Jak vyrobit látkovou dětskou knížku

Jak vyrobit látkovou dětskou knížku? To je častá otázka novopečených rodičů. V této příručce však probereme kroky, jak toho dosáhnout.

Kroky, jak vyrobit látkovou knížku pro miminko

Jakmile si vyberete látku pro svou dětskou knížku, je čas začít šít!

Krok 1. Nejprve ustřihněte dva kusy látky, z nichž každý je dvakrát tak široký, než je požadovaná konečná šířka vaší dětské knihy, a čtyřikrát delší. Například, pokud chcete 12” širokou dětskou knihu, ustřihněte dva kusy látky, které jsou široké 24” a dlouhé 48”.

Krok 2. Přeložte každý kus látky podélně napůl tak, aby byly nesprávné strany k sobě. Šijte podél okraje pomocí ½” švu. Nechte jeden konec otevřený, abyste mohli látku později otočit pravou stranou ven. Švy vyžehlit naplocho.

Krok 3. Nyní přeložte každý kus látky znovu napůl (špatné strany k sobě) a sešijte otevřený okraj uzavřený pomocí ½” švu. Švy vyžehlit naplocho.

Krok 4. Otočte každý kus látky pravou stranou ven koncem, který jste předtím nechali otevřený, když jste šili podél okraje. Vložte karton nebo plastové plátno dovnitř, aby bylo tužší, pokud si to přejete (tento krok je volitelný).

Krok 5. Sešijte ¼” od obou okrajů, jak je znázorněno níže, abyste uzavřeli všechny mezery, aby vaše kniha vypadala pěkně na obou stranách. Volitelné: Můžete také přidat ozdobné stehování podél jedné strany každé stránky, například klikatým stehem, pokud používáte šicí stroj – nebo dokonce ručně!

Krok 6. Nyní vložte stránky do látkového přebalu dětské knihy a máte hotovo! Doufám, že se vám tento návod, jak vyrobit látkovou dětskou knížku pro vaše miminko, líbil. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi bychom také viděli fotografie vaší hotové práce!

Mám vytvořit dětskou knížku?

Existuje mnoho způsobů, jak vést záznamy o vašem dítěti. V tomto článku probereme tři metody: obrázky/videa, papírové poznámky a dětskou knížku. Zbytek článku vysvětlí, co jsou jednotlivé metody, jak to můžete udělat a jaké jsou výhody a nevýhody každé z nich.

Obrázky/videa – Toto je pravděpodobně jeden z nejjednodušších způsobů, jak zaznamenat první roky vašich dětí. Kromě pořízení obrázku nebo videa sem a tam to z vaší strany nevyžaduje mnoho úsilí!

A jakmile to uděláte, vše, co musíte udělat, je sdílet je se členy rodiny (pokud si to přejete) zasláním e-mailu nebo zveřejněním na stránkách sociálních médií, jako je Facebook nebo Instagram.

Profíkem by bylo, že je to velmi snadný způsob, jak zaznamenat život vašeho dítěte, a vy nemusíte zabírat mnoho času ze svého dne. Existují však určité nevýhody v tom, že lidé se nemusí vždy moci zúčastnit fyzických akcí (jako je narozeninová oslava), takže by nemohli vidět vaše dítě osobně.

Papírové poznámky – To lze provést mnoha způsoby, ale nejoblíbenějším se zdá být žurnálování. Můžete si to všechno uložit do jednoho velkého deníku nebo vytvořit několik minižurnálů během prvních několika let vašeho dítěte. Výhodou této metody je, že vám umožňuje vrátit se zpět a přečíst si vše od narození vašeho dítěte až po jeho příchod do školky.

Další výhodou by bylo, že můžete deníky předat svému dítěti, když dosáhne určitého věku. Existují však určité nevýhody v tom, že to vyžaduje více úsilí než pouhé fotografování/videa a musíte si dávat pozor na to, co si zapisujete, protože to bude trvalé!

Baby Book – Toto je pravděpodobně jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak zaznamenat první roky vašeho dítěte. Dětská knížka má obvykle místa pro obrázky, videa, papírové poznámky a také milníky (jako první slova a kroky). Existuje mnoho různých verzí dětských knížek, takže si můžete najít tu, která vyhovuje vašim potřebám.

Profesionálem by bylo, že vše je uspořádáno na jednom místě a vše, co musíte udělat, je přidávat nové informace, jak plyne čas. Dalším kladem by bylo, že ostatní mohou vše snadno vidět pouhým pohledem do vaší dětské knihy.

Existují však určité nevýhody v tom, že to vyžaduje více úsilí než pouhé fotografování/videa a musíte si dávat pozor na to, co si zapisujete, protože to bude trvalé!

Je pro mě Baby Book to pravé? Jak bylo uvedeno výše, toto je obvykle nejoblíbenější volba, ale ne každému se líbí myšlenka mít vše nahráno na jednom místě, takže pokud to zní jako něco, co by vás bavilo, pak ano! Pokud ne, navrhoval bych buď psaní deníku, nebo občasné focení/videa, protože to z vaší strany nevyžaduje mnoho práce.

Co bych měl při rozhodování zvážit? Měli byste zvážit, kolik času chcete věnovat nahrávání věcí o vašem dítěti a také to, jaký typ věcí chcete zaznamenat. Pokud se jedná pouze o pořizování snímků/videí, možná není dětská knížka pro vás, ale pokud je třeba zaznamenat jiné typy informací, může to fungovat lépe!

Jaká je nejlepší možnost? Myslím, že záleží na tom, koho se ptáte, protože každý má na toto téma svůj vlastní názor. Jeden člověk může říct psaní deníku, zatímco jiný říká, že pořizuje fotografie a videa nebo dokonce dělá zápisníky (což jsme v našem článku nezmínili).

Jde o to, že na žádné metodě není nic špatného, ​​pokud slouží svému účelu – což znamená, že se můžete ohlížet na všechny ty vzpomínky po letech, když se vrátí zpět!

Vyplatí se dětské knihy? Myslím, že stojí za zvážení, protože mohou poskytnout způsob, jak se na tyto vzpomínky podívat zpět po letech, když se vrátí zpět.

Pokud však nechcete utrácet žádné peníze nebo vynakládat velké úsilí na zaznamenávání věcí o vašem dítěti, možná by pro vás bylo psaní deníku lepší, protože s používáním této metody nejsou spojeny žádné dodatečné náklady a nezabere to mnoho času. buď!

Pokud ani jedna z možností nezní lákavě, pak by možná mohlo stačit občasné focení/videa – což jsme v našem článku nezmínili, ale přesto se zdá jako skvělá volba, pokud někdo chce něco, co nezahrnuje příliš utrácení hodně peněz nebo vynaložení velkého úsilí na zaznamenávání věcí o jejich dítěti.