Jaká teplota pro dětskou koupel? Průvodce novopečené maminky

Jaká teplota pro koupání dítěte? Na tuto otázku neexistuje žádná definitivní odpověď, protože různá miminka mají různé preference.

Některá miminka si užívají koupel, která je o něco teplejší než tělesná teplota, jiná ji preferují chladnější. Obecně platí, že zaměřte se na koupel, která má teplotu kolem 100-102 stupňů Fahrenheita.

Pokud si nejste jisti, jakou teplotu vaše dítě preferuje, začněte vlažnou koupelí a postupně zvyšujte nebo snižujte teplotu vody, dokud se dítěti nebude líbit. Před vložením dítěte do vany vždy otestujte vodu, aby nedošlo k náhodnému opaření.

Při koupání miminka používejte jemné pohyby a mějte je neustále pod dohledem. Miminka se ve vaně mohou snadno přemoci, takže je důležité zajistit, aby se cítily pohodlně a dobře se bavily. Pokud vaše miminko začne plakat, pravděpodobně je načase je dostat z vany.

Někteří rodiče zjistili, že koupání jejich dětí před spaním jim pomáhá lépe spát. Pokud byste chtěli tuto metodu vyzkoušet, začněte přidáním dvou nebo tří kapek levandulového oleje do vody ve vaně. Levandule je přírodní relaxant, který může pomoci uklidnit vaše dítě do klidného spánku.

Ať už pro koupel svého miminka zvolíte jakoukoli teplotu, vždy je hlídejte a berte bezpečnostní opatření vážně. Koupání by mělo být příjemné pro rodiče i děti!

Potřebují děti mýdlo?

Mýdlo je nutností při koupání vašeho miminka. Při výběru toho nejlepšího mýdla pro miminka je však třeba vzít v úvahu některé faktory. Následuje pět věcí, které byste měli vědět o výběru nejlepšího mýdla pro děti:

Dětská mýdla přicházejí v mnoha různých vůních a vůních. Dětská mýdla mohou obsahovat složky, které dráždí pokožku nebo oči vašeho dítěte, jako je alkohol, barviva, parfémy, parabeny a ftaláty. Některé značky dětských mýdel mohou způsobit plenkovou vyrážku, pokud obsahují laurethsulfát sodný (SLES) nebo jiná pěnidla; to však není vždy pravda.

Měli byste se vyhnout používání antibakteriálních dezinfekčních prostředků na ruce u vašich novorozenců a s jejich použitím počkat, dokud nebudou staré alespoň jeden měsíc. Pokud si nejste jisti, jaké dětské mýdlo vybrat, poraďte se se svým pediatrem nebo jiným poskytovatelem zdravotní péče o doporučení.

Jak často byste měli mýt dětské vlásky?

Kdykoli si myslíte, že to potřebuje umýt. Liší se to miminko od miminka a závisí na množství mazu, který jejich pokožka produkuje, jak moc se potí a jak špinavé je jejich prostředí (například domy s domácími mazlíčky nebo blízko rušných silnic).

Všechna miminka mají přirozenou ochrannou vrstvu zvanou Vernix caseosa, která na ní může zůstat několik dní po narození, takže se nebojte, jestli má vaše novorozeně mastné vlásky nebo ne. Můžete to vyčistit tak, že jim během koupání potřete hlavu trochou teplé vody.

Pokud jsou ve vlasech nějaké skvrny zaschlé krve, nechte je v klidu, dokud přirozeně nevypadnou, protože tahání za ně by mohlo podráždit citlivá místa, jako například kolem již bolavého pupíku.

Mohu své 3měsíční dítě koupat každou noc?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů. Odpověď je, že záleží na dítěti. Některá miminka si koupel užívají každý večer a některá ne. Pokud se zdá, že vaše dítě nemá rád koupání nebo začíná být nervózní, zkuste mezi koupáním několik dní počkat.

Budete vědět, kdy je čas na další koupel, protože vaše dítě začne zapáchat nebo bude špinavé. Do té doby se řiďte tím, co pro vaše dítě funguje nejlépe!

Jak často bych měl koupat své 3měsíční dítě?

Odpověď na tuto otázku se může lišit, ale obvykle by se dítě mělo koupat každý druhý den. Někteří pediatři doporučují koupat miminko jednou týdně, jiní tvrdí, že je to příliš často.

Pokud má vaše miminko citlivou pokožku, možná ho budete muset koupat častěji. Promluvte si se svým pediatrem, pokud máte nějaké dotazy ohledně toho, jak často by se mělo vaše dítě koupat.

Když přijde čas na koupání vašeho děťátka, je důležité používat správné přípravky a techniky. Zde je několik tipů pro koupání tříměsíčního dítěte:

● Používejte vlažnou vodu – nikdy horkou ani studenou

● Používejte jemné mýdlo nebo šampon – vyhněte se produktům s agresivními chemikáliemi nebo vůněmi ● Jemně masírujte pokožku a pokožku vašeho dítěte – pomůže to odstranit veškeré nečistoty nebo oleje

● Důkladně opláchněte – ujistěte se, že bylo smyto veškeré mýdlo

● Osušte své dítě měkkým ručníkem – vyhněte se přílišnému tření jeho pokožky, což může způsobit podráždění

Děti jsou obvykle připraveny začít používat běžnou vanu ve věku kolem čtyř měsíců. Do té doby je můžete koupat v umyvadle nebo umyvadle. Určitě své ratolesti během koupání hlídejte, protože mohou být stále na nohou nestabilní.

Jak často koupete 5měsíční dítě?

Jste čerstvá maminka a je to vaše první miminko. Pamatujete si, jak doktoři a sestry říkali něco o každodenním koupání, ale nemůžete si vzpomenout, co říkali. Nechcete to přehánět nebo podceňovat se svým drahocenným uzlíkem radosti, takže jak často byste ho měli koupat?

Možná vás překvapí, že neexistuje žádné pevné pravidlo, kolikrát týdně se má dítě koupat. Příběh starých manželek o jedné koupeli týdně byl vyvrácen nedávným výzkumem, který doporučuje ne více než tři koupele v daném týdnu pro kojence mladší 12 měsíců. Toto doporučení pochází od American Academy Of Pediatrics (AAP).

Mnoho rodičů koupe své děti častěji, než doporučuje AAP, a to obecně není problém. Hlavním problémem příliš častého koupání kojenců je to, že může vysušit jejich jemnou pokožku, což vede k podráždění a vyrážce z plen.

Pokud si tedy nejste jisti, jak často by se mělo vaše dítě koupat, poraďte se se svým pediatrem, který vám dá konkrétní pokyny na základě individuálních potřeb vašeho dítěte.