Jak vyrobit papírové plenky pro miminko hru

Jak vyrobit papírové plenky pro hru Baby Shower? Papírové plenky jsou skvělou hrou pro miminka. Jsou snadno vyrobitelné, levné na nákup a poskytují hostům na vaší akci hodiny zábavy.

Potřebujete jen papírové ručníky, ruličky od toaletního papíru (hodně!), hedvábný papír (na vycpávání), lepicí pásku nebo lepidlo a nůžky. I když v blízké budoucnosti nečekáte žádné miminko, tento blogový příspěvek vám ukáže, jak vytvořit zábavné společenské hry, které budou perfektní pro každou příležitost.

Jak vyrobit papírové plenky pro hru miminko

Pokud hledáte zábavnou hru, kterou byste si mohli zahrát na svém příštím miminku, proč nezkusit vyrobit papírové plenky? Je to snadné a vyžaduje pouze několik základních potřeb. Zde je postup:

Chcete-li vyrobit papírové plenky pro hru miminka, budete muset začít s obdélníkovým kusem papíru.

Papír přeložte napůl a poté znovu na polovinu. Nyní byste měli mít čtverec.

Čtverec diagonálně rozřízněte, abyste vytvořili dva trojúhelníky.

Každý trojúhelník přeložte napůl a dobře namačkejte. Nyní je rozložte.

Vezměte pravý horní roh jednoho trojúhelníku a posuňte jej dolů, aby se setkal s levým dolním rohem. Dobře namačkejte a rozložte. Toto je nyní přední část vaší plenky.

Udělejte to samé s druhým trojúhelníkem, ale ujistěte se, že když stáhnete pravý horní roh dolů, setká se se zadní stranou prvního trojúhelníku (tj. částí, která byla původně levým spodním rohem).

Nyní vezměte jeden ze špičatých rohů a složte jej směrem ke středu plenky. Dobře namačkejte a rozložte. Toto je nyní pás vaší plenky.

Udělejte totéž s druhým špičatým rohem.

Vaše papírová plena je nyní hotová! Aby to vypadalo realističtěji, můžete do něj přidat dětský prášek nebo mouku.

Jak vyrábíte plenky pro miminko?

Papírový ručník přeložte napůl a uřízněte o něco větší, než je váš ubrousek – chcete, aby byl alespoň o palec širší.

Položte složený, zploštělý papírový ručník na jednu stranu otevřeného ubrousku tak, aby se okraje setkaly, když je přeložíte. Vzniknou tak dvě vrstvy pro extra savost!

Vezměte další list nebo dva a položte tuto vrstvu přes šířku plenky (aby pokryla větší plochu). Poté zajistěte páskou, samolepkami atd.

Nejlepší je příliš se nepřekrývat, protože potom, jakmile se dítě vyčůrá, bude všude kolem, kde sedí, jen vlhko, místo aby bylo schopno dostatečně rychle vsáknout do kterékoli části těchto prostěradel, než jim vyteče na oblečení nebo sedadlo.

Pokud chcete být opravdu ozdobný, udělejte prošívací steh (nebo jen prošijte) kolem okraje vaší horní vrstvy pro zpevnění.

Výroba plen na ubrousky je tak snadná a levná – navíc je lze přizpůsobit libovolným vzorům nebo barvám, které odpovídají tématu vašeho sprchování! Ujistěte se však, že je před velkým dnem otestujte; nechcete žádná překvapení (aka úniky).

Jak vyrábíte domácí plenky?

Existuje mnoho různých způsobů, jak vyrobit domácí plenky. Můžete se rozhodnout nepoužívat vůbec žádnou látkovou plenu nebo rodinnou látku a místo toho po každém špinavém přebalování použít na zadeček miminka jednorázové ubrousky.

To má několik výhod: šetří to peníze, protože používáte méně materiálů; méně práce s praním spočívá v přebalování dítěte pouze jednou za den (nebo noc); někteří rodiče zjišťují, že mají lepší kontrolu nad střevem, když nosí plenku na hodiny oproti minutám; a pokud vyjdete na veřejnost, nikdo se nedozví, jakou metodu ubrousků jste zvolili.

Mnoho lidí si však rádo vyrábí svůj vlastní opakovaně použitelný plenkový systém z přírodních látek, jako je bavlněný flanel. Flanel používaný speciálně pro miminka je předpraný a změkčený, takže je k dětské pokožce jemnější. Budete potřebovat dostatek látky na výrobu potahu a šest savých vložek – plus něco navíc pro pas a vázání (volitelné).

Chcete-li vytvořit povlak na pleny: ustřihněte dva kusy látky o rozměrech 24″ x 24″ a poté olemujte všechny čtyři strany. Pokud chcete, aby byl váš kryt odolnější, přidejte k šířkám před lemováním asi jeden palec. Nyní máte hlavní část povlaku na pleny! Dalším krokem je výroba savých vložek.

Pro každou vložku ustřihněte jeden kus látky o rozměrech 11″x14″. Přeložte to podélně na polovinu a poté prošijte podél dlouhého okraje pomocí ¼-palcové přídavky na švy.

Nyní byste měli mít dlouhý pruh látky o rozměrech 11″x11″. Stejným přídavkem na švy prošijte podél obou krátkých okrajů, abyste vytvořili tvar „I“. Nyní jej můžete umístit dovnitř obalu plenky jeho neopracovaným okrajem směrem nahoru.

Sklopte o jeden palec na každé straně po celém obvodu vložky a přišpendlete na místo, aby se při šití nepohybovala.

Dále si vezměte dva kusy bavlněného flanelu na dětské ubrousky (nebo použijte předem navlhčené jednorázové ubrousky) a přeložte je na třetiny podélně, než vyříznete štěrbiny ½ palce od sebe pouze přes horní část – žádný z těchto štěrbin nestříhejte níže než do poloviny. nebo se při praní utrhnou.

Můžete také chtít prošít horní část těchto rozparků pro větší odolnost. Namotejte jeden hadřík a umístěte jej do středu vložky, pak totéž udělejte s druhým utěrem na druhé straně, takže máte celkem dva chomáče.

Nyní, když jsou vaše plenky a vložky hotové, je čas dát vše dohromady. Nasaďte kryt na své dítě (nebo jej přehoďte, pokud nemá nic na sobě), a poté vložte savou vložku do každého otvoru pro nohy.

Pokud jako vložku používáte předsklad nebo plochou, ujistěte se, že její dlouhý okraj směřuje dolů ke zadečku dítěte – zajistí to maximální savost.

Nyní pouze složte přední část krytu plenky, která zakrývá vložky a špendlíky na místě. Jsi hotový.

Chcete-li plenky vyprat, stačí je hodit do pračky s trochou pracího prostředku a aviváže (volitelně) na studený nebo teplý cyklus. Sušte v sušičce na nízkou úroveň nebo zavěste na vzduch.

Nezapomeňte si svléknout plenky každých pár měsíců, pokud začnou cítit kysele nebo jako čpavek; to znamená, že přírodní vlákna vytvořila příliš mnoho bakterií a potřebují dobré čištění.