Jaká je nejlepší dětská knížka, kterou můžete získat

Pokud hledáte tu nejlepší knížku pro miminko, kterou můžete získat, už nehledejte. V tomto příspěvku na blogu probereme, jaká je nejlepší dětská knížka. Poskytneme také několik tipů, jak vybrat perfektní dětskou knížku pro vaše dítě.

Ať už tedy teprve začínáte, nebo hledáte upgrade, přečtěte si informace o nejlepších dětských knihách, které jsou dnes k dispozici.

Nejlepší knížka pro miminko?

Nejlepší knížka pro miminko je ta, která zachycuje životní příběh vašeho dítěte. Budete chtít zahrnout fotografie, milníky a další důležité okamžiky. Hledejte dětskou knížku se spoustou stránek, abyste si mohli vše zdokumentovat.

Možná budete chtít také najít nějaký s výzvami nebo mezerami pro žurnálování. To vám pomůže sledovat vývoj vašeho dítěte v průběhu času. Pokud hledáte konkrétní typ dětské knihy, máte k dispozici mnoho různých možností.

Někteří rodiče preferují fotoalba, zatímco jiní mají rádi deníky s linkovanými stránkami. Vyberte si možnost, která nejlépe vyhovuje vaší osobnosti a stylu. Bez ohledu na to, jaký typ dětské knihy si vyberete, ujistěte se, že je to něco speciálního, co budete s nadšením vyplňovat, jak vaše dítě poroste.

Mezi oblíbené možnosti dětské knihy patří:

-Fotoalbum prvního roku dítěte od Simple Truths

-Mých prvních pět let od Betsy Diamant-Cohen

– Záznam prvního roku dítěte od Wee Society

– První kroky: Kniha vzpomínek na první rok vašeho dítěte od Maria Burton

-Baby Milestones Journal (modrý) od Busy B

-Můj první rok: Dětský deník od Jenny Bick

-365 dní: Kreativní deník pro první rok vašeho dítěte od Christiny Montalbano Flynn

– Baby’s First Year Memory Book and Journal (Pink) od Kimball & West Design Studio

– Záznam prvních pěti let mého dítěte od Betsy Diamant Cohen.

-A Baby’s Journal of Milestones and Memories od Megan Tingley Books. Tato kniha je skvělá, protože má předtištěné stránky, které můžete vyplnit, až bude vaše miminko vyrůstat!

Můžete si také zapisovat na prázdné stránky, pokud jsou věci, které si chcete zapamatovat a které nejsou uvedeny jinde v knize.“

Kterou si vyberete? Ať už si vyberete kteroukoli dětskou knížku, nezapomeňte začít dokumentovat život svého dítěte co nejdříve. Vzpomínky, které nyní zachytíte, budou navždy uchovány.

Jaké knihy jsou vhodné pro děti?

Existuje mnoho různých typů knih, které jsou dobré pro děti. Deskové knihy, látkové knihy a vyskakovací knihy jsou skvělou volbou. Desky jsou pevné a lze je žvýkat, aniž by se poškodily.

Látkové knížky jsou měkké a často mají zajímavé textury, kterých se miminka ráda dotýkají. Pop-up knihy jsou zábavné, protože se otevírají a odhalují různé obrázky nebo scény uvnitř. Pro miminko je dobrou volbou jakýkoli typ knihy, pokud je přiměřený jeho věku.

Děti se rády dívají na obrázky a poslouchají příběhy, takže vyberte jakýkoli typ knihy, o kterém si myslíte, že bude vaše dítě zajímat nejvíce. Čtení vašemu dítěti je skvělý způsob, jak se s ním spojit a pomoci mu dozvědět se o světě kolem něj. Začněte svému miminku číst co nejdříve a pokračujte v tom po celé jeho dětství.

Čtení je celoživotní návyk, který vašemu dítěti v mnoha ohledech prospěje.

Jak čtete knihy dětem?

Čtení dětem je víc než jen čtení slov v knize. Děti mají prospěch z toho, že vidí ilustrace, poslouchají váš hlas a cítí vaši lásku, když je držíte blízko. Čtení je jedním z nejlepších způsobů, jak si upevnit a vybudovat jazykové dovednosti.

Můžete začít sdílet knihy se svým dítětem ještě dříve, než bude rozumět slovům, tím, že budete ukazovat obrázky a společně o nich mluvit. Jak vaše dítě roste, existuje mnoho způsobů, jak s ním můžete sdílet kvalitní čas a zároveň rozvíjet slovní zásobu, porozumění a další dovednosti v oblasti gramotnosti:

Vybírejte zajímavé příběhy: vybírejte knihy s barevnými obrázky na každé stránce namísto stránek s čistým textem (zkuste obrázkové knihy). Vybírejte příběhy, které odpovídají jeho zájmům (zvířata, jídlo, nákladní auta atd.), a nezapomeňte zahrnout příběhy z různých kultur.

Čtěte nahlas: toto je jeden z nejlepších způsobů, jak pomoci vašemu dítěti naučit se číst. Při čtení se zastavte v klíčových bodech příběhu, aby vaše dítě odpovídalo na otázky nebo předpovídalo, co se bude dít dál.

Nechte je dotýkat se: dovolte dětem dotýkat se obrázků a cítit textury různých knih. To pomáhá rozvíjet jejich hmatové smysly (pocit).

Upozorněte na to: když čtete knihu se spoustou podrobností, ukažte na každou položku, jakmile k ní přijdete. Pokud například čtete o hospodářských zvířatech, řekněte „Podívejte se! Kráva! Kůň!“ jak obracíte stránky. To také pomáhá batolatům naučit se číst.

Udělejte z toho zábavu: přidejte zvukové efekty a hlasy pro každou postavu v příběhu. To udrží pozornost dětí a zároveň jim pomůže pochopit, že příběhy mají postavy, které mluví a dělají věci jako skuteční lidé (nebo zvířata).

Můžete také vymýšlet písničky o tom, co čtete společně. Pokud například čtete knihu, která má na každé stránce krávy, zpívejte „Starý McDonald měl farmu… E I E I O!“ a zároveň poukazoval na každé zvíře, které je tam vyobrazeno.

Čtěte často: zkuste si každý den vyhradit čas jen na to, abyste se se svým miminkem nebo batoletem schoulili do klubíčka a podělili se o nějaké knihy před spaním nebo během jejich oblíbené tiché činnosti (k tomu je skvělý spánek). Vybudujete si silné pouto a pomůžete jim naučit se milovat čtení stejně jako vy.

Také se určitě nebojte, pokud vaše dítě nejeví zájem o knihy. Každé dítě je jiné a některá miminka jsou v raném věku více sociální než jiná. Prostě zkoušejte různé typy příběhů, dokud jeden upoutá jejich pozornost (zkuste i literaturu faktu).

A pamatujte, že nikdy není pozdě; i starší děti mohou každý den těžit z příběhů před spaním nebo zdřímnutím.