Jak vyrobit potah na autosedačku

V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit dětskou autosedačku. Kroky jsou snadné a jednoduché.

Postup při výrobě potahu na dětskou autosedačku, který se snadno šije a sundává

Krok 1. Rozhodněte se, jak dlouho chcete mít potah dětské autosedačky a přidejte jeden palec na švy na obou stranách.

Krok 2. Sešijte látku k sobě, pravé strany k sobě a nahoře ponechte dostatečné množství, abyste ji mohli po sešití obrátit naruby. Nezapomeňte na začátku a na konci zadní steh.

Krok 3. Otočte látku naruby tak, aby špatné strany směřovaly k sobě (pravá strana by měla směřovat ven).

Krok 4. Prošívejte kolem dokola těsně u okraje, ale nechte asi půl palce spolu s jedním ze švů otevřeným, kam vložíte elastický pásek. Zde provléknete popruh, abyste jej zajistili.

Krok 5. Vezměte si gumičku a ustřihněte dva kusy, které jsou o tři palce kratší než otvor vaší látky (o něco méně, pokud chcete super těsný střih). Ujistěte se, že nejsou příliš pružné, jinak se nebudou dostatečně natahovat, když je dáte kolem madla autosedačky, ale ani příliš nepružné, protože se kolem madla neroztahují.

Krok 6. Přišijte každý kus gumy k opačným koncům jedné strany vaší látky. Můžete je ušít všechny v řadě spolu s prošíváním, ale já ráda šiji své pod úhlem a pak nit pevně přitahuji a držím ji (jako když natahujete látku nohavic na kalhotách), aby se látka extra naučila a pak sešívá dolů. .

Krok 7. Přišijte každý konec druhého kusu látky (ten bez gumičky) na druhou stranu v řadě stejným způsobem jako předtím. To bude to, co omotáte kolem jakékoli rukojeti/tyče, kterou chcete mít zavřené, takže na konci ponechejte dostatek místa.

Krok 8. Přišijte jednu stranu knoflíku ke každému kousku látky tak, aby lícoval tam, kde chcete, aby byl, když je omotaný kolem toho, co ho drží zavřené. Rád si dávám knoflíky přímo nahoru, protože mě pak nemohou poškrábat přes kapsu džínů a jsou vidět, takže vím, kterým směrem je zavřeno.

Krok 9. Nyní máte dvě možnosti, buď přišít knoflíkovou dírku k vršku látky gumičkou, NEBO pro ni vystřihnout dírku a provléci jím knoflík. Raději používám svou knoflíkovou dírku, protože pak je menší šance, že se zachytím o ostrou hranu, ale obojí funguje dobře.

Jak vyjmete autosedačku zpod sedadla?

Chcete-li vyjmout autosedačku zpod posilovače, musíte použít svou tělesnou hmotnost. Je to podobné, jako když děláte klik a držíte se oběma rukama po stranách židle. Položte jednu ruku na každou stranu a zatlačte směrem dolů, dokud nevyskočí.

Potom mírně nadzvedněte, aby při povolování nespadl zpět! Budete mít větší úspěch, když vám někdo pomůže udržet stálý tlak i na autosedačku.

Stejnou techniku ​​lze použít pro odstranění dětského nosítka nebo konvertibilní autosedačky, aniž by bylo nutné nejprve připevnit základnu, než je přenesete do jiného vozidla nebo přepravní jednotky (jako jsou kočárky).

To se však nedoporučuje, pokud to není nutné, protože se sejmutím zádržného systému nejsou spojena žádná bezpečnostní opatření.

Jakou autosedačku by mělo mít 7leté dítě?

K dispozici je několik autosedaček. Nejbezpečnější možností je vybrat takový, který odpovídá výšce a váze vašeho dítěte a má také správné otvory pro popruhy pro jeho věkovou skupinu. Můžete si přečíst Jakou autosedačku? průvodce podle tohoto:

* Pokud vaše dítě váží méně než 25-30 kg, bude potřebovat vylepšenou sedačku, se kterou byste měli být schopni používat, dokud nedosáhne výšky 145 cm (asi 12 let).

*Pokud je vaše dítě starší nebo těžší, podívejte se na možnosti ze skupiny II/III, které mají obvykle vyšší záda a váží více, ale vydrží déle do dětství. Vyžadují také břišní pás spíše než tříbodový bezpečnostní pás.

Výběr nejlepší autosedačky pro sedmileté dítě:

* Nejlepší autosedačka pro sedmileté dítě je ta, která odpovídá jeho výšce a váze a má také správné otvory pro popruhy pro jejich věkovou skupinu.

* Pokud vaše dítě váží méně než 25-30 kg, bude potřebovat vylepšenou sedačku, se kterou byste měli být schopni používat, dokud nedosáhne výšky 145 cm (asi 12 let).

Výběr nejlepší autosedačky pro pětileté dítě:

Pokud je vaše dítě starší nebo těžší, podívejte se na možnosti ze skupiny II/III, které mají obvykle vyšší záda a váží více, ale vydrží déle do dětství. Vyžadují také břišní pás spíše než tříbodový bezpečnostní pás.

* Pokud jde o autosedačky, klíčový je nákup takové, která vašemu dítěti bude správně sedět. To znamená vybrat si sedadlo, které se správně hodí do vašeho vozidla a má prostor pro růst, takže ho můžete používat déle, než je průměr.