Jak zabránit dítěti dostat se z ohrádky

Jak zabránit tomu, aby dítě vylezlo z ohrádky? Rodič může vyzkoušet tyto skvělé nápady.

#1. Jedním z nápadů je nechat bránu zamčenou, když se nepoužívá, aby se jí děti nedostaly.

#2. Závěsné hračky nad hrací plochu je přitahují a přinutí je zůstat uvnitř, ale pro rodiče to může být těžké, zvláště pokud mají doma více než jedno dítě, protože by mohlo dojít k hádkám o to, kdo je na řadě, aby si tuto hračku nebo hru užili.

Nejlepší způsob by bylo mít něco, kde by se obě děti mohly natáhnout a uchopit stejnou hračku společně, než aby proti sobě bojovaly.

#3. Skvěle také funguje, když na ně dáte další ložní prádlo, když ještě podřimují, protože držet batolata dál od lezení přes mříže po celý den bude pro ně vyčerpávající.

Jak přimět své dítě, aby si hrálo v ohrádce?

Můžete zkusit udělat ohrádku vašeho dítěte zábavnější tím, že do ní vložíte nějaké hračky. Zkuste je nechat ležet a dívat se na vás nebo jim foukat maliny na břicho! Také pro ně můžete být zrcadlem, takže se vidí, jak si hrají se všemi těmito různými věcmi.

Pokud to nefunguje, dejte si od toho občas pauzu, protože někdy děti prostě potřebují čas, aby do tohoto konceptu vrostly! Ohrádky jsou skvělými nástroji, když máte doma jiné věci na práci, ale chcete, aby bylo vaše dítě v bezpečí, aniž byste si ublížili.

Nejdůležitější je ho však stále sledovat, protože mnoho úmrtí kojenců pochází z pádu z postele, což se stalo velmi běžné v naší domovské zemi i ve světě.

Mohou novorozenci spát ve smečkách a hrát si na spánek?

Nedoporučuje se spát ve smečce a hrát si podřimku.

Dítě v ní může pohodlně spát, ale spaní nebo trávení dlouhého času v kočárkové části batohu existují obavy o bezpečnost.

Kojenec se může převrátit na bok, pokud se mu podaří usnout, což způsobí jeho udušení, protože jeho obličej by se mohl přitisknout k podložce matrace, která ho lemuje.

Látková podšívka kolem této oblasti nemá dostatek místa, aby se jí vešel průměrně velký dospělý prst, takže rodiče nemohou snadno dosáhnout do prostoru, kde by se děti mohly srolovat, jakmile se po umístění dovnitř začnou více pohybovat. Pokud se rozhodnete použít jednu ze svých hlavních postýlek, pak se alespoň ujistěte, že v ní nezůstane vaše dítě bez dozoru.

Zatímco většina balíčků je navržena tak, aby je bylo možné používat u kojenců až do věku šesti měsíců, pokud se rozhodnete je používat jako primární postýlku, alespoň se ujistěte, že vaše dítě není nikdy ponecháno bez dozoru, když je uvnitř, a často je během spánku sledujte. krát i po tomto věku jen pro jistotu.

Pokud není šance, že by se převrátili na bok nebo na břicho, kde by mohlo dojít k udušení, pak by oblast kočárku mohla krátkodobě fungovat, ale stále dávejte pozor na to, co dělají, aby se nestalo nic špatného, ​​zvláště když někteří rodiče hlásili, že se děti kutálejí. zády k sobě během těchto typů spánku, což může také způsobit problémy, jako jsou dýchací potíže nebo potíže s opětovným probuzením.

Rodiče si také musí dávat velký pozor na to, jak své děťátko vkládají do kočárku na hraní, protože pokud nejsou správně umístěni, existuje šance, že by se vaše děťátko mohlo v něm zranit.

Ujistěte se, že žádná část jejich hlavy nebo končetin nevisí přes okraj, a ponechte jim dostatek místa, aby se mohly otočit, aniž by uvízly na cestě ven, pokud k tomu dojde, což by se mělo vždy dít postupně, aby se během těchto druhů pohybů nemohlo stát nic špatného.

Můžete použít ohrádku jako postýlku?

Mnoho rodičů používá ohrádku jako alternativu postýlky.

Ohrádka má podobnou velikost a tvar, takže ji lze použít ke stejnému účelu. Pokud používáte ohrádku tímto způsobem, měli byste dodržovat některá bezpečnostní opatření:

* Matrace by se neměla prohýbat ani klesat doprostřed podlahy kotce

* V případě potřeby můžete odstranit všechny hračky

* Ujistěte se, že všechny strany nejsou výše než 26 palců nad úrovní země.

Mohu nechat své dítě spát ve smečce a hrát si?

Balení a hraní může být bezpečnou možností spánku pro vaše dítě. Většina modelů je dodávána se síťovinou na bocích pro podporu cirkulace vzduchu, což je perfektní, protože mladší děti nejsou schopny se v prvních měsících života dostatečně ochladit.

Nikdy byste však své dítě neměli nechávat bez dozoru, když dřímá nebo spí v batohu a hraje si. Kojenci zemřeli poté, co je udusili plyšáci, kteří na ně byli umístěni, když spali!

Mezi další nebezpečí patří vypadnutí z nosiče na tvrdé povrchy níže, pokud není správně zajištěno na místě, nebo vystavení nebezpečným předmětům v dosahu, jako jsou uvolněné elektrické kabely, hračky kolem ostrých hran, které by mohly způsobit zranění atd.

Nejlepším řešením v tomto věku je používat jej pouze pro denní spánek, protože děti v tomto věku ještě nejsou mobilní.