Jak vyrobit osušku s kapucí pro dítě

Jak vyrobit osušku s kapucí pro miminko? Pokud máte dítě, pak víte, že milují koupele. Osuška s kapucí je perfektní způsob, jak udržet vaše děťátko po koupeli v teple a suchu.

Pomocí tohoto jednoduchého návodu si můžete vyrobit osušku s kapucí pro své dítě.

Budete potřebovat:

  • Kus froté látky o rozměrech přibližně 60 x 60 palců
  • Kus fleecové látky o rozměrech přibližně 30 x 30 palců
  • Šicí stroj
  • Nůžky
  • Špendlíky
  • Vlákno

kroky:

1 – Froté látku rozstřihněte na dva kusy, každý o rozměrech 30×60 palců. Přeložte fleecovou látku na polovinu tak, aby měřila 15 x 30 palců. Přišpendlete fleecovou látku na jeden z kusů froté podél 30palcové strany tak, aby pravé strany obou látek směřovaly k sobě.

2 – Pomocí šicího stroje a nitě ve vámi zvolené barvě obšijte všechny čtyři okraje, abyste připevnili fleecovou látku ke kusu froté.

3 – Přeložte každý roh na jedné z dlouhých stran tak, aby vytvořil tvar trojúhelníku (jako byste složili balicí papír na dárkové krabičky).

4 – Kolíček na místě podél všech tří stran každého trojúhelníku. Sešijte podél dvou protilehlých okrajů, jak je znázorněno níže: Opakujte kroky #13 až #15 pro zbývající rohy na stejném okraji.

5 – Opakujte kroky 12-16 pro zbývající rohy na opačném okraji: Jakmile je všech osm rohů složených do trojúhelníků a sešitých dolů, rozložte je znovu naplocho, aby vypadaly takto: Nyní je čas vyrobit kapuci.

6 – Ustřihněte kus fleece o rozměrech přibližně 12 x 12 palců. Přeložte napůl tak, aby měřila šest palců na šest palců.

7 – Sešijte kolem všech čtyř okrajů, abyste vytvořili malý čtvercový polštářek. Přišpendlete polštář do horního středu přední strany ručníku (strana bez připevněného rouna) tak, aby pravé strany obou látek směřovaly k sobě.

8 – Sešijte kolem všech čtyř okrajů, dávejte pozor, aby se vám do stehu nezachytilo žádné froté. Otočte se pravou stranou ven a máte hotovo! Vaše domácí osuška s kapucí pro miminko je nyní kompletní!

V jakém věku se můžete sprchovat s dítětem?

Zatímco většina moderních pediatrů doporučuje počkat, dokud pahýl šňůry novorozence neodpadne, než mu dají první koupel, někteří lékaři radí, že rodiče mohou dítě koupat houbou během prvního týdne života. (Váš lékař může mít jiné preference, protože přesně ví, jak se vaše dítě narodilo a v jakém typu klimatu žijete.)

U obou možností se však ujistěte, že je místnost docela útulná – stačí alespoň 76 stupňů Fahrenheita. Koupelna, kterou si vyberete, by měla být také dobře větraná, aby se zabránilo hromadění jakékoli páry uvnitř sprchového koutu nebo v blízkosti vany, kde plánujete koupat své dítě.

Aby byla zajištěna bezpečnost pro matku i dítě, když dává svému dítěti první koupel, většina lékařů doporučuje, aby používala pouze jednu ruku, aby ho držela během celé procedury.

Začátek nového života je vždy vzrušujícím obdobím pro každou rodinu a je mnoho věcí, které budete chtít se svým malým uzlíčkem radosti udělat co nejdříve! Jedna věc, kterou se rodiče často ptají, je, jak staré mohu koupat své dítě?

Také se zabýváme tím, v jakém věku by děti měly být, než je vezmou do vody bez dozoru nebo pomoci jiné dospělé osoby – to zahrnuje koupele, které jim doma poskytuje jejich matka (nebo otec).

Kůže novorozence se stále vyvíjí a je velmi citlivá, proto to při koupání miminka nepřehánějte s vodou nebo mýdlem. Chcete, aby si ten zážitek užily, aniž by byly příliš mokré a nepohodlné! První koupel by měla obsahovat pouze teplou vodu (žádné perličkové koupele).

Pokud hledáte nějaké tipy, jak staré mohu koupat své dítě? Nehledejte dále než tento článek, který pokryje všechny informace, které o koupání novorozenců potřebujete!

Zahrnuli jsme také několik užitečných tipů, takže když si přečtete náš dnešní příspěvek – doufejme, že to znamená, že můžeme odpovědět na jakékoli otázky, které mohou vyvstat, když se prvních pár koupelí doma snadno vykoupeme.

Poznámka: Pokud uvažujete o koupi vaničky, ale nevíte, jak na to, podívejte se na návody, triky a tipy Jaká je nejlepší dětská vanička.

Kdy bychom měli začít čas na bříško?

Čas bříška je, když položíte své dítě na břicho, když je vzhůru. Čas na bříško pomáhá miminkům rozvíjet svaly na hlavě, krku a ramenou.

Povzbuzuje je také, aby se plazili a prozkoumávali tím, že sahají po hračkách, když sílí. Pokud dítě necvičí čas na bříško, může to později ovlivnit jeho vývoj – převalování, plazení a sezení bez pomoci.

Vaše miminko potřebuje hodně cviku vleže obličejem dolů, aby se naučilo zvedat hlavu ze země. Když se dítě začne tlačit na ruce a kolena, vyvine základní sílu potřebnou pro vzpřímené sezení; tato pozice ho také připravuje na plazení (které přijde na řadu). Při umísťování dítěte do časových poloh na bříško na něj po celou dobu dohlížejte.

Břicho vašeho dítěte by mělo probíhat na dece nebo ručníku, nikoli na posteli. Povrch by měl být pevný a bez měkkých předmětů, které by mohly představovat riziko udušení.

Můžete si miminko položit na bříško před sebe, aby vám vidělo na obličej; díky tomu může být v této poloze pohodlnější, než kdyby byl umístěn přímo na podlahu, když jste mimo dohled.

Zatímco je vaše dítě ještě nemluvně, jeho ovládání hlavy nebude skvělé; pomozte mu to podepřít tím, že mu položíte jednu ruku pod každou stranu tváře (ne zezadu).

Je-li to nutné, mírně nadzvedněte zespodu ramen, abyste co nejvíce podpořili prodloužení krku během žaludeční doby. Je dobré položit miminko na bříško v rámci každé výměny plenky; to mu také pomůže začít spojovat pozici s něčím pozitivním (na rozdíl od plynatosti).