Jakou teplotu by měla mít voda do koupele pro miminko? Nápady

Jakou teplotu by měla mít voda na koupání kojenců? Americká akademie pediatrů doporučuje, aby teplota vody v dětských vanách byla mezi 90 a 100 stupni Fahrenheita.

To je dostatečně teplé, aby očistilo vaše dítě, aniž by mu způsobilo nepohodlí, ale ne tak horké, aby mohlo způsobit popáleniny. Před vložením dítěte do vany je důležité vždy zkontrolovat teplotu vody, abyste předešli případným zraněním.

Pokud si nejste jisti, jakou teplotu má voda, můžete ji otestovat teploměrem. Můžete také přidat trochu studené vody, abyste snížili celkovou teplotu, pokud je na vaše přání příliš horká. Jen se ujistěte, že nikdy nepřidáváte led nebo cokoliv jiného, ​​co by mohlo potenciálně poškodit vaše dítě.

Je také dobré dávat pozor na miminko, když je ve vaně. Nikdy je nenechávejte bez dozoru, a to ani na několik sekund. Pokud potřebujete ustoupit, uložte své dítě na bezpečné místo, kde nemůže spadnout nebo se dostat do problémů.

Pointa je, že byste měli vždy přijmout opatření, abyste zajistili bezpečnost vašeho dítěte, když je ve vaně. Ujistěte se, že teplota vody je pohodlná a v rozmezí a nikdy je nenechávejte samotné bez dozoru. Dodržováním těchto jednoduchých tipů můžete pomoci udržet své dítě v bezpečí a zdravé během koupání.

Jak často byste měli vyhazovat hračky do vany?

Jak často byste měli házet hračky do vany, závisí na tom, jak často jsou používány a čištěny. Pokud je vaše děti používají každý den, doporučujeme je házet každý týden. Pokud je používáte jen párkrát za měsíc, můžete pravděpodobně počkat dva až tři týdny, než je pořádně očistíte a vyhodíte.

Bez ohledu na to, jak často se používají, je vždy důležité je po každém použití pořádně vydrhnout horkou vodou a mýdlem, aby se zabránilo hromadění plísní a bakterií. Vyhazování hraček do vany, které se pravidelně nečistí, je nejlepší způsob, jak se vyhnout nepříjemným zdravotním problémům!

Rostou plísně v hračkách do vany?

Odpověď na tuto otázku je ano, plíseň může růst v hračkách do vany. Každá hračka, která je vyrobena z plastu nebo gumy, se může potenciálně stát živnou půdou pro plísně. Oba tyto materiály jsou totiž porézní, což znamená, že mohou snadno absorbovat vodu a vlhkost. Když k tomu dojde, jsou ideální podmínky pro růst plísní.

Pokud jste někdy viděli černé skvrny nebo neostrý výrůstek na hračkách do vany vašich dětí, je velká šance, že máte co do činění s plísní. Nejlepší způsob, jak se ho zbavit, je vyčistit hračku horkou vodou a mýdlem na nádobí a poté ji nechat úplně vyschnout na vzduchu. Pokud byla hračka vystavena surovým odpadním vodám nebo jiným kontaminantům, můžete také zvážit použití dezinfekčního čisticího prostředku.

Proč mají hračky do vany díru?

Jednou z nejběžnějších hraček do vany je gumová kachnička. Ale proč má v sobě díru? Otvor umožňuje únik vody z hračky, aby se nepotopila a mohla plavat na hladině vany. Při zmáčknutí také vydává „kvákavý“ zvuk, který děti milují!

Mezi další oblíbené hračky do koupele patří plastové čluny, žáby a želvy. Všechny mají také otvory, takže se mohou vznášet a vydávat zábavné zvuky, když si s nimi hrajete. Koupání je vždy příjemnější, když máte nějaké zábavné hračky na hraní!

Jak čistíte gumové hračky?

Gumové hračky lze čistit jemným čisticím prostředkem a vodou. Po čištění nezapomeňte hračku důkladně opláchnout. K čištění gumových hraček můžete také použít roztok octa a vody. Ocet je přírodní dezinfekční prostředek a pomůže zabít veškeré bakterie na hračce.

Dávejte pozor, abyste při čištění gumových hraček nepoužili příliš velkou sílu, mohlo by dojít k poškození povrchu hračky. Vyvarujte se také používání agresivních chemikálií nebo abrazivních materiálů, protože by také mohly hračku poškodit. Nechte hračku úplně vyschnout, než ji vrátíte zpět do herní zábavy!

Máte-li jakékoli dotazy ohledně čištění gumové hračky, obraťte se na místního zverimexu nebo veterináře a požádejte o radu. Měli by vám být schopni poskytnout ty nejlepší tipy na čištění vaší konkrétní hračky.

Umíte umývat hračky do koupele?

Ano, můžete umýt hračky do vany. Budou muset být omyty v horké vodě a mýdlem, aby z nich byly odstraněny všechny nečistoty a bakterie. Než je vrátíte zpět do krabice na hračky nebo do koupelny vašeho dítěte, ujistěte se, že jsou zcela suché. Hračky, které nelze mýt v myčce, lze alespoň opláchnout čistou vodou. Jen se ujistěte, že jsou poté úplně vysušené.

Hračky do koupele můžete také dezinfikovat tak, že je na pět minut namočíte do roztoku z jednoho dílu bělidla na devět dílů vody. Nezapomeňte je poté dobře opláchnout a nechat zcela uschnout na vzduchu. Je to dobrý způsob, jak zabít všechny bakterie nebo viry, které mohou být na hračkách. Tuto metodu však nedoporučujeme používat, pokud jsou hračky vyrobeny z plastu, gumy nebo vinylu.

Jak čistíte plastové hračky do vany pro děti?

Nejlepší způsob, jak vyčistit plastové hračky do koupele, je použití horké vody a mýdla. Nejprve napusťte vanu horkou vodou a přidejte pár kapek saponátu. Poté ponořte plastovou hračku do pěnové vody a rukama nebo měkkou houbou setřete veškeré nečistoty nebo špínu. Opláchněte hračku teplou vodou a nechte ji uschnout na vzduchu.

Pokud máte na hračce obzvlášť odolné skvrny, můžete zkusit použít zubní kartáček namočený do octa nebo jedlé sody, abyste je odstranili. Nezapomeňte hračku poté důkladně opláchnout, aby na povrchu nezůstaly žádné zbytky.

Plastové hračky do koupele pro miminka se obecně velmi snadno udržují v čistotě – ale dodržování těchto jednoduchých kroků vám pomůže zajistit, aby vypadaly a voněly svěže po několik měsíců (nebo dokonce let)!