Jaká je nejoblíbenější dětská knížka? Průvodce

Jaká je nejoblíbenější dětská knížka? Nejoblíbenější dětskou knihou je The Baby Book od Dr Searse. Poprvé byl publikován v roce 1992 a od té doby byl několikrát aktualizován.

Kniha pokrývá vše od početí až po batolecí období a po celém světě se jí prodalo více než 14 milionů výtisků. Mezi další bestsellery patří What to Expect When You’re Expecting a Goodnight Moon. Pokud hledáte komplexního průvodce výchovou svého dítěte, jednu z těchto knih si musíte přečíst!

Pokud hledáte konkrétní téma, jako je kojení nebo nočník, k dispozici je také spousta specializovaných knih pro miminka.

Například The Breastfeeding Answer Book je považována za bibli rad o kojení, zatímco Trénink na toaletu bez slz nabízí tipy, jak tento proces co nejvíce usnadnit rodičům i dětem. Ať už jsou vaše potřeby jakékoli, existuje dětská knížka, která vám pomůže je splnit!

Jak brzy mohu svému dítěti začít číst?

Americká akademie pediatrů doporučuje, aby rodiče začali číst svým dětem přibližně ve věku šesti měsíců.

Toto je skvělý čas začít, protože vaše dítě se bude moci samo posadit a bude se velmi zajímat o svět kolem sebe. Společné čtení může být pro vás a vaše dítě zvláštním zážitkem.

Několik tipů pro čtení s dítětem:

-Začněte s krátkými jednoduchými knihami, které mají spoustu obrázků.

-Ukažte na obrázky a nahlas pojmenujte předměty.

– Udělejte příběh interaktivní tím, že pro různé postavy vytvoříte různé hlasy.

-Nedělejte si starosti, pokud vaše dítě zpočátku nejeví zájem – může jen potřebovat nějaký čas, aby si na to zvyklo.

Jak vzbudím u svých dětí zájem o knihy?

-Jedním ze způsobů, jak přimět děti, aby se o knihy zajímaly, je číst jim. To lze provádět od velmi mladého věku a pomůže to rozvíjet jejich lásku ke čtení.

-Dalším způsobem, jak vzbudit zájem dětí o knihy, je nechat je vybrat si knihy, které chtějí číst. To může být složité, protože nechcete, aby četli pouze mělké knihy, ale když jim dáte na výběr, pomůže to podnítit jejich zájem.

-Nakonec se ujistěte, že je po domě dostatek knih. Pokud vaše dítě uvidí, že vás baví číst, pravděpodobně bude chtít udělat totéž! Mít čtenářský průkaz je pro děti také skvělý způsob, jak objevovat nové žánry a autory. Často je čištění dětské knihy velmi důležité, zvažte to ještě dnes.

Jak vzbudím zájem svého dítěte o knihu?

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je začít číst svému dítěti od narození. Nezáleží na tom, jestli si myslíte, že nerozumí, protože vnímají kadenci, rytmus a intonaci vašeho hlasu a seznamují se s konceptem knih.

Vyzkoušejte také různé typy knih – deskové knihy s klopami nebo texturami jsou skvělé pro velmi malá miminka; zatímco starší děti budou milovat knihy se zvedací klapkou a vyskakovací knihy. Pokud se zdá, že vaše dítě nemá zájem si prohlížet knihu, zkuste mu místo toho ukázat obrázky lidí nebo zvířat.

Můžete si také zkusit společně zazpívat říkanky nebo písničky. Důležité je vytvořit pozitivní vztah mezi čtením a trávením času s vámi.

Pokud ze čtení uděláte zábavu, vaše dítě si s větší pravděpodobností vypěstuje lásku ke knihám, která vydrží na celý život. Tak zařaďte nějaké knížky na vánoční seznam vašeho miminka a užijte si o letošních svátcích tulit se s dobrou knihou!

Některé další tipy, jak vzbudit zájem vašeho dítěte o knihy, jsou:

  • -Ujistěte se, že máte pohodlné místo pro společné čtení
  • -Vyzkoušejte různé typy knih, abyste viděli, co má vaše dítě nejraději
  • -Ukažte nadšení při čtení – děti přebírají podněty od svých pečovatelů
  • – Střídavě se dívejte na obrázky a mluvte o tom, co vidíte
  • -Na obrázcích upozorněte na zajímavé detaily
  • -Ptejte se na příběh nebo obrázky, abyste povzbudili myšlení a konverzaci.

Jak naučím své 3měsíční dítě číst?

Nikdy není příliš brzy začít své dítě učit číst. Výzkumy ve skutečnosti ukazují, že děti, které se seznamují se čtením v raném věku, mají oproti svým vrstevníkům značnou výhodu, když pro ně přijde čas vstupu do školy.

Existuje řada různých metod, které můžete použít k tomu, abyste své dítě naučili číst, a nejlepší metoda pro vaše dítě bude záviset na jeho individuálním stylu učení.

Jedním z populárních způsobů, jak naučit děti číst, je výuka fonetiky. Phonics znamená učit děti vztahy mezi písmeny a zvuky, které představují. Jakmile se vaše dítě naučí základní fonetická pravidla, může začít dešifrovat slova tím, že je vysloví.

Pokud si chcete s dítětem vyzkoušet fonetiku, je k dispozici řada skvělých zdrojů, včetně knih, aplikací a webových stránek.

Další běžnou metodou pro výuku čtení je používání zrakových slov. Zraková slova jsou slova, která lze rozpoznat okamžitě, aniž bychom je museli vyslovovat.

Pro mnoho dětí je učení slovíček rychlejším a snazším způsobem, jak začít číst, než fonická výuka. Existuje také řada dostupných zdrojů, které vám pomohou naučit vaše dítě slovíčka pro zrak.

Ať už se rozhodnete použít kteroukoli metodu, nezapomeňte, že klíčem je trpělivost a důslednost. Chvíli bude trvat, než se vaše dítě naučí číst, ale s trochou cviku a vytrvalosti bude číst za chvíli!

Máte-li jakékoli dotazy nebo obavy týkající se výuky vašeho dítěte číst, nezapomeňte si promluvit s dětským lékařem nebo učitelem vašeho dítěte. Budou schopni nabídnout další rady a zdroje.