Jaká je nejlepší kniha o novorozenci? Tipy

Jaká je nejlepší kniha o novorozenci? Existuje tolik skvělých knih o nových miminkách! Zde je několik našich oblíbených:

„Velmi hladová housenka“ je klasická dětská kniha, která sleduje růst housenky.

„Goodnight Moon“ je další klasika, tentokrát pro batolata. Všechno je to o rozloučení se dnem a přípravě do postele.

Pokud hledáte něco edukativnějšího, „Baby Signs: How to Talk with Your Baby Before They Can Talk“ naučí rodiče, jak komunikovat s dítětem pomocí jednoduchých gest rukou.

Konečně milujeme „Oh, The Places You’ll Go!“ od Dr. Seusse. Je to zábavný a rozmarný příběh o životě po promoci – ideální pro maturanty ve vašem životě!

Co bych tedy měl při nakupování hledat?

Deskové knihy: Tyto typy knih jsou obvykle vyrobeny z lepenky nebo velmi tuhého papíru a na každé stránce mají jasné barevné ilustrace.

Jsou určeny k tomu, aby s nimi manipulovali a žvýkali je (v rozumných mezích!) malí, takže se stránky jen tak neroztrhnou. Deskové knihy jsou skvělým způsobem, jak začít seznamovat své dítě s novými pojmy, jako jsou tvary, barvy, čísla a písmena.

Obrázkové knihy: Jak název napovídá, tyto knihy jsou plné krásných obrázků, které vyprávějí příběh. Mohou být použity k tomu, aby pomohly dětem dozvědět se o různých tématech – jako jsou zvířata nebo kultury z celého světa – nebo jim jednoduše představily nová slova a nápady.

Mnoho obrázkových knih také přichází se zvukovými nahrávkami, na kterých profesionální hlasoví herci čtou text nahlas, takže děti mohou poslouchat, jak je.

Kapitoly: Tyto knihy jsou delší než deskové knihy a obrázkové knihy, ale obvykle mají méně ilustrací. Jejich kapitoly obsahují složitější příběhy se spoustou různých postav, které přesčas interagují, aby vyprávěly celý příběh.

Mohou také obsahovat nějaké obrázky na začátku nebo na konci každé kapitoly, stejně jako ve skutečném románu! Cílem je, aby si děti procvičily své čtenářské dovednosti a zároveň se naučily o vývoji děje, takže až budou starší, budou moci číst romány samy, místo aby to za ně dělal někdo jiný (jako maminka).

Tento seznam by vám měl dát nějaké nápady, jaké typy materiálů by vaše dítě mělo mít na základě jeho vývojového věkového rozmezí – pokud žádný neplatí, vraťte se o úroveň výš, dokud nebude něco lépe vyhovovat.

Jaká je dobrá první kniha pro miminko?

Existuje tolik skvělých knih pro miminka, ale jaká je ta nejlepší pro začátek? Zde je několik našich oblíbených:

The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea. Tato klasická kniha je ideální pro výuku batolat o dnech v týdnu, počítání a jídle.

Goodnight Moon od Margaret Wise Brown. Tento sladký příběh, držitel Caldecottovy medaile, sleduje zajíčka, jak říká dobrou noc všem svým oblíbeným věcem na světě.

Where The Wild Things Are od Maurice Sendaka. Tento příběh, držitel Caldecottovy medaile a držitel National Book Award, vypráví o mladém chlapci, který si představuje, jak odplouvá na ostrov, kde se stává králem divokých věcí.

Jdeme na lov medvědů od Michaela Rosena. Tento milovaný příběh sleduje rodinu, která se vydává na dobrodružství lesem a hledá medvěda.

Jak daleko vidí 6měsíční dítě?

Šestiměsíční děti jasně vidí předměty, které jsou blízko k nim, ale jejich vidění je rozmazané, když se předmět vzdaluje. Do osmi měsíců se jejich vidění zlepší a budou schopni jasněji vidět předměty, které jsou dále.

Je to proto, že jejich oči se v tomto věku vyvinuly dostatečně na to, aby vytvořily jasný obraz. Děti by měly pravidelně podstupovat oční prohlídky ve věku od šesti do devíti měsíců, aby se ujistil, že nemají problémy se zrakem.

Pokud existují nějaké obavy, rodiče by se měli poradit s optometristou. Včasné odhalení jakýchkoli potenciálních problémů se zrakem je klíčem k zajištění toho, aby dítě mělo zdravý zrak po celý život.

Jaké knihy mám číst svému dítěti?

Knihy jsou nejlepší způsob, jak se se svými dětmi navázat. Pomáhají stimulovat jejich mysl a růst a také jim dávají cenné životní lekce.

Existuje mnoho knih, které můžete číst svému dítěti, takže vybírejte moudře podle toho, jaký je jim věk nebo zda je to chlapec nebo dívka. Až budou starší, budete mít spoustu času na čtení, ale teď je to všechno o lepení!

Pojďme se podívat na několik skvělých knih pro děti ve věku 0–12 měsíců:

* The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea (věk 0-12 měsíců) – Klasická dětská pohádková knížka, která děti učí, jak důležité je jíst zdravé jídlo, protože bez něj bychom se necítili dostatečně sytí, abychom si užili!

Housenka přechází od velkého hladu k sytosti po konzumaci různých potravin, jako jsou jablka a hrušky.

* Goodnight Moon od Margaret Wise Brown (věk 0-12 měsíců) – Nádherný, klasický příběh, který učí děti, jak jít spát s klidem a štěstím! Pomáhá jim také naučit se jejich barvy a také to, jak jednotlivé předměty vypadají na ilustracích obrázkové knihy. Toto je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů, protože mi připomíná, když jsem byl malý.

* Hádej, jak moc tě miluji? Sam McBratney (věk 0-12 měsíců) – Je to tak roztomilý příběh, který ukazuje, jak moc děti milují své rodiče! A i když ještě nevědí, jak říct „miluji tě“, dokážou to dát najevo objetím a polibky, které přinášejí radost všem kolem.

* It’s the Baby’s Bedtime od Annie Kubler (věk 0-12 měsíců) – rozkošná pohádková knížka o tom, jak jít spát s klidem a štěstím! Pomáhá jim také naučit se jejich barvy a také to, jak jednotlivé předměty vypadají na ilustracích obrázkové knihy.