Jaká velikost popelnice se nejlépe hodí na plenky? Neexistují žádné standardní velikosti odpadkových košů pro pleny, ale existují obecné pokyny, které vám mohou pomoci vybrat tu nejlepší velikost. Nejprve zvažte, kolik plenek vaše dítě projde za den nebo týden.
Poté posuďte, kolik místa navíc máte k umístění nádoby na odpadky mimo koupelnu vašeho domova.
Nakonec přemýšlejte o tom, jaký druh materiálu by se dal snadno uklidit, pokud by při likvidaci plenky vystříkl a na podlaze se změnil v nepořádek!
Jak zlikviduji jednorázové ubrousky?
To se liší podle toho, zda jsou splachovatelné nebo ne. Splachovatelné ubrousky Pokud jsou splachovatelné, vložte je před spláchnutím do záchodu – splachovatelné ubrousky by se měly rozpadnout jako toaletní papír.
Pokud nejsou splachovatelné – zabalit je do novin nebo plastových sáčků a vyhodit je do běžného odpadu je také v pořádku!
Opakovaně použitelné ubrousky *Pokud jsou vyrobeny z látky – jdou přímo do pračky (a poté mohou být použity jako žínky).
*Pokud jsou na jedno použití – před přidáním do kbelíku na pleny nebo do odpadkového koše je pevně zabalte do původního sáčku. Tímto způsobem nebudete mít žádné úniky, pokud se obal během likvidace rozbije.
Jak mohu zlepšit své přebalování?
Zde je několik tipů, jak zlepšit zážitek z výměny plen:
– Než začnete, ujistěte se, že máte vše, co potřebujete, včetně nové pleny, ubrousků a krému (pokud je to nutné).
– Položte dítě na záda na rovnou plochu a rozevřete plenu. Pokud je dítě mokré, držte je nad záchodem nebo umyvadlem a rychle do něj vylijte moč. Dávejte pozor, aby se vám na ruce nedostaly výkaly!
– Naneste krém (pokud je to nutné) a poté dítě otírejte zepředu dozadu ubrousky. NEPOUŽÍVEJTE suché papírové ručníky, protože mohou způsobit podráždění pokožky.
– Sundejte špinavou plenku a vyhoďte ji do odpadkového koše. Pokud jsou na dítěti hovínka, použijte k jejich vyčištění více ubrousků.
– Vložte čerstvou plenku pod dítě a upevněte ji dostatečně pevně, aby neprosakovala, ale ne příliš těsně, protože to může způsobit nepohodlí.
– Při výměně plenek novorozence mějte ubrousky vedle sebe, abyste měli v případě potřeby snadný přístup.
– Jakmile skončíte, polibte své dítě na břiše nebo chodidlech!
Měli byste si po každém týdnu vyměňovat plenky?
To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů a odpověď není tak přímočará, jak si možná myslíte. Obecně se doporučuje přebalovat miminko každé dvě až tři hodiny nebo vždy, když se namočí nebo ušpiní.
Z tohoto pravidla však existují určité výjimky. Pokud má vaše dítě například průjem, budete mu muset plenky měnit častěji, abyste se vyhnuli nepříjemnostem a/nebo vzniku vyrážky.
Pokud si někdy nejste jisti, kdy přebalovat své dítě, je vždy nejlepší mýlit se na straně opatrnosti a měnit je častěji než ne.
Vaše ratolest by přece měla mít pár čistých plen navíc, než mít špinavé a být nepohodlné. A pamatujte, že pokud budete mít někdy pochybnosti, neváhejte požádat o radu svého lékaře nebo zdravotního návštěvníka. Budou více než rádi, že pomohou!
Takže byste měli měnit plenky po každém týdnu? Obecně platí, že odpověď zní ano – ale existují výjimky. Pokud má vaše dítě průjem, budete mu muset plenky měnit častěji.
Pokud si někdy nejste jisti, kdy přebalit své dítě, je nejlepší se mýlit a měnit je častěji než ne. Pamatujte: pokud budete mít někdy pochybnosti, neváhejte požádat o radu svého lékaře nebo zdravotního návštěvníka!
Jak zabráním tomu, aby se mé dítě během přebalování převalovalo?
– Umístěte své dítě na záda na přebalovací podložku nebo měkký povrch.
– Zvedněte jim plenku a košili a položte jim jednu ruku pod zadek.
– Druhou rukou plenu otevřete a vytáhněte ji zespodu.
– Opatrně odstraňte špinavou plenu a vyhoďte ji do odpadkového koše.
– Otřete zadeček dítěte vlhkým hadříkem krouživými pohyby.
– V případě potřeby naneste krém na plenky.
– Zavřete novou plenu a ujistěte se, že jsou poutka bezpečně zasunuta.
– Při vstávání držte své dítě blízko, aby se nepřevrátilo na břicho.
Proč moje dvouleté dítě pláče, když ji přebaluji?
Většina batolat pláče, když mají špinavou plenku, protože je bolí jít na druhé místo. Stolice je tvrdá a při výstupu způsobuje bolest. V některých případech může být podrážděná i kůže kolem řitního otvoru.
Dobrou zprávou je, že tento problém obvykle zmizí, když vaše dítě stárne. Do té doby se můžete pokusit, aby pro ni byla tato zkušenost méně bolestivá, a to používáním lubrikantu na dětské ubrousky nebo natíráním vazelíny na její zadeček, než jí přebalíte.
Můžete také batole vykoupat poté, co se vykaká, abyste mu pomohli vyčistit. Ujistěte se, že používáte teplou vodu a jemné mýdlo, abyste její pokožku dále nedráždili. Nakonec se ujistěte, že jí přebalujete dostatečně často. Když má dítě průjem, možná budete muset vyměnit plenku každou hodinu nebo dvě.