Jakou velikost plen koupit pro miminko? Průvodce

Jakou velikost plen koupit pro miminko? Když kupujete plenky na miminko, budete chtít koupit dost, aby vydržely až do věku dítěte asi šest měsíců.

To obvykle činí kolem 50 000 plen. V tomto množství najdete plenky jednorázové i látkové, záleží tedy na tom, jaký typ plen preferujete. Pokud si nejste jisti, jakou velikost pořídit, zvolte větší velikost. Vždy je lepší mít plen příliš mnoho než málo!

Jednorázové plenky:

Pokud zvolíte jednorázové plenky, budete chtít koupit co největší velikost. Průměrné miminko spotřebuje před učením na nočník osm až deset tisíc jednorázových plen. To znamená, že budete potřebovat alespoň čtyřicet balíčků plen osmdesáti čtyř čísel nebo padesát dva balíčků plen se sedmdesáti dvěma.

Látkové plenky:

Pokud se rozhodnete používat látkové plenky, budete potřebovat kolem padesáti tisíc plenkových obalů a vložek. Průměrné dítě bude používat šest až osm plenkových potahů denně, takže to vychází na dva tisíce dní plenkování nebo šest a půl roku!

Můžete si vystačit s méně, pokud budete prát častěji, ale vždy je lepší mít příliš mnoho než málo.

Kolik plen denně používáte?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů a odpověď se může lišit v závislosti na věku vašeho dítěte a na tom, jak často si plenku namočí nebo zašpiní.

U novorozenců možná budete muset vyměnit až 12 plen denně, zatímco batolata mohou vyžadovat pouze čtyři nebo pět výměn. Pokud používáte jednorázové plenky, mějte po ruce dostatečnou zásobu, aby vám nikdy nedošly.

Kolik přibližně budete potřebovat, můžete vypočítat na základě průměrné produkce plen vašeho dítěte vynásobením počtu mokrých plen za den třemi.

Pokud se tedy vaše děťátko pomočí šestkrát denně, budete potřebovat 18 jednorázových plen. maminky s látkovými plenkami budou muset prát častěji, ale nebudou se muset bát, že jim plenky dojdou.

Pokud používáte látkové plenky, je dobré mít po ruce extra čistou plenku pro případ, že by se ta, kterou vaše miminko nosí, ušpinila před vypráním.

Budete také potřebovat nepromokavé kalhoty a plastové kryty, které udrží vše obsažené a zabrání úniku na oblečení nebo ložní prádlo, pokud se věci zanesou! (Ale nebojte se – nehody jsou součástí rodičovství!)

Tyto tipy by vám měly pomoci naplánovat potřeby plen pro váš malý uzlíček radosti. Další informace o základech péče o kojence najdete v našem praktickém průvodci .

Myslíme si, že všem novým rodičům to pomůže, když se každý den naučí, jak se starat o své novorozence, včetně toho, jaké pomůcky mít po ruce!

Mám upravit velikost pro noční pleny?

Jedna velikost nemusí vždy sedět všem, takže je důležité zvážit, zda budete nebo nebudete potřebovat plenky na noc, než si koupíte. Pokud vaše dítě uprostřed noci promočí plenku, bude pravděpodobně potřebovat noční plenku, která pojme více tekutiny. Plenky na noc se obvykle dodávají ve dvou velikostech: velké a extra velké.

Pokud si nejste jisti, jakou velikost koupit, je nejlepší se mýlit a pořídit si větší velikost. Vaše dítě tak bude mít dostatek prostoru pro pohodlný pohyb a plenka nebude příliš těsná. Pamatujte, že pokud je plena příliš volná, můžete si vždy upravit pas podle potřeby.

Při výběru noční pleny pro vaše dítě nezapomeňte vzít v úvahu následující faktory:

Přiléhavost – plenka by měla být dostatečně přiléhavá, aby se neprověšovala, ale měla by být dostatečně volná, aby se vaše dítě mohlo pohodlně pohybovat.

Chcete-li to vyzkoušet, rozložte přikrývku na podlahu a lehněte si s jednou nohou nataženou rovně podél okraje přikrývky. Pokud to vaše dítě dokáže, aniž by se mu plenka prověšovala nebo prosakovala na přikrývku pod sebou, pak je pravděpodobně připraveno na noční plenu.

Absorpce – Noční pleny mají další vrstvy ochrany speciálně navržené tak, aby zvládly větší množství tekutin, aby se zabránilo prosakování během dlouhého nočního spánku.

Při výběru možnosti přes noc se podívejte, kolik gramů na čtvereční palec (G/I) každý produkt nabízí jako míru absorpce. Čím vyšší číslo, tím více tekutiny plenka pojme.

Pohodlí – Zkontrolujte vlastnosti, jako je prodyšná zadní plachta a elastický pas, které pomohou udržet vaše dítě v pohodlí po celou noc. Některé plenky mají dokonce vzory plyšových medvídků nebo jiných měkkých materiálů, aby byly pro vaše nejmenší přitažlivější.

Abych to shrnul, pokud očekáváte přes noc prosakování, je noční plena nutností ve vašem plenkovém arzenálu.

Při výběru mezi různými značkami a styly zvažte, jak dobře padnou vašemu dítěti, kolik tekutiny mohou absorbovat a jak pohodlné se zdají. S ohledem na tyto faktory jistě najdete perfektní noční plenu pro vaše děťátko!