Jak vyrobit základní dětskou knihu pro chlapce

Chcete pro svého nového chlapečka vyrobit základní dětskou knížku? Je to opravdu snadné a může to být hodně zábavné. V tomto příspěvku na blogu vás provedeme kroky, jak vytvořit základní knížku pro chlapce.

Poskytneme také několik užitečných tipů, jak to udělat ještě výjimečnějším. Připravte se tedy na zachycení všech raných vzpomínek vašeho děťátka.

Vytvoření základní dětské knihy pro chlapce

K vytvoření základní dětské knihy pro chlapce budete potřebovat:

-Tříkroužkový pořadač s nejméně čtyřmi přepážkami

– papír (bílý a modrý)

-Nůžky

– Lepicí tyčinka nebo páska

-Fotografie nebo obrázky vašeho dítěte

– Děrovač

volitelné: samolepky, fixy, pastelky atd. k ozdobení vašich stránek

První krok: Uřízněte kus bílého papíru, aby se vešel do předního krytu vašeho pořadače. Přilepte nebo přilepte na místo. Toto bude vaše titulní stránka. Můžete jej ozdobit, jak chcete.

Krok 2: Ustřihněte kousek modrého papíru tak, aby odpovídal zadnímu krytu vašeho pořadače. Přilepte nebo přilepte na místo. Toto bude vaše koncová stránka. Můžete jej ozdobit, jak chcete.

Krok tři: Pomocí děrovačky udělejte dírky podél levé strany titulní stránky a úplně dolů po pravé straně koncové stránky.

Krok 4: Vložte přepážky do pořadače a ujistěte se, že mezi každou částí je jeden.

Krok 5: Na první přepážku napište „Přední obálka“. Na druhý oddělovač napište „Titulní stránka“. Na třetí oddělovač napište „Obrázky“. Na čtvrtý oddělovač napište „Výstřižky“.

Krok šest: Přilepte nebo nalepte svou titulní stránku na přední obálku vašeho pořadače.

Krok sedm: Vložte své milníky na stránky „Obrázky“ ve své knize. Můžete je seřadit chronologicky nebo podle tématu.

Zde je několik nápadů na milníky:

-První úsměv

-Vchází první zub

– Poprvé se přetočí

-Poprvé se plazí

-Udělá první krůčky (nebo se jen začne pokoušet chodit)

Můžete si také zapsat další věci, které se staly během života vašeho chlapečka. Pokud jste například bydleli na jiném místě, když se narodil, mohli byste tyto informace zahrnout do knihy také. Možná budete chtít přidat také fotografie důležitých událostí, jako jsou dovolené nebo výlety.

Když se rozhodujete, jaký druh obrázků použít, dbejte na to, aby byly jednoduché a zábavné, aby neodváděly pozornost od textu na každé stránce. Zvažte také použití obrázků s minimálními barvami, protože to pomůže, aby to vypadalo spíše jako staromódní zápisník namísto moderního digitálního.

Krok osm: Vystřihněte všechny články, fotografie atd., které chcete zahrnout do sekce „Výstřižky“ vaší dětské knížky, a přilepte nebo přilepte je na místo. Můžete také přidat samolepky, fixy, pastelky atd. a ozdobit své stránky, jak chcete.

Gratulujeme! Nyní jste vytvořili základní dětskou knihu pro chlapce!

Jak se dělá kniha Baby Soft?

Budete potřebovat:

-Kus látky o rozměrech asi 18×18 palců

-Nůžky

– Vyšívací nit v ladící barvě

-Jehla

-Nádivka

Přeložte látku na polovinu tak, aby měřila 18 x 36 palců. Odřízněte podél přehybu a vytvořte dva kusy látky, každý o rozměrech 18 x 18 palců. Položte jeden kus látky lícem dolů na pracovní plochu.

Provlékněte jehlu vyšívací nití a jeden konec zauzlujte. Prošijte kolem celého okraje látky pomocí přikrývkového stehu. Tím vznikne lemovaný okraj. Nechte v jednom rohu malý otvor pro pozdější vycpávání.

Otočte knihu pravou stranou ven a naplňte ji nádivkou, dokud nebude hezká a kyprá. Uzavřený otvor zašijte. Uvažte uzel na vyšívací niti a odřízněte přebytek.

Opakujte kroky pro druhý kus látky, ale neplňte ho nádivkou. Místo toho přišijte knoflík na jeden roh. To bude použito k pozdějšímu uzavření knihy.

Nyní můžete dát svému miminku měkkou knížku jako dárek nebo si ji ponechat pro svého vlastního drobečka. Budou rádi prozkoumávat všechny různé textury uvnitř. Nejlepší na tom je, že ho mohou žvýkat, aniž by se museli bát, že si ublíží, protože nemají žádné tvrdé hrany ani rohy.

Jak se dělá látkové dětské album?

– Ustřihněte kus látky o rozměrech 24″x36″. Toto bude přední a zadní obálka vašeho alba.

– Ustřihněte dva kusy látky o rozměrech 12″x18″. Toto budou vnitřní stránky vašeho alba.

– Sešijte dva kusy látky 12″ x 18″ k sobě a ujistěte se, že uprostřed necháte díru, abyste mohli později vložit své fotografie.

– Sešijte všechny tři kusy látky dohromady a ujistěte se, že uprostřed necháte díru, abyste mohli později vložit své fotografie.

– Otočte nově vytvořené látkové dětské album pravou stranou ven.

– Vložte fotografie na stránky alba. K jejich držení na místě můžete použít fotografické rohy nebo fotografické štítky.

– Zavřete album a uvažte kolem něj stuhu, aby zůstalo zavřené. Tady to máš. Vaše vlastní látkové dětské album.

Jak uděláte knížku pro miminko?

Crinkle knihy pro miminka jsou úžasné, ale jejich nákup může být trochu drahý. Můžete si vyrobit vlastní pomocí několika jednoduchých potřeb a pokynů níže. Je to skvělý projekt, na který byste měli pamatovat, když máte navíc odpadní látku nebo stuhu.

materiály:

Pomačkaný plastový obal bezpečný pro děti

Odstraňte látky barev, které se navzájem dobře doplňují/ladí

Koordinační stuhy (volitelné)

Papír a pero pro šablony kreslení

Odřezky kartonu dostatečně velké, aby se do nich po vystřižení vešla každá šablona

Needle & nitě nebo šicím stroji

Zavírací špendlík (pokud je potřeba)

První krok: Před vyříznutím kartonu nejprve nakreslete základní šablony na papír. K vytvoření stránek budete potřebovat dva velké kruhy (přední a zadní obálka knihy), jeden středně velký kruh pro střed/hřbet a spoustu malých čtverců nebo obdélníků.

Krok dva: Vystřihněte každou šablonu z lepenky pomocí ostrých nůžek. Pokud používáte plastový obal, tento krok přeskočte.

Krok tři: Rozhodněte se o designu látky pro každou stránku. Pokud chcete mít například růžovou puntíkovanou knížku, vystřihněte několik čtverců v různých odstínech růžové s tečkovanými vzory.

Krok 4: Přišijte každý kus látky na určený kartonový čtverec pomocí jehly & amp; nitě nebo šicím stroji (pokud používáte plastový obal, místo toho zavíracím špendlíkem látku na karton). Ujistěte se, že každý kus látky je bezpečně připevněn.

Krok 5: Jakmile jsou všechny stránky přišity, je čas vytvořit hřbet a obálky. Ustřihněte dlouhý pruh látky na hřbet (asi ½ palce široký), přeložte jej na polovinu a sešijte podél okraje. Udělejte totéž s předním i zadním krycím kartonem a ujistěte se, že zvlněný plastový obal (pokud jej používáte) směřuje ven.

Krok šest: Připevněte každý kryt k odpovídající hřbetu přeložením a přišitím podél okraje. Jsi hotový. Pořádně zatřeste svou novou knížkou, aby se ty vrásky rozjely.