Jak vyrobit legrační dětskou knihu

Jak udělat vtipnou dětskou knížku? Vtipná dětská knížka je skvělý způsob, jak zdokumentovat život a milníky vašeho dítěte.

Zde je několik tipů, jak vytvořit vtipnou dětskou knihu:

– Buďte kreativní s rozvržením. Místo tradičního lineárního formátu vyzkoušejte něco unikátnějšího, jako je zápisník nebo fotoalbum.

– Použijte humor ve svůj prospěch. Smysl pro humor je klíčový, pokud jde o vytvoření vtipné dětské knížky. Zkuste do textu a ilustrací zakomponovat vtipy, slovní hříčky a další humorné prvky.

– Jděte nad rámec základů. Kromě fotografií a textu zvažte přidání dalších prvků, jako jsou ručně kreslené ilustrace, komiksy nebo dokonce zvukové nahrávky. Nebe je konečná hranice!

S těmito tipy na paměti jste na dobré cestě vytvořit vtipnou knížku pro miminko, která bude v nadcházejících letech milovaná. Začněte tedy ještě dnes a zdokumentujte život svého dítěte skutečně jedinečným a nezapomenutelným způsobem.

Jaké knihy bych měl číst svému 3měsíčnímu dítěti?

Existuje spousta skvělých knih pro miminka, ale ve věku tří měsíců je vaše miminko pravděpodobně příliš malé na to, aby většinu z nich ocenilo. To však neznamená, že nemůžete svému dítěti číst.

Čtení nahlas dítěti je skvělý způsob, jak se s ním spojit a začít rozvíjet jeho lásku ke knihám.

Jaké knihy byste tedy měli svému tříměsíčnímu dítěti číst? Zde je několik návrhů:

Kočka v klobouku od Dr. Seusse – Tato klasická kniha je ideální pro kojence, protože obsahuje jednoduchá slova a jasné ilustrace. Navíc, kdo by nemiloval zlomyslnou kočku?

Měsíc na dobrou noc od Margaret Wiseové – Tato uklidňující pohádka před spaním je ideální pro uklidnění vašeho dítěte před spaním.

The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea – Tato barevná knížka zaručeně zabaví vaše miminko svými vtipnými ilustracemi a jednoduchým příběhem.

Jdeme na lov medvěda od Michaela Rosena – Tento klasický příběh o rodině, která se vydává na lov medvědů, je ideální pro batolata a malé děti. Vaše miminko si zamiluje chytlavé říkanky a rozkošné ilustrace.

Udělejte cestu pro kachňata od Roberta McCloskeyho – Tato kniha oceněná Caldecottovou medailí vypráví příběh kachní matky, která vede svá kachňata napříč Bostonem při hledání bezpečného místa k životu. Je to perfektní kniha, která vaše dítě naučí o životě ve městě.

The Giving Tree od Shela Silversteina – Tento hořkosladký příběh je o stromu, který dává a dává chlapci, dokud ze stromu nezůstane nic než pařez. Je to skvělá kniha, která naučí vaše dítě, jak je důležité dávat.

Toto je jen několik návrhů, ale existuje spousta dalších skvělých knih pro děti. Nezapomeňte prozkoumat místní knihovnu nebo knihkupectví a najít něco, co odpovídá zájmům vašeho dítěte.

Čtení nahlas dítěti je jedním z nejlepších způsobů, jak mu pomoci rozvíjet lásku ke čtení a učení. Tak začněte ještě dnes!

Kdy byste měli svému dítěti začít číst knihy?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá, protože neexistuje jediná správná odpověď, která by vyhovovala všem rodinám. Někteří rodiče začínají číst knížky svým miminkům hned od narození, jiní čekají, až jejich dítě trochu povyroste.

Rozhodnutí, kdy začít číst knihy svému dítěti, je nakonec na vás a vaší rodině.

Existuje několik věcí, které je třeba mít na paměti, když se rozhodujete, zda začít nebo nezačít číst knihy svému dítěti. Jedna věc, kterou je třeba zvážit, je, jak je vaše dítě připraveno na interaktivní příběhy.

Miminka se velmi liší, pokud jde o jejich vývojovou připravenost, takže je důležité věnovat pozornost náznakům svého dítěte a začít číst knihy pouze tehdy, pokud jeví zájem o ně.

Další věc, na kterou je třeba myslet, je věk vašeho miminka. Existují různé typy knih, které jsou vhodné pro miminka v různých fázích vývoje.

Například deskové knihy jsou ideální pro mladší kojence, protože jsou robustní a snadno se uchopují. Jak bude vaše dítě starší, bude zvládat složitější příběhy a texty.

Nakonec je důležité najít knihy, které si vy a vaše rodina budete rádi společně číst. Čtení by mělo být zábavným zážitkem pro rodiče i děti, vybírejte proto knihy, které vás zaujmou a udrží vaši pozornost.

Co mám zapsat do knihy?

Odpověď na tuto otázku závisí na tom, k čemu kniha je. Pokud je to osobní deník, můžete si psát, co chcete. Pokud je však pro někoho jiného, ​​měli byste se ho pravděpodobně zeptat, co by do něj chtěl mít napsané.

Někteří lidé mohou chtít své jméno a datum narození napsat dovnitř, zatímco jiní by dali přednost srdečnější zprávě. Bez ohledu na to, co nápis říká, vždy půjde o speciální doplněk knihy.

Pokud hledáte nápisy, které jsou více poetické nebo inspirativní, zde je několik příkladů:

„Kniha je zahrada, kterou nosíš v kapse.“ – Neznámý

„A když otevřel čtvrtou pečeť, slyšel jsem hlas čtvrté šelmy říkat: „Pojď a podívej se.“ A viděl jsem, a hle, bledý kůň, a jméno, které na něm sedělo, bylo Smrt a peklo ho následovalo. .

A byla jim dána moc nad čtvrtou částí země, aby zabíjeli mečem a hladem, smrtí a zemskou zvěří.“ – Revelations

„Z jedné knihy se můžete naučit jen to, co už víte; ze dvou knih se můžete naučit, co je v jedné z nich, ale ze tří knih se můžete naučit všechno.“ -Konfucius

„Na nebi a na zemi je více věcí, než o kterých sníte ve své filozofii.“ – William Shakespeare

„Svět je kniha a ti, kdo necestují, čtou jen jednu stránku.“ – Svatý Augustin

„Ne všichni, kdo bloudí, jsou ztraceni.“ – J. R. R. Tolkien

„Člověk, který nečte dobré knihy, nemá žádnou výhodu oproti muži, který je číst neumí.“ – Mark Twain

„Pokoj bez knih je jako tělo bez duše.“ – Marcus Tullius Cicero

„V knihách je více pokladů než v celé pirátské kořisti na Ostrově pokladů… a co je nejlepší, můžete si toto bohatství užívat každý den svého života.“ – Generální ředitel společnosti Walt Disney Company Michael D. Eisner

Jaký nápis byste zvolili do knihy? Podělte se o to s námi v komentářích níže!