Jakou velikost plen nosí děti nejdéle? Přečti si tohle

Jakou velikost plen nosí děti nejdéle? Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože děti rostou a vyvíjejí se různým tempem.

Většina miminek však nakonec vyroste z plen velikosti tři nebo čtyři. Někteří dokonce mohou nějakou dobu nosit plenky velikosti pět, ale většina z nich bude muset přejít na větší velikosti v době, kdy jim bude šest měsíců. Je důležité mít na paměti, že velikost plenky vašeho dítěte se může lišit v závislosti na značce plenky, kterou používáte.

Pokud tedy používáte určitou značku a zdá se, že vaše dítě příliš rychle roste ze své současné velikosti, možná by stálo za to vyzkoušet jinou značku, abyste zjistili, zda je jejich velikost vhodnější. Nakonec je na vás a dětském lékaři vašeho dítěte, abyste se rozhodli, kdy je čas přejít na větší velikost.

Rodiče často chtějí, aby jejich děti nosily co nejmenší plenky – zvláště pokud očekávají společnost nebo jdou na večer ven. Problém je v tom, že velmi malé plenky mohou způsobit prosakování a mohou dráždit dětskou pokožku, protože v plence není dostatek savého materiálu.

Pokud si všimnete zarudnutí na zadečku vašeho dítěte poté, co nosíte během dne přiléhavé plenky, zvažte použití nočních stahovacích kalhotek místo běžných plen, aby se vašemu dítěti během nočního spánku nestaly žádné nehody.

Pamatujte také, že nepoužívejte plenkový krém s oxidem zinečnatým, protože se pouze roztírá o oblečení vašeho dítěte pokaždé, když se zavrtí a vytvoří extra objem pod těsným oblečením, což by pak mohlo vést k dalšímu podráždění.

Pokud používáte jednorázové plenky, možná budete chtít zvážit nákup ve velkém. To vám může z dlouhodobého hlediska ušetřit peníze a je to také šetrnější k životnímu prostředí, protože nevytváříte tolik odpadu. Existuje mnoho různých webových stránek, které prodávají cenově dostupné plenky ve velkém – stačí rychle vyhledat na internetu a najít nejlepší nabídku pro vaši rodinu.

Kdy bych měl začít kupovat plenky během těhotenství?

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď, protože každé těhotenství je jiné. Většina lékařů však doporučuje začít s nákupem plen kolem 28. týdne těhotenství. To je, když vaše dítě pravděpodobně začne pravidelně špinit plenky.

Budete také chtít mít po ruce dostatek plen, když se vaše dítě narodí, stejně jako poté, co půjdete domů z nemocnice. Je dobré se zásobit jednorázovými a látkovými plenkami, ubrousky a plenkovým krémem, abyste byli připraveni na vše.

Pokud si nejste jisti, jaký typ plen koupit, požádejte o radu svého lékaře nebo porodní asistentku. Mohou vám doporučit značky, které jsou pro novorozence bezpečné a které mohou být vhodnější pro typ pokožky vašeho miminka. Bez ohledu na to, jaký typ plen si vyberete, mějte je v dětském pokoji schované, abyste byli vždy připraveni na změny.

Pokud máte látkové plenky, začněte nakupovat plenky a další potřeby pár měsíců před termínem porodu. Získáte tak dostatek času na vyprání a vysušení všech plen, než se miminko narodí. Budete si také muset koupit kbelík na plenky, prací prostředek a mokré sáčky, do kterých budete ukládat špinavé plenky, dokud je nebude možné vyprat.

Když přijde na nákup kojeneckého oblečení, většina rodičů čeká, až se jejich miminko narodí, aby viděli, jakou má velikost. Existuje však několik obecných zásad, kterými se můžete řídit při nákupu oblečení předem.

Většina novorozenců se po narození vejde do oblečení velikosti 0 až tří měsíců. Oblečení na 0 až tři měsíce můžete začít kupovat kolem 25. týdne těhotenství, nebo když vám lékař řekne, že jste ve třetím trimestru.

Kolik plen dítě používá podle velikosti?

-Miminko používá osm až deset plen denně.

-V průměru děti spotřebují celkem přibližně dva tisíce plen, než se naučí chodit na nočník.

-Plenky se dodávají v různých velikostech podle hmotnosti dítěte. Novorozenci obvykle prvních pár týdnů nosí plenky velikosti jedna nebo novorozenecké, dokud jim pupeční šňůra nespadne a úplně se nezahojí. Po tomto časovém období se děti posunou do velikosti dvě, poté tři, jak stále stárnou a zvětšují se jak na délku, tak na váhu.

Přibližně ve čtyřech měsících většina kojenců přerostla všechny ostatní velikosti plenek kromě šesti, což je to, co od nich můžete očekávat, že budou v tomto věku nosit, když každý měsíc procházejí několika růstovými skoky s rychlým nárůstem hmotnosti.

-Největší dítě, kterému jsem kdy přebalovala, nosilo plenku velikosti dvanáct. To je asi tak velké, jak dosáhnou! Většina kojenců však vystačí na velikost šest. Pokud tedy nakupujete plenky ve velkém, ujistěte se, že kupujete odpovídající velikosti, jinak utratíte peníze za větší plenky, ze kterých vaše dítě nakonec vyroste.

-Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, když přijde na nákup plen, je, že ne všechny značky sedí stejně a některé děti mohou být pohodlnější v jedné značce než jiné. Z tohoto důvodu je vždy dobré vyzkoušet několik různých typů, než se usadíte na jedné konkrétní značce, aby vaše miminko mělo co nejpohodlnější nošení.

-Kromě různých velikostí existuje také několik dalších druhů plen, ze kterých si můžete vybrat. Jednorázové plenky jsou na trhu již desítky let a u spotřebitelů jsou i dnes stále oblíbené, protože jejich výměna je snadná pro zaneprázdněné rodiče, kteří nechtějí ztrácet čas každodenním praním látkových plen.

-Existuje alternativní možnost zvaná opakovaně použitelné plenky, které někteří lidé dávají přednost kvůli jejich šetrnosti k životnímu prostředí před jednorázovými, protože každoročně snižuje počet položek, které putují na skládky.

U tohoto typu budete muset zakoupit speciální omyvatelné vložky, abyste je mohli vložit dovnitř, aby nedošlo k podráždění pokožky vašeho dítěte přímým kontaktem s močí nebo stolicí, když je nosíte přes noc nebo po dlouhou dobu.

-Látkové plenky jsou to, co si většina lidí představí, když pomyslí na to, jak jejich prarodiče v minulých letech přebalovali dítě, což je i dnes možnost, pokud chcete jít touto cestou z jakéhokoli důvodu.

Ale není tak široce populární ve srovnání s jinými možnostmi, které byly vyvinuty během posledních několika desetiletí, protože rodiče se nechtějí zabývat každodenním praním nebo tříděním různých barev a skvrn z nošení, než je dají do praní.

Pokud to pro vás zní jako příliš mnoho práce, pak může být vaší nejlepší sázkou jednorázové!