Jak vyrobit stříšku dětské autosedačky

Tento návod, jak vyrobit stříšku pro dětskou autosedačku, je vše, co jste hledali. V tomto příspěvku na blogu mluvíme o tom, jak si vytvořit vlastní stříšku autosedačky s několika doplňky navíc.

Poskytujeme také úplné pokyny, jak je sešít. Tento projekt lze dokončit za méně než hodinu, což z něj činí perfektní nápad na dárek na poslední chvíli.

Způsoby, jak vyrobit stříšku na autosedačku pro miminko

Stříška autosedačky může být vyrobena z přijímací deky. Přijímací přikrývka je typ materiálu, který dostanete, když se vaše miminko narodí v nemocnici a který je udržuje v teple a pohodlí během prvních dnů mimo maminčino břicho.

Chcete se ujistit, že není příliš těžký, abyste se vyhnuli jakékoli další zátěži pro vaše děťátko, ale jen tak, aby byl pohodlný, ale zároveň chráněný před nepříznivými povětrnostními podmínkami nebo čímkoli jiným, co by mohlo způsobit nepohodlí.

Postupujte tedy podle následujících kroků!

#1. Položte látku pravou stranou nahoru, poté složte asi 12″ nebo více v závislosti na tom, jak vysoký chcete mít design stříšky, v případě potřeby použijte špendlíky

#2. Šijte podél tohoto spodního okraje rovným stehem – nyní změřte výšku vašeho dítěte od temene hlavy k místu, kde byste chtěli mít spodní okraj, otočte pravou stranou ven a na tuto značku připevněte zacvakávací knoflík, aby mohlo být i nadále používají, když rostou.

#3. Dále umístěte stříšku na své malé dítě a ujistěte se, že kolem něj vše správně sedí (tj. ujistěte se, že jeho nohy mohou stále dosáhnout například na spodní část vaší autosedačky).

Jak vyrobíte strečový kryt autosedačky?

Natáhněte látku, kterou chcete použít na stříšku. Můžete ho natahovat ručně nebo strojově, podle toho, jakou máte velikost a jaké množství materiálu máte.

V každém rohu nataženého kusu látky vystřihněte nůžkami díru.

Připevněte průchodky (malé kovové kroužky) do všech čtyř rohů a také po obou stranách, kde je nyní otvor. Umístěte je přibližně do poloviny od jednoho bočního okraje k druhému a rovnoměrně je rozmístěte.

Pomocí kleští připevněte dva kusy k sobě přes oba konce každé průchodky, aby se neuvolnily při natahování přes madla/záda/bezpečnostní pásy.

Natáhněte stříšku zpět na místo kolem rukojetí/záda/bezpečnostního pásu (pásů).

Prostrčte otvory skrz průchodky podél jedné strany, kam chcete připevnit karabinové spony. Pomocí hřebíku, pera nebo jiného ostrého předmětu propíchněte první otvor a poté pomocí nůžek vystřihněte otvor pro každý klip, aby se vešel dovnitř. Nyní byste měli mít dva otvory na obou koncích tohoto kusu vrchlíku.

Zasuňte své karabiny na místo uvnitř těchto nově vytvořených otvorů tak, aby jejich brána směřovala dovnitř k látce (otevřou se ven, až je budete připraveni zavěsit).

Opakujte poslední krok na obou stranách, dokud všech šest kusů nebude bezpečně viset na odpovídajících místech kolem rukojetí, opěradla a bezpečnostních pásů. Gratulujeme! Vaše venkovní stříška je nyní připravena k použití!

Kolik látky potřebujete na stříšku autosedačky?

Stříška autosedačky bude vyžadovat méně než yard látky. Je důležité vzít v úvahu velikost, tvar a tloušťku tkaniny při určování toho, kolik potřebujete na vrchlík autosedačky.

Pokud je objemný nebo tlustý, může být pro tento projekt zapotřebí více látky. Kromě toho, pokud vyřezáváte otvory v horní části krytu nebo zadního panelu (pokud je to možné), přidejte další půlpalcový přídavek kolem těchto výřezů, aby při jejich přišívání na předním díle zůstal prostor pro kroucení.

Standardní autosedačka váží mezi 15-20 librami, většina váží blíže 20 librám, což znamená, že jeden yard by měl snadno zvládnout všechny čtyři rohy, ale v závislosti na tom, jak velký je obvod hlavy vašeho dítěte v porovnání se zbytkem těla, můžete přidat další dvůr.

Pokud je však vaše dítě menší než průměr a má menší obvod hlavy v porovnání se zbytkem jeho tělesné hmotnosti, pak by měl jeden yard stačit pro obě strany.

První krok: Vyberte si přízi a vzor

Začněte výběrem příze a požadované velikosti (potřebujete přibližně 300-400 yardů). Spousta bezplatných vzorů je k dispozici online pro různé typy stehů s použitím různých gramáží přízí, a to jak jednotlivě, tak v kombinaci!

Pamatujte, že tlustší je lepší, pokud chcete, aby byl měkký; s tenčím se lépe pracuje, ale nebude tak měkké (to může znamenat úpravu počtu řetízkových ok na začátku).

Krok 2: Uháčkujte svůj kousek do čtvercového nebo obdélníkového tvaru

Díl uháčkujte do čtvercového nebo obdélníkového tvaru s lichým počtem ok na každé straně. Můžete přidat více řádků, pokud je chcete větší, a méně pro menší (nezapomeňte podle toho upravit svůj začátek sudým číslem).

Střídejte háčkování pouze přes přední smyčky a pouze zadní smyčky, každou druhou řadu, abyste vytvořili to, co vypadá jako obruba na obou stranách; to pomáhá udržet potah sedadla po dokončení rovný.

Po přišití na autosedačku to také pomůže dodat texturu. Tyto stehy nedávejte na sebe příliš těsně, protože by se mohly při pozdější práci kolem nich vytáhnout! Po dokončení přišijte steh na první z této řady.

Jak udržím své dítě v kočárku v suchu?

Skvělou možností je použití přehozu na kočárek. To půjde přes temeno hlavy vašeho dítěte a udrží je v suchu i při silnějším dešti, ale nezapomeňte mu nechat otvor na obličej, aby mohlo dýchat!

Dalšími možnostmi jsou další kus oblečení nebo malá deka, kterou byste mohli přehodit na vršek jak vašeho dítěte, tak sedačky kočárku, pokud by při procházce s nimi začalo pršet.

Nebo si kupte výbavu do deště specifickou pro děti, která se snadno nazouvá/vyzouvá, aniž by ubírala na bezpečnostních prvcích již nainstalovaných na rámu vašeho kočárku.

Zvažte také použití dalších vložek uvnitř nepromokavých potahů, protože to poskytuje dodatečnou ochranu proti příliš rychlému prosakování vlhkosti skrz tkaniny během silných lijáků. Další věc, kterou doporučujeme, je ponechat v tašce na plenky vašeho dítěte pro případ nouze další sadu oblečení, čepice, čepice a bot.