Jak vyrobit znovupoužitelné dětské plenky? Přečti si tohle!

Jak vyrobit znovupoužitelné dětské plenky? Existuje několik různých způsobů, jak vyrobit znovupoužitelné dětské plenky. Můžete použít látkové plenky, můžete použít jednorázové vložky, které můžete vyprat a znovu použít, nebo můžete použít obaly na plenky s jednorázovými vložkami.

Látkové plenky jsou nejtradičnější cestou, a pokud jde o design a funkčnost, ušly dlouhou cestu. Nyní je k dispozici mnoho různých typů látkových plen, včetně plen vše v jednom, kapesních plen, vypasovaných plen a předskladů. Látkové plenkování může být o něco pracnější než používání jednorázových plen, ale je z dlouhodobého hlediska levnější a šetrnější k životnímu prostředí.

Pokud nechcete používat látkové plenky, můžete použít jednorázové vložky, které můžete vyprat a znovu použít. Tyto vložky jsou obvykle umístěny uvnitř nepromokavého obalu plenky. Někteří lidé se rozhodnou používat jednorázové plenky, které mají tu výhodu, že se po každém použití vyhodí.

Pokud se vůbec nechcete zabývat hadříkem nebo jednorázovými vložkami, vždy se můžete rozhodnout pro dobrý staromódní obal na plenky a nějaké předsklady! Povlaky na pleny vyžadují trochu více práce, protože je třeba je mezi jednotlivými použitími prát, ale to je vše.

Nejlepší na používání povlaků na plenky je to, že pokud se vašemu dítěti při nošení stane nehoda, jeho oblečení se nezničí, protože se do samotných kalhotek nic nedostane.

Kolik plen spotřebuje 1-leté dítě za den?

Záleží na dítěti. Některým stačí výměna plenky každých pár hodin, zatímco jiní ji potřebují každou hodinu. V průměru dítě projde asi šesti až osmi plenkami za den. Toto číslo se může lišit v závislosti na denní době, na tom, kolik toho dítě snědlo a jak je aktivní. Jak děti stárnou, obvykle začínají chodit na nočník a jejich používání plen klesá.

Jedním ze způsobů, jak snížit počet plen, které vaše dítě potřebuje, je používání látkových plen místo jednorázových. Látkové plenky jsou šetrnější k životnímu prostředí a mohou vám z dlouhodobého hlediska ušetřit peníze. Pokud máte zájem o používání látkových plen, mnoho různých typů sahá od univerzálních až po předskládané s kryty.

Někteří rodiče považují látkové pleny za problém, jiní je milují. Nejlepší způsob, jak rozhodnout, zda jsou látkové pleny pro vás a vaši rodinu to pravé, je udělat si průzkum a vyzkoušet si to na vlastní kůži. Na internetu je mnoho užitečných zdrojů, které vás mohou tímto procesem provést.

Jakou velikost plenky nosí děti nejdéle?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože děti rostou a vyvíjejí se různým tempem. Většina miminek se však bude muset ve věku šesti měsíců přesunout na velikost tři nebo čtyři plenky.

Někteří mohou být v tomto věku dokonce připraveni na plenky velikosti pět. Jak bude vaše dítě starší, budete muset postupně zvětšovat velikost plenky, kterou nosí. Nakonec děti obvykle nosí plenky velikosti šest až do věku dvou let.

Poté budou pravděpodobně připraveny na tréninkové kalhoty nebo jednorázové spodní prádlo značky Pull-Ups®. Nezapomeňte se poradit se svým pediatrem, pokud máte nějaké dotazy ohledně toho, kdy by vaše dítě mělo změnit velikost. Mohou poskytnout personalizované rady na základě konkrétních milníků vývoje vašeho dítěte.

Jakou velikost plenky má 12měsíční dítě?

Plenky pro 12měsíční dítě by měly mít přibližně stejnou velikost jako plenky používané 18měsíčním dítětem. Dítě v tomto bodě vývoje bude pravděpodobně vážit kdekoli od 30 liber do 35 liber a může nosit plenky Baby Dry nebo Little Movers(R) v závislosti na jejich individuálních preferencích.

Tyto velikosti mají tendenci pohodlně sedět většině dětí mezi 27 a 36 librami, nicméně některá miminka mají přes 34 liber, ale ještě nepřekročila váhový limit plenky.

Pokud nosí velikost čtyři, může to stále fungovat dobře, protože tyto produkty nabízejí skvělou savost! Samozřejmě, pokud víte, že vaše děťátko má tendenci plnit si plenku rychleji než ostatní, možná bude potřebovat indikátor vlhkosti, který vám řekne, kdy je čas na výměnu.

Jaké jsou rozměry dětské plenky?

Další možností jedné velikosti je kapesní plenka Happy Heiny One Size dostupná na Amazonu za 20 dolarů. Otvor kapsy měří asi dva palce na šířku spolu s vkládací chlopní, která v případě potřeby poskytuje další savost.

Tato plenka je vhodná pro děti od narození až do nácviku na nočník a má čtyři patentky pro nastavení výšky podle toho, jak vaše dítě roste. Zahrnuje přední a zadní vložky vyrobené z mikrovláknového froté materiálu, který absorbuje až osminásobek své hmotnosti v tekutině, s výjimkou moči (která je rozpustná ve vodě). Obsahuje také pružnou gumu kolem každého otvoru na nohavicích, takže se můžete vyhnout protečení, aniž byste z něj měli vyčnívat nebo viset poutka!

Kolikrát přebalujete novorozence?

Novorozenecká plena by se měla měnit každé dvě až čtyři hodiny, nebo jakmile se namočí nebo ušpiní. Moč a stolice mohou způsobit plenkovou vyrážku, pokud nejsou pravidelně čištěny. Důležité je také přebalovat dříve, než miminku příliš zima nebo horko.

Novorozenci nedokážou příliš dobře regulovat svou tělesnou teplotu, proto je důležité, aby byli v pohodlí. Plenky by měly být také kontrolovány, zda nevykazují známky vyrážky nebo infekce. Pokud vyrážka přetrvává i po domácí léčbě, poraďte se s lékařem.