Jak vyrobit látkovou fotoknihu pro miminko

Chcete svému miminku vyrobit látkovou fotoknihu? Je to skvělý způsob, jak se pochlubit fotkami vašeho nejmenšího a mít je nablízku.

V tomto příspěvku na blogu vás provedeme kroky, jak vyrobit látkovou fotoknihu pro vaše miminko. Je to snadný projekt, který zvládne každý.

Způsoby, jak vyrobit látkovou fotoknihu pro miminko

Pokud hledáte jedinečný dárek pro miminko, zvažte vytvoření látkové fotoknihy. Jedná se o jednoduchý projekt, který lze dokončit během několika hodin. Jakmile máte fotografie vybrané, je čas začít sestavovat látkovou fotoknihu.

Skvělé na těchto knihách je, že se dají opravdu snadno složit. Potřebujete jen pár základních zásob a můžete vyrazit.

Budeš potřebovat:

– Fotografie dítěte a rodinných příslušníků

– Látka na přebal a stránky knihy (použila jsem quiltovací bavlnu)

– Kus kartonu nebo dřevotřísky o něco větší, než je konečná velikost vaší knihy

– Nůžky

– Šicí stroj a nit (nebo jehla a silná nit při ručním šití)

– Špendlíky

– Pravítko nebo měřicí páska

– Žehlička a žehlicí prkno

Nejprve si vystřihněte všechny kusy látky. K výrobě šablony můžete použít kus lepenky, ale určitě můžete použít i papír.

Jen se ujistěte, že vaše šablona je o něco větší než konečná velikost vaší knihy, abyste měli prostor pro švy.

Pro přední a zadní kryt ustřihněte dva kusy látky 11″ x 13″.

Na každou vnitřní stránku (udělal jsem 12 oboustranných stránek) ustřihněte jeden kus 11″ x 13″, poté jej přeložte napůl a podél ohybu odřízněte, abyste získali dva kusy o rozměrech 11″ x 13/14″. Celkem budete potřebovat 25 těchto složených stránek (12 s fotografiemi plus 13 prázdných).

Dále přeložte látku pro obálku a stránky na polovinu, s pravými stranami k sobě. Přišpendlete a sešijte kolem všech čtyř okrajů pomocí ¼“ švu. Na jednom z krátkých konců ponechte malý otvor, abyste mohli knihu později otočit pravou stranou ven.

Zaklapněte rohy a křivky (dávejte pozor, abyste si neprořízli stehy) a otočte knihu pravou stranou ven. Žehlete naplocho a poté prošijte všechny čtyři okraje těsně u okraje.

Nyní je čas poskládat svou fotoknihu dohromady. Začněte tím, že své fotografie uspořádáte na jednu ze složených stránek (rád to udělám nejprve na počítači a poté je vytisknu). Jakmile je budete mít uspořádány, jak je chcete, připněte je na místo pomocí kolíčků na prádlo.

Šijte kolem okraje fotografie a dávejte pozor, abyste žádnou z ostatních fotografií nezachytili stehy. Pokud šijete ručně, použijte jehlu a silnou nit.

Jakmile jsou všechny vaše fotografie přišité na místo, je čas přidat několik stránek. Chcete-li to provést, změřte více než ½ palce od jedné strany hřbetu (přehnutý okraj bez otvoru) a udělejte malou značku. Udělejte to na obou stranách.

Na první stránce za svými fotografiemi (prázdná) změřte přes ½“ z levé strany a udělejte další značku. Zde všijete svou první vnitřní stránku do knihy.

Pokračujte v přidávání stránek tímto způsobem, změřte přes ½“ od levé strany každé stránky a přišijte je na místo.

Pokračujte, dokud nebudou všechny vaše stránky přišity na místo, a poté knihu dokončete přidáním zadní obálky!

Nyní je čas na zdobení! K přidání textu nebo ozdob použijte látkové pero, malířská pera nebo látkové fixy. Některé tvary plsti můžete také přišít pomocí vyšívací nitě.

Jen se ujistěte, že nešijete příliš blízko okraje – ponechte alespoň ¼“ mezi okrajem a místem, kde začínáte šít, aby nedošlo k roztržení při otáčení stránek.

Pro usnadnění této části doporučuji nejprve vytvořit nějaké šablony pro vaše návrhy z papíru. Tady to máš. Vaše vlastní látková fotokniha. Je to skvělý způsob, jak předvést své fotografie, a také je to opravdu speciální dárek pro miminko.

Jak vytvořím fotoknihu pro své dítě?

Existuje několik různých způsobů, jak můžete vytvořit fotoknihy pro své dítě. Knihu můžete vytvořit online nebo můžete použít softwarový program, který si knihu navrhne a vytiskne.

Pokud chcete, aby vám knihu vytvořila profesionální firma, existuje mnoho možností.

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, nezapomeňte vybrat fotografie, které zachycují osobnost a růst vašeho dítěte. Možná budete chtít zahrnout fotografie z těhotenství až do prvního roku života. Při sestavování fotografií mějte na paměti následující tipy:

-Vyberte téma pro svou fotoknihu. To může být založeno na zájmech vašeho dítěte, jako jsou zvířata nebo vozidla, nebo to může jednoduše odrážet roční období nebo fázi vývoje, ve které se vaše dítě právě nachází.

-Vyberte fotografie, které zobrazují různé fáze vývoje, jako je plazení nebo chůze. Nezapomeňte uvést všechny důležité milníky, jako jsou první kroky a první slova. Můžete také vložit fotografie ze speciálních událostí, jako jsou narozeninové oslavy a svátky.

-Zahrňte fotografie rodinných příslušníků a přátel, kteří jsou důležití pro vás a život vašeho dítěte. Bude to skvělá památka pro všechny zúčastněné a také skvělé vzpomínky.

-Fotografie pořízené starším fotoaparátem nemusí na dnešních tiskárnách vypadat tak ostře nebo jasně, proto zvažte jejich skenování do digitálního formátu, než je v případě potřeby znovu vytisknete.

-Pokud vytváříte knihu online, vyberte si renomovanou společnost s dobrým zákaznickým servisem. Nejlepší knihy jsou ty, které jsou dobře navržené a vytištěné na kvalitním papíře.

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, vytvoření fotoknihy pro vaše dítě je skvělý způsob, jak zachytit vzpomínky a milníky, které vydrží na celý život.

Zvažte, zda si nechat vyrobit více než jednu fotoknihu, jak bude vaše dítě růst. To může být skvělý způsob, jak dokumentovat změny ve vývoji a osobnosti v průběhu času.

Být kreativní! Pomocí fotografií, nálepek, popisků a ohraničení můžete své fotoknize přidat na zajímavosti a stylu. Bavte se s tím.

Jak zaneprázdníte dětskou knihu?

Někteří lidé by si mohli myslet, že zaměstnat dětskou knihu je nemožný úkol. Vždyť co může být pro děti zábavnější než barevné ilustrace a zajímavé příběhy? Existují však způsoby, jak udělat dětskou knihu poutavější, aniž byste obětovali cokoli ze zábavy.

Jedním ze způsobů, jak zaneprázdnit dětskou knihu, je přidat další aktivity nebo hádanky. Můžete například zahrnout omalovánky nebo bludiště, které korelují s příběhem. To děti při čtení zabaví a zabaví.

Další možností, jak udělat dětskou knihu zaměstnanější, je použití složitějších ilustrací. Pokud jsou obrázky příliš jednoduché, děti mohou rychle ztratit zájem. Pokud však použijete složité kresby nebo návrhy, může to udržet jejich pozornost déle.

Nakonec můžete dětskou knihu také zabavit přidáním dalšího textu. Někdy si děti chtějí jen přečíst příběh, aniž by musely dělat nějakou další práci. Pokud však na každou stránku zahrnete více slov, udrží je to v zapojení a výzvě.

Pokud tedy chcete, aby byla kniha pro děti poutavější, zkuste použít jednu nebo všechny z těchto metod. Vaše děti si to určitě zamilují.