolené, než učiníte jakékoli domněnky o své situaci. Samozřejmě existuje několik způsobů, jak mohou rodiče během těchto období vydělat peníze pomocí jiných metod, než jsou zdroje příjmů založené na zaměstnání.

Například: prodej zboží online přes Etsy nebo eBay, hlídání dětí přátel/členů rodiny, zakládání malých podniků atd.

Jak dlouho musíte pracovat, abyste dostali mateřskou?

Zaměstnanci mají nárok na 52 týdnů mateřské dovolené, která zahrnuje až 26 týdnů plné mzdy. Pokud je zaměstnankyně v době těhotenství na nemocenské, lze to zohlednit při výpočtu doby, kdy ve firmě pracovala, a tedy jakou dobu bude mít volno z důvodu porodu.

Pokud například zaměstnankyně pracuje dva roky před otěhotněním, její zaměstnavatel se může rozhodnout, že jí poskytne šest měsíců placenou mateřskou namísto čtyř měsíců, protože by to znamenalo celkem dvacet šest týdnů – tedy jeden rok – takže by se mohly vrátit po dvou dnech zpět z porodnice. porod.

Zaměstnanci, kteří nebyli nepřetržitě zaměstnáni v podniku nebo organizaci, musí odpracovat stanovený počet hodin během jakýchkoli třinácti týdnů, aby měli nárok na zákonnou mzdu.

Musí mi zaměstnavatel platit mateřskou dovolenou?

V USA federální zákon nevyžaduje, aby zaměstnavatelé poskytovali placenou mateřskou dovolenou, ale některé státy mají zákony, které to pro zaměstnance v určitých situacích vyžadují.

V Kalifornii, New Jersey a státu Rhode Island legislativa vyžaduje, aby všechny ženy dostávaly alespoň šest týdnů částečného platu nebo invalidních plateb, když si vezmou volno z práce po porodu.

Federální pracovníci zaměstnaní na základě smluv upravených Davis-Baconovým zákonem mají také nárok na rodičovskou dovolenou chráněnou proti zaměstnání na omezeném základě (40 hodin za fiskální rok). Pokud byste chtěli více informací o svých právech jako zaměstnance, poraďte se s personálním oddělením svého zaměstnavatele nebo se obraťte na místního právníka, který se specializuje na případy diskriminace v zaměstnání.

Kdy žádáte o FMLA, když jste těhotná?

Kdy žádáte o FMLA, když jste těhotná? Zákon o rodinné a zdravotní dovolené (FMLA) je federální zákon, který určitým zaměstnancům poskytuje až 12 týdnů neplacené dovolené s ochranou pracovního místa ročně.

Způsobilí zaměstnanci si mohou vzít FMLA na dovolenou, aby se postarali o svůj vážný zdravotní stav nebo vážný zdravotní stav manžela/manželky, syna, dcery, rodiče nebo dalšího blízkého člena rodiny.

Pokud vaše společnost nenabízí placené volno během těhotenství zaměstnankyně, může tento benefit využít na mateřské dovolené.

Jinak FMLA pokrývá následující situace: Porod a bonding po porodu Péče o nemocné dítě Osobní nemoc Komplikace v těhotenství Zotavení se z porodu Když se u vás objeví některý z těchto stavů, znamená to, že nemůžete pracovat.