Jak zachránit dětské zoubky Memory Books

Jak ušetřit pamětní knihy mléčných zubů? Můžete si vybrat svůj styl, jak uložit dětské zoubky paměťové knihy.

Existuje několik způsobů, jak to udělat:

Laminovaná brožura – Malá brožura s plastovou fólií, která chrání každou stránku před nečistotami a vodou. Možná znáte typ knižních přebalů používaných u školních učebnic, aby je chránily před poškozením (viz obrázek níže). V závislosti na velikosti může laminovaná brožura stát přibližně 20–30 USD za kopii.

Jedná se o dražší variantu než papír na zápisníky nebo volné listy, ale vydržel by déle, pokud jej chcete předat jako dědictví ve své rodině.

Laminátové povlečení bude nejlepší pro uchování této vzácné památky, dokud vaše dítě nevyroste! Ujistěte se, že máte nějaké kvalitní, aby se snadno neroztrhly.

Dřevěná krabička – Existuje mnoho různých stylů dřevěných krabiček, ze kterých si můžete vybrat, ale většina z nich má buď zlatou západku, nebo zámek. Ve vašem místním řemeslném obchodě můžete také najít krásné ručně vyráběné návrhy!

Cena se liší v závislosti na typu a velikosti požadované krabice, ale obvykle se pohybuje mezi 40 až 150 USD za kopii (v závislosti na tom, zda je dodávána s dalším příslušenstvím).

To se může zdát drahé jen na jednu knihu, ale jsou chvíle, kdy tyto typy vydrží déle než laminované verze, protože jejich obaly se ve skladovacích podmínkách, jako je vlhkost uvnitř domů během horkých měsíců, netrhají tak snadno, což způsobuje papírové materiály jako např. sešity nebo volné listy, aby zvlhly.

Sešitový sešit – Malý sešit se spirálovou vazbou, který má stránky pro každý zub a odpovídající datum ztráty nebo vytržení (viz obrázek níže). Cena se liší v závislosti na velikosti, ale obvykle se pohybuje někde mezi 20-30 USD za kopii.

To se může zdát drahé jen na jednu knihu, ale jsou chvíle, kdy tyto typy vydrží déle než laminované verze, protože jejich obaly se ve skladovacích podmínkách, jako je vlhkost uvnitř domů během horkých měsíců, netrhají tak snadno, což způsobuje papírové materiály jako např. sešity nebo volné listy navlhnou! Ve vašem místním řemeslném obchodě si můžete koupit krásné ručně vyráběné vzory!

Jaké typy knih jsou pro miminka nejlepší?

Na co si dát pozor při nákupu knížek pro miminka? Existují různé typy knih, které fungují lépe než jiné v různém věku, nebo jsou všechny knihy pro miminka stejné?

A jak můžete své miminko povzbudit, aby si knížku rádo prohlíželo a hrálo si s ní, ať už je samotné nebo společně s vámi? Připojte se ke mně, když se dozvíme více o výběru deskových knížek a prvních obrázkových pohádkových knížek. Začněme tím, že zjistíme, jaké druhy příběhů jsou nejvhodnější pro kterou věkovou skupinu.

Knihy přiměřené věku Prvním dnům čtení dětí budou dominovat sdílené knihy s obrázky a slovy nazývané „deskové“ nebo „látkové“, protože jsou vyrobeny z lepenky a látky.

Tyto jednoduché, ale robustní tituly často obsahují klapky, textury a zvuky, které udrží děti v záběru. Deskové knižní verze klasických příběhů jako Měsíc na dobrou noc a Medvěd hnědý, Medvěd hnědý, Co vidíš? jsou trvalé oblíbené pro novorozence ve věku od dvou let.

Přibližně od dvou let začínají batolata upřednostňovat knihy se silným narativním obloukem – začátek, střed a konec – a když se jim přiblíží tři roky, budou připraveny na své první kapitoly.

Deskové knihy jsou nejvhodnější pro miminka, protože jsou odolné a mají obrázky, které je zaujmou. Děti různého věku se mohou těšit z různých typů deskových knih.

Například dítě, kterému začínají prořezávat zoubky, si může užívat deskové knihy, které mají na sobě látku nebo jinou texturu, aby je mohlo žvýkat.

Nástěnné knihy jsou také dobré pro děti, aby se na ně dívaly, když je drží rodič nebo pečovatel, protože mohou pomoci podpořit vytváření vazeb.

Obrázkové pohádkové knížky jsou nejvhodnější pro batolata, protože obsahují příběhy se začátkem, středem a koncem, které upoutají jejich pozornost. Když se batolata přiblíží ke třem letům, začnou být schopna chápat složitější příběhy a delší věty.

Kapitolové knihy jsou nejvhodnější pro děti, které mají kolem tří let, protože mají podrobnější příběhy a delší kapitoly, které udrží pozornost dítěte.

Povzbuzení lásky vašeho dítěte ke knihám Jedním ze snadný způsob, jak podpořit lásku vašeho dítěte ke čtení, je každodenní společné čtení. To jim nejen pomáhá uvést je do úžasného světa knih, ale také pomáhá rozvíjet silné pouto mezi vámi a vaším dítětem.

Lásku svého dítěte ke knihám můžete podpořit také tím, že mu před spaním dáte jeho speciální knihu. Může to být kniha, která je jen pro ně, nebo to může být desková kniha, kterou mohou žvýkat a hrát si s ní.

Proč jsou knihy na dotyk a hmaty důležité?

Knihy na dotek a hmat jsou důležité, protože pomáhají dětem poznávat různé textury. Mohou také pomoci naučit děti rozpoznávat barvy a tvary.

Knihy na dotek a hmatání jsou pro děti skvělým způsobem, jak rozvíjet jemnou motoriku. A konečně, knihy na dotyk a pocit jsou prostě zábava! Děti milují cítit různé textury v těchto knihách.

Některé knihy na dotek a pocit mají dokonce zvlněné stránky nebo fóliové akcenty! Díky těmto přidaným funkcím je prozkoumávání knihy pro děti ještě zábavnější. Pokud hledáte nový způsob, jak zapojit své dítě, zvažte, zda si ještě dnes nevyzvednout knihu dotyků a pocitů. Vaše dítě vám za to poděkuje!