Jak vyrobit látkovou knihu pro miminko

Chcete svému miminku vyrobit speciální látkovou knížku? Toto je skvělý projekt pro čerstvé maminky nebo kohokoli, kdo chce vytvořit personalizovaný dárek.

V tomto příspěvku na blogu vám ukážeme, jak vyrobit látkovou knížku pro miminko pomocí jednoduchých materiálů a technik. Začněme.

Způsoby, jak vyrobit látkovou knihu pro miminko

K výrobě látkové knihy pro vaše miminko budete potřebovat:

Látka dle vašeho výběru (stačí na stránky, přední a zadní obálku). Nejlepší je použít látku, která je bezpečná pro děti, takže by byl dobrý nápad organické látky a 100% bavlna. Pokud používáte fleece nebo plsť, nebude se třepit, což znamená, že můžete použít méně látky na stránku a podle toho upravit míry.

Šicí stroj a nit (nebo jehla a silná bavlna, pokud šijete ručně)

Nůžky

Pravítko nebo svinovací metr

špendlíky

Fix/tužka

Výplň stránek – může to být náplň nebo můžete použít kartonové kousky, které jsou dostatečně malé, aby se vešly na stránku.

Účelem je, aby každá stránka byla tuhá, aby se nepřeložila napůl, když ji dítě kroutí a otáčí. Chcete-li přidat další smyslové prvky, zvažte přidání mačkacího proužku (drcené plastové lahve, bublinkové fólie) nebo něčeho, co jim umožní cítit se jako plyšová hračka nebo tvář plyšového medvídka.

Můžete si také přát umístit na horní část přední obálky před přišitím nějakou vysoce kontrastní látku, pokud si to přejete, ale k tomu se dostaneme později.

Kroky, jak vyrobit látkovou knihu pro miminko

Vybranou látku změřte na čtverce stejné velikosti + jeden čtverec na přední potah. Pokud používáte plsť nebo rouno, budete potřebovat alespoň tři kusy látky o rozměrech přibližně 18 x 15 cm nebo menší, protože se netřepí a je lepší použít méně, protože výplň se může žmolkovat. Pokud chcete větší knihu, stačí zdvojnásobit rozměry (36 x 30 cm).

Nůžkami vystřihněte každý čtverec podél označených čar a přišpendlete je k sobě tak, aby lícovaly, když je dítě drží. Ujistěte se, že z každého kusu materiálu nevyčnívají žádné ostré kousky.

Sešijte každou stránku k sobě na třech stranách standardním stehem, zadním stehem nebo klikatým stehem (co vám vyhovuje). Nechte jednu stranu otevřenou a otočte látku pravou stranou ven. Takto budou vypadat vaše ušité stránky:

Nyní chceme změřit a vystřihnout náš přední a zadní kryt. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je přeložit vámi vybranou látku podélně napůl a poté vystřihnout obdélníkový kus, který bude dostatečně velký, aby po složení pokryl celou knihu. Opět přidejte čtverec navíc pro dobrou míru.

Vystřihněte část předního a zadního krytu a poté je přišpendlete k sobě tak, aby pravé strany směřovaly k sobě. Šijte kolem tří ze čtyř okrajů standardním stehem, zadním stehem nebo klikatým stehem (opět podle toho, co je vám nejpohodlnější). Nechte jednu stranu otevřenou a otočte látku pravou stranou ven – takto by měly vaše potahy vypadat:

Přehněte neopracovaný okraj otvoru na každém potahu tak, aby se setkal se šitým okrajem, a poté sešijte standardním stehem, zadním stehem nebo klikatým stehem. Pokud chcete, můžete došívat, ale není to nutné.

Nyní chceme k našim stránkám připojit naši přední obálku. Chcete-li to provést, položte knihu na obálku a poté ji připněte na místo. Ujistěte se, že jste na každé straně nechali mezeru, abychom mohli vytvořit chlopeň, za kterou se bude dítě držet.

Sešijte kolem tří okrajů potahu standardním stehem, zpětným stehem nebo opět klikatým stehem a nechte jednu stranu otevřenou (a nezapomeňte, že nesmíte šít přes tyto chlopně!). Nyní chcete materiál otočit pravou stranou ven, což by mělo vypadat takto:

Nyní přichází moje oblíbená část – vycpávání/vyplňování našich stránek. Pokud používáte plsť nebo fleece, pak vše, co potřebujete, je nějaká nádivka. Chcete každou stránku vyplnit, dokud nebude hezká a baculatá, ale ne tak plná, aby vypadala jako velká boule – nechcete, aby se dítě něčím udusilo.

Pokud používáte látku, pak právě sem může přijít mačkaný proužek nebo jiné senzorické prvky. Nastříhejte tenký kousek plastu (láhev, obal) na malé proužky a pak je přišpendlete na místo mezi dvě stránky, než vše zašijete.

Ujistěte se, že jsou rovnoměrně rozmístěny, jinak to bude jen hlučná kniha! Můžete také použít stuhu, krajku nebo jiné ozdoby, pokud chcete.

Nyní musíme připevnit zadní kryt. Knihu položte na vybraný materiál a poté kolem ní ořízněte, ponechte přibližně čtverec navíc.

Přišpendlete na místě a poté prošijte kolem tří okrajů standardním stehem, zadním stehem nebo klikatým stehem, přičemž dávejte pozor, abyste nešíli přes chlopně na potahu. Otočte pravou stranou ven a máte hotovo.

Takže tady to máte – vaše vlastní ručně vyrobená dětská knížka! To může být vyrobeno v jakékoli barvě nebo stylu v závislosti na vašich preferencích a může být přizpůsobeno tak, aby zahrnovalo jakýkoli typ tkaniny, mačkaný pásek nebo smyslový prvek.

Co by měla kniha pro miminko obsahovat?

Dětská knížka by měla obsahovat důležité milníky, jako je první úsměv nebo posazení dítěte. Měly by obsahovat také fotografie dítěte a poznámky od rodiny a přátel.

Kromě toho může být dětská knížka místem pro sledování lékařských informací, například kdy má dítě první návštěvu u lékaře nebo jaká byla očkování.

Dětská knížka je skvělý způsob, jak mít přehled o životě vašeho dítěte od začátku do konce.

Pokud hledáte nápady, co vložit do své dětské knížky, zde je několik věcí, které je třeba zvážit:

– Oznámení o narození dítěte

– První pramen vlasů

– nemocniční páska/náramek

– otisky nohou a rukou

– ultrazvukové foto

– karta sociálního zabezpečení dítěte

– fotografie s rodinnými příslušníky a přáteli

– deníkové záznamy z důležitých milníků v životě dítěte (např. první zub, první krůčky)

– rodinné recepty (např. babiččin recept na kuřecí nudlovou polévku)

– oblíbené věci dítěte, jako jsou hračky a svačinky.