Jakou dětskou knížku by měl číst táta? Průvodce

Jakou dětskou knížku by měl tatínek číst? Existuje spousta knížek pro miminka, ale která z nich je nejlepší, aby táta četl své těhotné ženě?

Zde je našich pět nejlepších tipů:

„Nastávající otec“ od Armina A. Brotta a Jennifer Ash – Tato kniha je plná rad a informací pro nastávající tatínky a obsahuje také anekdoty od jiných otců. Pro tatínky je to skvělý způsob, jak se připravit na příchod nového miminka.

„Co očekávat, když čekáte“ od Heidi Murkoff – Tato klasická těhotenská kniha pomáhá nastávajícím rodičům od roku 1984 a je stále stejně aktuální i dnes. Pokrývá vše od plodnosti po porod a je skvělým zdrojem pro otce i maminky.

„The Baby Book“ od Williama Searse a Marthy Searsové – Tato kniha je celá o výchově připoutanosti, což je styl rodičovství, který zdůrazňuje úzké fyzické a emocionální spojení mezi rodičem a dítětem. Je to skvělé čtení pro každého tatínka, který se chce co nejvíce zapojit do života svého dítěte.

„Nejšťastnější dítě na bloku“ od Harveyho Karpa – Tato kniha je o tom, jak uklidnit své dítě, ať už pláče nebo je jen nervózní. Je plná užitečných tipů a triků, kterými může udělat radost svému miminku každý tatínek.

„Bringing Up Bébé“ od Pamely Druckerman – Tato vtipná a bystrá kniha je o Druckermanově zkušenosti s výchovou svých dětí v Paříži. Je to skvělé čtení pro každého tátu, který chce získat jiný pohled na rodičovství.

To je jen několik z mnoha skvělých knih, které jsou k dispozici pro nastávající tatínky. Udělejte si čas na procházení a zjistěte, jaké další tituly by pro vás mohly být užitečné. A nezapomeňte se také zeptat svého partnera nebo přátel na doporučení!

Co mám napsat do knihy pro své vnouče?

To je otázka, kterou si klade mnoho prarodičů. I když neexistuje žádná odpověď, která by vyhovovala všem prarodičům, existuje několik obecných tipů, které vám mohou pomoci v tom, co píšete.

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti, když píšete knihu pro své vnouče:

– Kniha by měla být něčím, co si budou chtít přečíst a znovu přečíst, až budou starší. Vyberte si příběh nebo téma, které má pro vás a vaši rodinu osobní význam.

– Pište způsobem, který je pro děti srozumitelný a poutavý. Používejte jednoduchý jazyk a větnou stavbu.

– Přidejte obrázky nebo ilustrace spolu se svými slovy, abyste oživili příběh pro své vnouče. Do knihy můžete dokonce vložit fotografie sebe, svého vnoučete a své rodiny.

– Udělejte z knihy interaktivní tím, že do ní zahrnete otázky nebo aktivity, které má vaše vnouče dělat při čtení.

– Hlavně se u toho bavte! Napsat knihu pro své vnouče je zvláštní způsob, jak se s nimi spojit a sdílet svou lásku.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou při psaní knihy pro vaše vnouče. Přečtěte si související články o knize Jak vyrobit Freddyho baby dolls a Co napsat do zprávy od prvních návštěvníků do babybooku.

Co mám zapsat do dětské knihy?

Při rozhodování o tom, co do dětské knihy zapsat, je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Nejdůležitějším faktorem je věk dítěte, které bude knihu číst. Pokud je kniha pro velmi malé dítě, budete chtít, aby byl nápis krátký a sladký.

Postačí jednoduché „Happy Birthday“ nebo „To My Little One“. Pro větší děti můžete být se svým nápisem trochu kreativnější. Zkuste něco jako: „Pro [jméno dítěte], ať vaše představivost nikdy nekončí!“ nebo „Nezapomeň být vždy sám sebou!“

Ať už si vyberete cokoli, ujistěte se, že to pochází od srdce – to bude pro dítě, které knihu dostane, znamenat nejvíce.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je vztah, který s dítětem máte. Pokud jste rodič, prarodič, teta, strýc nebo kmotr dítěte, možná budete chtít zahrnout zvláštní zprávu, která je významná pouze pro vás dva (nebo více).

Můžete například napsat něco jako: „Vždy tu pro tebe budu“ nebo „Jsem tak hrdý na osobu, kterou se stáváš.“ Tyto typy zpráv zůstanou s dítětem dlouho poté, co přerostou knihu.

Nakonec zvažte, o jaký typ knihy se jedná. Je to vtipná historka? Pohádka před spaním? Příběh poučný? Nápis by měl odrážet tón knihy. Pokud je to hloupý příběh, pokračujte a napište něco hloupého! Pokud je to příběh, který zahřeje u srdce, napište něco, díky čemu se dítě bude cítit milováno.

Bez ohledu na to, co se rozhodnete napsat, nejdůležitější je, aby to vycházelo ze srdce. Dítě, které dostane knihu, si ji bude navždy vážit – a vaše slova budou velkou součástí toho, proč tomu tak je.

Udělejte si proto čas, přemýšlejte o tom, co chcete říci, a pečlivě volte slova. Budou si je vážit po mnoho let.

Co napsat do dětské knížky od tety

Do dětské knížky od tety můžete zahrnout mnoho věcí. Zde je několik nápadů:

-Dopis dítěti, ve kterém jim řeknete, jak moc je milujete a v co doufáte v jejich budoucnost

-Fotky vás a rodičů dítěte společně

-Rodokmen ukazující místo dítěte v rodině

-Vaše oblíbená říkanka nebo dětská knížka

-Vstupenky na speciální akci, jako je koncert nebo divadelní představení, které si teta a neteř/synovec mohou společně užít, až budou starší

Ať už se rozhodnete zahrnout cokoli, ujistěte se, že to pochází ze srdce a bude si to dítě vážit, až vyroste. Tety jsou super důležité!