Jakou velikost těhotenské podprsenky potřebuji? Průvodce, jak to udělat správně

Jakou velikost těhotenské podprsenky potřebuji? To je častá otázka těhotných matek. Při čtení tohoto článku se však dozvíte více.

Těhotenské podprsenky přicházejí v mnoha stylech a velikostech. Je důležité si uvědomit, že velikost vaší podprsenky se bude zvětšovat, jak budete během těhotenství přibírat na váze. Také kvůli hormonům a měnícímu se tvaru vašich prsou může být pro podprsenky z dřívějších těhotenství obtížné, aby nyní správně seděly.

Je dobrý nápad sejít se v porodnici nebo obchodním domě s profesionálem, který má zkušenosti s oblékáním těhotným ženám, abyste mohli přesně změřit, jakou velikost těhotenské podprsenky.

Jak již bylo řečeno, zde je několik základních pokynů, o kolik větší by mělo ženské poprsí během těhotenství narůst:

Na začátku těhotenství – Vaše prsa mohou být citlivá a košíčky o velikost nebo dva větší než obvykle.

Ve druhém trimestru – Vaše poprsí by mělo narůst o další velikost košíčků na tři košíčky větší, ale stále by se mělo vejít do vaší normální podprsenky pro podporu.

V pozdním těhotenství – Pravděpodobně už nosíte těhotenské podprsenky, pokud jste je ještě nenosily, ale jako vždy se ujistěte, že jsou správně nasazené, bez mezer mezi prsy nebo vytékání z jakékoli části ramínka.

A nezapomeňte, že v této době to není jen o hledání hezké podprsenky! Potřebuje také poskytovat náležitou podporu, abyste se mohli vyhnout bolestem zad a dalším problémům způsobeným špatným držením prsou, aniž byste se museli obávat, že to bude zároveň nepříjemné.

Jaké je pravidlo mateřské dovolené?

Neexistuje žádné pravidlo mateřské dovolené. Žena si může vzít v práci tolik placených dní volna, které její zaměstnavatel novým rodičům nabídne, nebo se může rozhodnout nečerpat volno vůbec a vrátit se rovnou zpět do kanceláře, jako by se nikdy nic nestalo.

Existují však některé zákony o povinné dovolené pro zaměstnance v určitých odvětvích, jako je stavebnictví, hornictví, výroba a další; tato pravidla se liší stát od státu, takže vaše společnost musí vědět, jaká jsou (nebo jestli vůbec existují).

Co je mateřská dovolená?

Mateřská dovolená je federálně chráněným právem pro čerstvé matky. Poskytuje čas mimo práci, aby se fyzicky a emocionálně zotavil po porodu, péči o novorozence nebo adopci dítěte do rodiny.

Mnoho společností zahrnuje mateřskou dovolenou do své politiky zaměstnanosti, ale není to vyžadováno federálním zákonem – a většina amerických pracovníků nemá nárok na placené volno, když mají dítě.

můžete získat nezaměstnanost na mateřské dovolené v Mississippi?

Ne, mateřská dovolená se nepočítá jako událost, která by vás vyřadila z pobírání podpory v nezaměstnanosti. Zatímco stát Mississippi nemá žádné zákonné požadavky na výplatu mateřské dovolené, zaměstnavatelé jsou povinni vyplácet mzdy/výhody nahromaděné zaměstnanci při ukončení pracovního poměru za určitých podmínek.

Pokud vám tedy byl váš zaměstnavatel povinen poskytnout vám neplacené pracovní volno během těhotenství nebo po něm na základě zákona o diskriminaci v těhotenství (PDA) a učinil tak bez jakýchkoliv problémů, měl by vám to podle tohoto zákona proplácet.

Pokud by se vyskytly nějaké problémy kolem platby, pak by možná stálo za to najít právníka, který vám může pomoci získat tyto prostředky zpět. Jediným dalším způsobem, jak můžete během těhotenství ztratit nárok na pojištění v nezaměstnanosti, je dobrovolné ukončení zaměstnání.

Počítají se do mateřské dovolené víkendy?

Ano, víkendy se počítají. Jedním z nejdůležitějších zákonů v Kalifornii je požadavek, aby byla mateřská dovolená vyplácena podle vaší běžné sazby bez ohledu na to, zda pracujete 40 hodin týdně nebo ne.

Pokud pracujete v průměru jen na částečný úvazek, může to mít za následek více peněz, než jen zkratování, i když to závisí na tom, o kolik méně času by se rovnalo delšímu období týdnů.

V závislosti na tom, zda je nebo není zapojen odborový svaz, mohou některé společnosti počítat svátky a dny dovolené, ale obvykle se tyto věci budou řídit také pokyny federálního zákona, takže zde neplatí, pokud někdo, kdo vlastní/řídí samotnou společnost, nestanoví jinak.

Mějte také na paměti, že zatímco někteří zaměstnanci dostávají kompenzaci během svého FMLA (zákon o rodinné zdravotní dovolené), nemusíte na to mít nárok ve svém státě nebo jinak, pokud je to například v práci, kde nezaměstnávají dostatek lidí, aby spadali pod výše uvedené pokyny.

Jak dlouho trvá mateřská dovolená v Mississippi

Mateřská dovolená v Mississippi je obvykle šest týdnů s placením. Novopečená maminka nebo tatínek, který se během této doby stará o miminko pro kteréhokoli z rodičů, bude muset využít sick days, pokud jsou k dispozici.

Pokud místo mateřské dovolené pobíráte placenou rodičovskou dovolenou, lze ji také využít, protože oba rodiče si mohou bez následků vzít až 12 týdnů dovolené.

Mnoho společností podporuje rozvoj vedení a nabízí svým zaměstnancům školicí programy o tom, jak se stát lepšími manažery, když jsou na rodinné dovolené, takže byste neměli být příliš stresováni tím, že vaši práci po návratu zaplní někdo jiný.