Jaká je hmotnost pomocného sedadla? Průvodce pro profesionály

Jaká je hmotnost podsedáku? Chcete-li určit vhodnou hmotnost pro podsedák, začněte s jeho věkem a výškou. Například:

– Dítě, které váží 40 až 80 liber, by mělo používat posilovač zad, dokud nedosáhne výšky 57 palců nebo hmotnosti 100 liber. Při použití tohoto typu autosedačky je nutné ji používat v kombinaci s břišními pásy a ramenními popruhy přes ramena.

Horní část navíječe pásů musí být umístěna pod podpaží vašeho dítěte, když správně sedí. Jakmile dosáhne výšky 57 palců nebo váží 100 liber, můžete tento typ autosedačky přestat používat, ale i nadále používat všechny ostatní funkce, jako je opěrka hlavy a polohovadla, která jsou s ní dodávána jako spodní polštáře pro pohodlí a protiskluzová základna pro bezpečnostní.

– Dítě, které váží více než 100 liber a měří mezi 57 palci a 80 palci, může používat podsedák s polohováním pásu, dokud nedosáhne 145 liber nebo 60 let, podle toho, co nastane dříve.

U tohoto typu autosedačky by břišní část měla být umístěna pod stehny vašeho dítěte, stejně jako ramenní pásy, které leží na jeho/její hrudi místo na ramenou, protože jsou příliš velké na to, aby se správně vešly do vysokých opěrek zad pouze se samotnými postroji.

Jakmile dosáhnete požadované hmotnosti nebo věkového limitu, přestaňte jej používat, ale pokračujte v používání funkcí, jako je opěrka hlavy a protiskluzová základna pro ochranu při správném sezení pokaždé, když jedete společně ve vozidle.

Kdy můžete použít podsedák bez opěradla?

Podsedák bez opěradla se obvykle používá, když řídíte auto bez opěrek hlavy. Některé minivany a starší auta nemusí mít opěrky hlavy, což ztěžuje dětem sedět v přední části vozidla bez nich.

Problém však je, že vaše dítě bude potřebovat něco, o co si opře horní část těla, zatímco bude sedět dostatečně pohodlně, aby při nehodě nebo náhlém zastavení nevypadlo ze sedadel.

Naštěstí je dnes na trhu k dispozici mnoho různých typů posilovačů, které mohou nabídnout právě tento druh podpory, aby je udržely v bezpečí v dopravních situacích, jako jsou tyto, i když nemusíte nutně vlastnit každý jednotlivý typ vozu, který v současnosti vyrábí automobilky v okolí. svět!

Potřebuje 8leté dítě podsedák?

Pokud je vaše dítě pod 57 palců vysoké nebo váží méně než 80 liber, pak ano, potřebuje podsedák. Doporučujeme, abyste je drželi v jednom, dokud nebudou mít alespoň 60-65 liber a 57 palců na výšku.

Tím je zajištěna nejen jejich bezpečnost, ale i bezpečnost ostatních cestujících! Pokud někdo, kdo není řádně připoután, narazí do vašeho auta během nehody, každý, kdo jede s ním, může utrpět nějakou formu zranění. Chraňte tyto děti tím, že vždy budou jezdit bezpečně!

Může 7leté dítě jezdit bez podsedáku?

Odpověď na tuto otázku zní, že záleží na stavu, ve kterém se nacházíte. Ve všech státech potřebují děti do určitého věku podsedáky, ale pokud vaše dítě splňuje požadavky na výšku a váhu pro svůj bezpečnostní pás, může jet bez jednoho.

Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit, když se rozhodujete, zda by vaše dítě mělo nebo nemělo jezdit s podsedákem. Jednou z těchto úvah je, jak dlouho plánujete jet, než zastavíte v jiné destinaci, kde od vás někdo bude moci převzít povinnosti spolujízdy.

Pokud to bude trvat jen deset minut, pak opravdu nemá smysl je připoutat k něčemu jinému než jen k bezpečnostnímu pásu, pokud splňují výše uvedené požadavky.

Pokud nám to však pravděpodobně zabere více než hodinu, pak je nejbezpečnější je připoutat na podsedák, protože se nemůžete spolehnout na to, že dotyčné dítě zůstane sedět a nebude rozptylovat nebo obtěžovat ostatní cestující.

Téma: V jakém věku může dítě přestat používat podsedák?

Není neobvyklé, že se rodiče ptají: „Kdy může moje dítě přestat používat podsedák?“ Existuje mnoho názorů na téma. Jedno je však jisté – děti by měly své autosedačky nadále používat, dokud z nich nevyrostou.

To obvykle znamená, že je čas přejít z autosedačky s postrojem po směru jízdy ve věku kolem čtyř nebo pěti let (nebo když vaše dítě dosáhne 40 liber).

To, že jste dosáhli tohoto bodu, budete vědět, pokud vaše dítě prošlo testem výšky ramenního pásu tak, že se rukama natáhne do všech stran a zastrčí si bradu, když se posadí úplně dozadu na autosedačku oběma. nohy jsou plně nataženy přímo dolů do prostoru pro nohy, zatímco stále máte zapnutý bezpečnostní pás.

Jak poznáte, že vaše dítě přerostlo z dětské autosedačky?

Když vaše dítě dosáhne váhového limitu dětské autosedačky. Než přejdete na konvertibilní nebo batolecí autosedačku, vašemu dítěti by měl být alespoň jeden rok.

Pokud je čas, aby se vaše dítě přesunulo z dětské autosedačky, zvažte, jaký nový model bude potřebovat jako další.

Existují dva hlavní typy: kabriolety a sedačky pro batolata. Který typ je nejlepší, záleží na tom, jak staré je vaše dítě, takže pokračujte ve čtení! Při použití kteréhokoli typu se ujistěte, že popruhy postroje i opěrka hlavy jsou správně nastaveny v závislosti na požadavcích na věk/výšku pro správnou bezpečnost.

Poslední věc, kterou jako rodič chcete, je mít pochybnosti o tom, zda jste je každý den vložili správně, když se připravujete na cestu do školky nebo školy.